Nepaisant naujų COVID-19 atvejų, sergančiųjų skaičius apskrityje sumažėjo

„Šiaulių krašto“ infografika
Šiaulių apskrityje sergančiųjų COVID-19 skaičius, šio ryto duomenimis, yra 825. Nemažai pasveikimo atvejų fiksuota Radviliškio rajone (vakar sirgo 130), taip pat Šiaulių mieste (vakar sirgo 406).
Per vakar parą Lietuvoje buvo patvirtinti 202 atvejai koronavirusinės infekcijos atvejai. 65 atvejai buvo patvirtinti Vilniaus apskrityje, 58 – Kauno, 28 – Šiaulių, 22 – Klaipėdos, 15 Marijampolės, 8 – Panevėžio, po 3 – Telšių ir Utenos apskrityse. Apie tai informuoja Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Šalyje buvo užfiksuoti 6 įvežtiniai atvejai, iš jų po 2 iš Jungtinės Karalystės ir Baltarusijos ir po vieną iš Vokietijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų.

60 asmenų užsikrėtimo aplinkybės yra nežinomos. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo. Specialistai nagrinėja šių užsikrėtusiųjų maršrutus, tad statistika dar gali keistis, jei būtų rastos sąsajos tarp atskirų atvejų.

62 atvejai buvo patvirtinti asmenims, kurie užsikrėtė po kontakto su užsikrėtusiuoju, tačiau šie atvejai, pirminiais duomenimis, nėra priskiriami protrūkiams. 

Protrūkiuose užsikrėtė 100 asmenų. Didesni protrūkiai per vakar parą fiksuoti Vilniaus lopšelyje-darželyje „Žemyna“. Per vakar parą čia patvirtinta 7 atvejai ir su protrūkiu šioje ugdymo įstaigoje jau siejami 32 atvejai. 

Naujas protrūkis fiksuotas Kauno apskrityje. Spalio 10 dieną vykusioje šventėje kavinėje „Pakelės svirnelis“ užsikrėtė jau 7 asmenys.

4 atvejai siejami su protrūkiu Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Psichiatrijos departamente Švėkšnoje. Iš viso su šiuo protrūkiu jau siejami 8 atvejai. 

Kauno apskrityje 3 atvejai patvirtinti Kauno klinikų Chirurgijos skyriaus protrūkyje. Iš viso su šiuo protrūkiu jau siejamas 21 atvejis.

3 atvejai patvirtinti Vilniaus apskrityje lopšelyje-darželyje „Taškius“. Iš viso su šiuo protrūkiu jau siejami 6 atvejai. 

Per vakar parą po 2 atvejus buvo patvirtinta Klaipėdos valstybinės kolegijos, Palangos reabilitacinės ligoninės, UAB „Mars Lietuva“, „Studio Moderna“ Vilniuje, Panevėžio profesinio rengimo centro, UAB „Jutrix“ įmonės protrūkyje. 

Per vakar parą šalyje fiksuotos 5 mirtys nuo koronavirusinės infekcijos. Pirmasis atvejis – mirusysis priklausė 60–69 metų amžiaus grupei, turėjo lėtinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas spalio 1 dieną. Asmuo – Blinstrubiškių socialinės globos namų gyventojas. 

Antras mirties atvejis – mirusysis priklausė 70–79 metų amžiaus grupei, turėjo lėtinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas spalio 10 dieną. Asmuo gydytas Kauno ligoninės Kardiologijos skyriuje. 

Trečiasis mirties atvejis – mirusysis priklausė 70–79 metų amžiaus grupei, turėjo lėtinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas spalio 13 dieną. Atliekant židinio epidemiologinę diagnostiką, nustatyta, kad asmuo užsikrėtė po kontakto su užsikrėtusiu artimuoju. 

Ketvirtas mirties atvejis registruotas Tauragės apskrityje. Mirusysis priklausė 70–79 metų amžiaus grupei, turėjo lėtinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas spalio 13 dieną. Asmuo buvo gydytas Kauno klinikų Nefrologijos skyriuje. 

Penktasis mirties atvejis registruotas Marijampolės apskrityje. Mirusysis priklausė 90–99 metų amžiaus grupei, turėjo lėtinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas spalio 15 dieną. Asmuo – Marijampolės specialiųjų socialinės globos namų gyventojas. 

Taip pat praėjusią parą iš gydymo įstaigų gauta informacija apie 2 mirties atvejus Šiaulių apskrityje, kai užsikrėtusieji koronavirusu mirė dėl kitų priežasčių.

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso patvirtinti 7928 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 4497 asmenys, 3276 – pasveiko.

Visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.