
Naujausios
„Nepasitenkinimas – siekiamybė, kad būtų geriau“
Aktorius Juozas BINDOKAS įsitikinęs, jog daugiau turėtume džiaugtis gyvenimu, bet apgailestauja, jog Šiauliai per rekonstrukcijas praranda savo veidą:
– Gyvenu Šiauliuose 44 metus. Dzūkijoje mano šaknys, bet tiek metų pragyvenęs Šiauliuose jau tampi jo dalimi. Išgirdęs „Šiauliai“ jauti, kad kažkas tavyje suvirpa. Tarp Lazdijų ir Šiaulių – lygsvara. Ten atsigauni, o čia gyveni. Ten pasikrauni, o čia energiją išleidi.
Mano požiūriu, gyvenimas yra per trumpas piktintis. Su pykčiu nieko nepasieksi. Mano patirtis rodo, kad reikia džiaugtis tuo trupučiu gyvenimo, kurį dar turi.
Šiauliai yra nuostabus miestas man, pensininkui. Viską ranka pasieksi – čia pat bažnyčia, turgus, ligoninė.
Aš dviračiu per 15–30 minučių galiu pasiekti bet kokį tašką. Ežeras šalia – 10 minučių ir žvejoju. 15 kilometrų link Bubių – miškas, pavažiavau, spanguolių prisirinkau. 10 kilometrų link Gruzdžių – miškas, ruduokes renku.
Bet kai važiuoju dviračiu, labai pykstu. Šiauliai buvo paskelbti dviračių miestu – o jokių takų nėra, jokių normalių šaligatvių. Iš dviračių takų žymėjimų tik „randai“ likę.
Vaikai Kaune gyvena, nuvažiuoju – ten šaligatviai sutvarkyti, dviračių takai daromi, visur pažymėti. Su mažais miesteliais nė nelyginu – Lazdijuose visur takeliai pėstiesiems, dviratininkams puikiausi – iki pat Baltojo ežero eik važiuok kilometrais, džiaukis gyvenimu – ten viskas sutvarkyta.
Šiauliuose, centre, pabandyk važiuoti dviračiu – nei gatve, nei šaligatviu nepavažiuosi – byra dantų protezai, iškrenta, nusivalai ir toliau važiuoji. Bet, neduok Dieve, tokio važiavimo.
Trisdešimt metų miestas nesutvarkytas – šaligatvių plytelės išklypusios, sutrupėjusios, asfalto lopai, medžių šaknų gumbai iškilę. Kiek laiko reikės dar laukti? Visoms valdžioms galima pretenziją teikti, atsakingų sąrašą sudaryti.
Nemalonu, kad centras dabar taip sugriautas, išraustas. Etapais tokius darbus reikėtų daryti. Jeigu vieną gatvę rausia, tai tegu baigia, po to kitos imasi. Dabar visur – ištisinis rausimas.
Bet ką darysi, kad seniai rengtų projektų tik dabar imasi. Pakentėti reikia. Žmogaus nepasitenkinimas, manau, yra siekiamybė, kad būtų geriau.
Kultūros renginių pilna ir mieste, ir aplink. „Laiptų“ galerijoje galėjai pamatyti pasaulyje pripažintų Šarūno Saukos, Vytauto Kasiulio kūrinius. Visas dailės elitas yra į Šiaulius bent po kūrinį atvežęs parodyti.
Kokio lygio yra Tytuvėnų festivalio renginiai – pasaulinio masto žvaigždės atvažiuoja. Bilietas pensininkui 8 eurai – kur tu pigiau rasi pamatyti pasaulinę žvaigždę ir išgirsti ją puikioje akustikoje.
Šiaulių dramos teatras dabar turi apie 40 spektaklių – pasirinkimas didžiulis.
Aš pats einu ten, kur aš pasikraunu, kur mane, kaip aktorių, žmonės pakrauna ir pats turiu kitus pakrauti. Stengiesi ne vien iš kitų imti, bet ir duoti. Rengi kūrybos vakarus. Dešimt metų autobusuose skaitome poeziją – jau savo publiką ten turime.
Tik, man atrodo, kad Šiauliai praranda savo veidą. Anksčiau išsiskyrėme savo pėsčiųjų gatve, jos dekoracijomis, meniniais akcentais. Buvo nuostabu, važiuodavo iš kitur Šiaulių žiūrėti.
Dabar Šiauliuose, Palangoje ar Kuršėnuose – visur dedamos tos pačios kiniškos plytelės, sodinami menki medeliai.
Palanga su savo medžiais kokia buvo?! Bet juos velniop nupjovėm. Kuršėnuose aikštė – plynė su skurstančiais medeliais. Šiauliuose – ta pati dykynė. Kur eitum – dabar visur vienoda.
Sakote, architektai džiaugiasi, kad pastatai atsidengė, kad architektūra matoma?
Kas turi architektūrą, tegu atidengia. Sutinku, jog bažnyčią reikia atidengti, bet mes ją užstatėme.
Viskas susiveda į mūsų požiūrį. Kai valdžią keikiame, pasižiūrėkime į veidrodį. Išsirenkame tokius, kokie patys esame.
Su pliusu, ne su minusu reikia eiti į miestą, bendravimu džiaugtis. Minusas – kupra, kurią pats sau užsidedi.
Iš tiesų gyvename gerai. Per eilinius pietus ne vienas stalas būna nukrautas kaip per Velykas. Kai nueini į „Maximą“ ir pažiūri, kiek žmonės visko perka, stebiesi. Per radiją girdėjau, jog milijardus eurų santaupų bankuose laikome. Mes įpratę ir paraudoti, ir pasidėti juodai dienai, ir sakyti: „ Ai, čia tik laidotuvėms“.
Reikia daugiau džiaugtis gyvenimu ir vienas kitu. Savyje ieškokime šaltinių. Gėda būti nelaimingam. Šaligatvis ir turi būti šaligatviu,o ne bėgimo su barjerais taku.