Ne koronaviruso žmonės bijo labiausiai: beprotiškai kylančios kainos abejingų nepalieka

Asociatyvinė nuotr.
Naujausia Lietuvos gyventojų apklausa atskleidė, kad jie daug labiau susirūpinę dėl infliacijos, brangstančių degalų, energijos bei šildymo, o dėl COVID-19 ligos stiprų nerimą jaučia tik trečdalis.

 

„Pandemija pasaulyje tęsiasi jau beveik du metus, žmonės apsiprato su ja, mato, kad COVID-19 nebūtinai baigiasi mirtimi, dalis jų nėra tiesiogiai susidūrę su liga. Tačiau šiuo metu didėjančias kainas juntame visi, nuolat kalbama, jog tai dar ne pabaiga. Paklausai žinių automobilyje, stabteli įsipilti degalų ir matai, kad tai realu, tad nerimas ar net baimė tikrai gali apimti dažną“, – sako psichologė, „OVC Consulting“ konsultantė Mirolanda Trakumaitė.

Tyrimo duomenimis, net 65 proc. šalies gyventojų išsigandę dėl infliacijos, dar 27 proc. dėl to sunerimę. Kylančios degalų ir energijos kainos gąsdina 66 proc., verčia sunerimti 25 proc. gyventojų, o brangstantis šildymas atitinkamai veikia 62 ir 25 proc. gyventojų.

Gerokai mažiau nerimauti vertė migrantų krizė, dėl kurios spalį buvo susirūpinę 38 proc., o biją prisipažino 43 proc. apklaustųjų. Koronaviruso iššūkiai baimę kelia 37 proc., o susirūpinimą – 35 proc. respondentų.

„Kad virusas nebesulaukia tokios mūsų reakcijos kaip anksčiau, galime įsitikinti vien pažvelgę, kas vyksta gatvėse – vos prasidėjus pandemijai jos buvo gerokai tuštesnės, nereikėjo net raginimų mažiau judėti. Dabar žmonės jau nori laisvalaikį leisti ne namie, nors nerimas dėl ekonominės situacijos verčia rinktis paprastesnes, pigesnes pramogas“, – sako M.Trakumaitė.