A. Navalnui Kremlius palinkėjo „pasveikti“

EPA-ELTA nuotr.
Galimai nunuodytas Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas – sunkios būklės.
Kremlius ketvirtadienį sakė žinąs, kad vienas garsiausiai pasisakančių prezidento Vladimiro Putino kritikų Aleksejus Navalnas serga, ir palinkėjo jam sėkmės, tačiau pareiškė, jog nėra įrodymų, kad jis buvo apnuodytas.

„Sekame šią informaciją... Žinome, kad jo būklė yra rimta... Kaip ir kiekvienam Rusijos Federacijos piliečiui, linkime jam greitai pasveikti“, – žurnalistams sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

Šio ryto žiniomis, Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas, jo atstovės Kiros Jarmyš teigimu, dėl apsinuodijimo simptomų gydomas Omsko ligoninėje. Jis praradęs sąmonę. Dabar politikas prijungtas prie dirbtinio kvėpavimo aparato.

„Aš esu tikra, kad jis nuodytas sąmoningai“, – radijo stočiai „Echo Moskvy“ sakė K. Jarmyš. Ji paprašė į ligoninę atvykti policiją. Kad opozicionierius paguldytas į ligoninę, patvirtino ir Omsko srities Sveikatos ministerija.

Pasak atstovės, lėktuvas, kuriuo skrido 44-erių A. Navalnas, Sibiro Omsko mieste atliko tarpinį nusileidimą, o opozicionierius buvo išvežtas į ligoninę. Į žinomą kovotoją su korupcija jau anksčiau ne kartą kėsintasi.

„Šis incidentas yra iki šiol sunkiausias“, – agentūrai „dpa“ sakė atstovė. Tai esą jau ketvirtas atvejis. Du kartus prieš A. Navalną surengta dažų ataką – kartą dėl to kilo pavojus politikui apakti. Pernai jis buvo nuodytas kalėjime ir atsidūrė ligoninėje.

Atstovės duomenimis, A. Navalnas dabar galimai išgėrė apnuodytos arbatos. Lėktuvas, kuris skrido iš Tomsko į Maskvą, skubiai leidosi Omske, sakė K. Jarmyš. A. Navalnas pakeliui pasijuto prastai. Jis apnuodytas, kalbėjo atstovė. Jis esą gėrė tik arbatą. A. Navalnas dar lėktuve prarado sąmonę.

D. Peskovo teigimu, nėra jokių įrodymų, patvirtinančių opozicionieriaus apnuodijimą.

„Mes žinome tiek, kad dar nėra jokių testų rezultatų. Visos prielaidos yra tik prielaidos, – teigė jis. – Ar tai buvo apsinuodijimas, turės patvirtinti laboratorija.“

Jei testai patvirtins, kad A. Navalnas iš tiesų buvo apnuodytas, „bus vykdomas tyrimas“, kaip ir dėl bet kurio kito Rusijos piliečio, tikino D. Peskovas.

A. Navalnas turi daug priešų Rusijos valdžios aparate. Jis ir jo komanda „Fondas kovai su korupcija“ reguliariai kaltina vyriausybę, oligarchus bei Putinui lojalius biurokratus, žurnalistus ir kitus veikėjus korupcija. Jis reguliariai socialiniuose tinkluose, kuriuose turi milijoninę publiką, skelbia detalius tyrimus. Pastaruoju metu ir Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka kaltino jį sąsajomis su protestais jo šalyje.

A. Navalnas pastaraisiais metais rengė Rusijoje didelius protestus, kuriuose dalyvavo dešimtys tūkstančių žmonių, daugiausiai – jaunimas.