Naujų automobilių stovėjimo aikštelių įrengimas – išsaugant želdinius

Šiaulių miesto savivaldybės nuotr.
Įrengiant naujas automobilių stovėjimo aikšteles stengiamasi išsaugoti kuo daugiau medžių.
Šiaulių pietiniame rajone, tarp Statybininkų ir Gegužių gatvių, dalis miestiečių jau turbūt išvydo vykdomus naujų automobilių stovėjimo aikštelių įrengimo darbus. Juos atlikus čia atsiras dvi naujos aikštelės, o viena esama bus praplėsta. Iš viso planuojama įrengti 226 naujas automobilių statymo vietas.

Pasak miesto vicemero Domo Griškevičiaus, projektavimo stadijoje buvo pasiūlyta įrengti 249 vietas. Siekiant išsaugoti želdinius, Savivaldybė prašė palikti kaip įmanoma daugiau ten šiuo metu augančių medžių. Kompromiso būdu, sumažinus planuojamų naujų automobilių stovėjimo vietų skaičių, specialistų sprendimu buvo nuspręsta išsaugoti 20 medžių.

Ne paslaptis, kad viena opiausių problemų, su kuria susiduria daugiabučių gyventojai, yra nuolatinis automobilių parkavimo vietų trūkumas. Savivaldybė reaguoja į šią bėdą, tačiau ne visais atvejais įmanoma suderinti visišką želdinių išsaugojimą ir naujų automobilių stovėjimo aikštelių įrengimą.

"Siekiame apsaugoti kaip įmanoma daugiau želdinių, bet mieste yra ne tik medžių interesai“, – savo „Facebook“ paskyroje mintimis pasidalijo D. Griškevičius. Miesto mero pavaduotojas į jį ragina kreiptis visus, norinčius prisidėti prie medžių sodinimo – rudenį bus galima nuveikti daug prasmingų darbų.

Užs. Nr. 426117

Komentarai

Per daug    Ket, 2019-07-25 / 09:58
Žmonės turi per daug automobilių, ir per didelių. Skvernelis apmokestins ir nebeliks problemos.