Nauji miestą puošiantys objektai jau nukentėjo nuo chuliganų

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Ant visai neseniai „Gaidžio“ aikštėje pastatyto taktilinio žemėlapio neliko „Šauliuko“.

Šiaulių centrą papuošę taktiliniai žemėlapiai jau nukentėjo nuo vandalų Šiauliečiai jau pastebėjo, kad visai dar naujame tokiame objekte „Gaidžio“ aikštėje, kurį pagal projektą pastatė Šiaulių turizmo informacijos centras, neliko „Šaulio“ skulptūros Saulės laikrodžio aikštėje kopijos.

Paskambinus Turizmo centro direktorei Rūtai Stankuvienei, ji patvirtino, kad „Šauliukas“ iš tiesų praėjusią savaitę buvo nulaužtas. Vadovė pasidžiaugė, kad nulaužta dalis nebuvo pavogta, ji rasta ant taktilinio žemėlapio ir šiuo metu yra TIC'e. Apie vandalizmo pasireiškimą pranešta policijai.

Šio taktilinio žemėlapio vertė – 37,5 tūkstančio eurų.

Buvo apgadinti ir kiti du tokie objektai, pastatytu miesto Savivaldybės užsakymu. Viešųjų ryšių koordinatorius Vitalis Lebedis papasakojo, kad Prisikėlimo aikštėje jau pirmą vakarą, kai tik toks žemėlapis buvo pastatytas, nulaužtas bronzinis medis. Dar keli tokie medžiai nunyko iš taktilinio žemėlapio Saulės laikrodžio aikštėje. Per Savivaldybės įrengtas vaizdo kameras matyti, kad apgadinti naują objektą parūpo į ankstyvą paauglystę įkopusiems berniukams.

Penktadienį į Šiaulius atvyks šių meninių objektų autoriai ir sutvarkys sugadintas vietas.

Taktiliniai žemėlapiai – tai plokštumos su jose įkurdintomis pagrindinių miesto objektų kopijomis. Juos gali paliesti regos negalią turintys žmonės ir įsivaizduoti, kaip jie atrodo. Ant kai kurių – užrašai brailio raštu, naudojamu regos negalią turinčių žmonių.

Kartu tai gražūs bronziniai miesto centrą puošiantys meniniai akcentai.