Nauji COVID-19 rekordai: 205 nauji atvejai Lietuvoje

Giedriaus BARANAUSKO asociatyvi nuotr.
Per praėjusią parą Šiaulių apskrityje sergančiųjų koronavirusu skaičius ūgtelėjo iki 690. 296 atvejai – Šiaulių mieste, 198 – Radviliškio rajone, 114 – Šiaulių rajone, 62 – Kelmės rajone, 10 – Pakruojo rajone, 8 – Akmenės rajone, 2 – Joniškio rajone.
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 205 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. Atvejai patvirtinti visose dešimt šalies apskričių. 64 iš jų registruoti Šiaulių, 51 – Vilniaus, 50 – Kauno, 14 – Klaipėdos, 8 – Telšių, 7 – Marijampolės, 6 – Alytaus, 3 – Tauragės ir po vieną Panevėžio bei Utenos apskrityse.

Per vakar parą protrūkiuose patvirtinta 115 atvejų. 8 atvejai, iš kurių vienas yra antrinis, patvirtinti Raseinių rajone ir yra susiję su Blinstrubiškių socialinės globos namais. Su šiuo protrūkiu jau siejami 39 atvejai.

6 atvejai per vakar parą buvo patvirtinti asmenims, kurių užsikrėtimo aplinkybės yra siejamos su protrūkiu Ringaudų (Tabariškių bendruomenės namų) šarvojimo sale. Iš viso su šiuo protrūkiu jau susiję 10 atvejų.

5 antriniai atvejai, patvirtinti per vakar parą ir, epidemiologų vertinimu, jie yra susiję su protrūkiu Kelmės pieninėje. Čia jau patvirtinti 39 susiję atvejai.

4 atvejai patvirtinti „Lino“ sanatorijos protrūkyje, iš jų 1 yra antrinis. Iš viso 10 atvejų patvirtinti šiame protrūkyje.

Alytaus apskrityje 4 atvejai, iš kurių 3 antriniai, yra susiję su protrūkiu Druskininkų savivaldybėje. Vilniuje 3 antriniai atvejai yra susiję su protrūkiu „Alfa Steps“. Su šiuo protrūkiu jau siejami 24 atvejai.

3 atvejai siejami su įmone „Massive Wood Construction“ Šiauliuose. Čia per pastarąsias kelias dienas patvirtinti 6 atvejai.

Taip pat 4 atvejai patvirtinti Pabradės Žeimenos gimnazijos protrūkyje.

Kaune 3 nauji atvejai patvirtinti „Social Dance Life“ šokių vakarėlio protrūkyje.

13 atvejų per vakar parą patvirtinta Kuršėnų ligoninėje. Su šiuo protrūkiu jau siejama 24 atvejai.

8 atvejai siejami su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno ligonine.

Klaipėdos apskrityje patvirtinti 4 atvejai Respublikinės Klaipėdos ligoninės protrūkyje, dar 3 – Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

Vilniaus apskrityje 4 atvejai, patvirtinti per vakar, yra siejami su ekskursija į Zarasus. Užsikrėtė VU Santaros klinikų darbuotojai. Taip pat su VU Santaros klinikomis siejami dar 2 atvejai Naujagimių reanimacijos skyriaus darbuotojams.

2 atvejai, iš kurių vienas antrinis, pavirtinti Naujosios Vilnios muzikos mokyklos protrūkyje. Atvejai galimai siejami su protrūkiu valstybiniame orkestre „Trimitas“. Taip pat po 2 atvejus buvo patvirtinta ir kitų mokyklų protrūkiuose: Nemakščių M. Mažvydo gimnazijos, P. Vileišio progimnazijos, KTU Vaižganto gimnazijos.

Po kelis atvejus patvirtinta ir kituose protrūkiuose: Raseinių socialinių paslaugų centre, UAB „Raštuoti mezginiai“ Šiauliuose, UAB „Vandens tyrimai“ Vilniuje, UAB „Technoexport Storage Lt“ Telšių apskrityje, Šiaulių „Telia“, Vilniaus apskrityje 2 atvejai yra siejami su protrūkiu tarp ledo ritulininkų.

Po vieną atvejį patvirtinta protrūkiuose Raseinių rajone: Raseinių Valstybinės mokesčių inspekcijos padalinyje, Raseinių autobusų parke, Raseinių Pirminės sveikatos priežiūros centre, Raseinių savivaldybėje, Viduklės lopšelyje-darželyje.

Po vieną atvejį taip pat patvirtinta protrūkiuose Šiaulių apskrityje: „Spindulio" ugdymo centre, Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, Šiaulių vaikų globos namuose, Šiaulių universitete, įmonėje „Danijus“.

Po vieną atvejį patvirtinta protrūkiuose Vilniaus apskrityje: UAB „Stiklita“, Vilniaus Petro Vileišio progimnazijos, „Vilniaus vandenyse“, apskrities Vyriausiajame policijos komisariate.

Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 143 asmenys. 57 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo. Specialistai nagrinėja šių užsikrėtusiųjų maršrutus, tad statistika dar gali keistis, jei būtų rastos sąsajos tarp atskirų atvejų. Be to, vakar buvo patvirtinti 5 įvežtiniai atvejai. 2 asmenys atvyko iš Suomijos, po vieną iš Moldovos, Baltarusijos, Jungtinės Karalystės.

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso patvirtinti 5963 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 3087 asmenys, 2751 – pasveiko.

Visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.