Naujasis Šiaulių trečiojo amžiaus universitetas palydėjo mokslo metus

Gintarės DAKNYTĖS nuotr.
Mokslo metai palydėti prie vaišių stalo.

Gegužės 30 dieną Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos Botanikos sode vyko Naujojo Šiaulių trečiojo amžiaus universiteto (TAU) mokslo metų palydėtuvės.

Renginyje koncertavo Naujojo Šiaulių TAU ansamblis „Aušra“, linijinių šokių kolektyvas. Programą vedė literatė Angelė Bražaitė, subūrusi ir kitus literatus.

Pasak Naujojo Šiaulių TAU dekano Rimanto Daugino, nuo rudens universitetą lankė 370 šiauliečių, jie paskaitų klausėsi keturiuose fakultetuose: Sveikatingumo ir medicinos, Sveikos gyvensenos, turizmo ir kraštotyros, Sveikos mitybos ir buities bei Meno ir kultūros.

Gausiausi fakultetai – Sveikos gyvensenos, turizmo ir kraštotyros (170) bei Meno ir kultūros (150). Į paskaitas lankytojai renkasi buvusio Verslo inkubatoriaus patalpose Aušros alėjoje.

Naujasis Šiaulių TAU buvo įkurtas 2023 metų sausio 13 dieną. Mokslo metai yra suskirstyti į rudens ir pavasario sesijas, o šiemet pirmą kartą startuoja ir vasaros sesija, į ją jau užsirašė 110 norinčiųjų. Vasaros sesija prasidės birželio 5 dieną. Pirmasis susitikimas „Žemės kvapas“ bus skirtas Pasaulinei aplinkosaugos dienai. Vasarai suplanuotos šešios paskaitos ir trys ekskursijos.

R. Dauginas džiaugiasi, kad Naujojo Šiaulių TAU lankytojai yra labai aktyvūs, domisi įvairiausiais dalykais: „Tai – išprusę, šviesūs žmonės, nori keliauti, judėti, sužinoti.“

Paskaitas senjorams jau skaitė Ričardas Jakutis, Monika Šaltytė, Inga Norkutė, Birutė Žymantienė, Laura Dudnikienė, Jonas Nekrašius, Gintaras Jonikas, Arijus Ivaškevičius, Nomeda Bėčiūtė, Marius Dagys ir kiti įdomūs lektoriai, savo sričių profesionalai.

Naujojo Šiaulių TAU studentai aktyviai keliauja – į ekskursijas vyksta ne tik Lietuvoje, bet jau lankėsi ir Latvijoje, Estijoje. Šią savaitę apie šimtas keliauninkų buvo Ventspilyje.

Birželio 5 ir 8 dienomis suplanuota vykti į Aleksandriją ir Kairius, čia bus minimos 120-osios Didžiosios Kairių gegužinės metinės.

Naujasis Šiaulių TAU subūrė ir du kolektyvus: ansamblį „Aušra“ bei linijinių šokių grupę. „Aušra“ neseniai koncertavo Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose Rėkyvoje. Abu kolektyvai jau yra pakviesti pasirodyti Kužiuose (Šiaulių r.). Rudenį Naujasis Šiaulių TAU planuoja ir spektaklio premjerą.