Naujametis Skroblų gatvės asfaltas banguoja kaip jūra

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Dėl Naujųjų išvakarėse asfaltuotos Skroblų gatvės gyventojai nerimavo pagrįstai – asfalto danga subangavo kaip jūra.

 

Sausio pradžioje rašėme apie gyventojų pasipiktinimą sukėlusį Skroblų gatvės Šiauliuose asfaltavimą prieš pat Naujųjų metų šventes – gruodžio 28 dieną.

Nors Skroblų gatvė pagal planą turėjo būti asfaltuojama tik 2023 metais, bet greičiausiai noras „paimti“ pinigus dar iš 2022 metų biudžeto bei galimas valdžios troškimas prieš rinkimus pasipuikuoti „nuveiktais darbais“, Savivaldybės administraciją ir rangovą UAB „Šiaulių plentas“ įkvėpė gatvę asfaltuoti vos šiek tiek atleidus šalčiui, nors matėsi, kad kelio pagrindas pažliugęs. Savivaldybė paprastai laikosi technologinės pertraukos nuo gruodžio 15-osios iki kovo 15 dienos. Jos užsakymu infrastruktūriniai darbai tuo metu neatliekami, tačiau kartais taikomos išimtys.

Tuomet pakalbinta Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja Eglė Bružienė aiškino, kad tą savaitę orai asfaltuoti buvo tinkami ir pabrėžė, kad atsakomybę už darbų kokybę prisiima pats rangovas.

Vedėjos teigimu, kokybę tikrina techninis prižiūrėtojas, o laboratorijoje atliekami asfalto kokybės tyrimai.

„Jei oro sąlygos leidžia, pagrindai tinkami, tyrimai atlikti ir nebuvo pliurzės... Turime nuotraukas, videomedžiagą“, – ramiai tuomet aiškino E. Bružienė.

Besibaigiant sausiui susibangavęs Skroblų gatvės asfaltas parodė, kad gyventojau nuogąstavo pagrįstai, o Savivaldybės atstovai buvo neteisūs.

Į redakciją laišką parašęs D. J. gyvena šioje gatvėje. Jis aiškino, kad tose vietose, kuriose įrengti nusukimai į akligatvius, asfaltas storesnis ir tiesus, o pati gatvė visa banguota, važiuoji automobiliu kaip per žvyruotą duobėtą gatvę. Tos bangelės atsirado prieš dvi savaites.

„Aš dirbu statybose, šiek tiek suprantu tuos darbus. Nusistumdė tą košę į šonus ir užpylė asfaltą. Pašalas neišėjęs. Dabar, jei greitai nesutvarkys, asfaltas pradės lūžinėti“, – paaiškino šiaulietis.

Žmogus klausė, ar tai ne miesto Savivaldybės lėšų švaistymas, kai gatvę reikės tvarkyti iš naujo.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Eduardas Bivainis trumpai paaiškino, kad ši gatvė dar nėra priimta ir nekokybiška nebus priimta. Koreguoti trūkumus teks rangovui savo lėšomis. Kada tai bus padaryta, pavaduotojas negalėjo pasakyti.

Miesto infrastruktūros ir aplinkos skyriaus vedėja telefonu neatsiliepė.