Nauja kultūros era – su krentančiomis lubomis

Liu­di­nin­ko nuo­tr.
Praė­ju­sią sa­vai­tę at­nau­jin­to Kul­tū­ros cent­ro po­sė­džių sa­lė­je pir­ma­ja­me aukš­te nu­kri­to lu­bos. Oficialus atidarymas vyko liepos 31 dieną.
Neseniai duris atvėrusiame atsinaujinusiame Šiaulių kultūros centre – statybų brokas. Kultūros centro posėdžių salėje nukrito neseniai įrengtos lubos. Pašnekovo teigimu, nelaimė buvo čia pat, o kultūros centro darbuotojai stengėsi viską nutylėti.

Kaip redakcijai sakė savo tapatybės atskleisti nenorėjęs asmuo, naktį iš ketvirtadienio į penktadienį Šiaulių kultūros centro posėdžių salėje nukrito lubas sudaręs dvigubo gipso karkasas kartu su šviestuvais.

Anot pašnekovo, tokios lubų konstrukcijos yra visame pastate, jos sveria daug, todėl nelaimės atveju gali nukentėti žmonės.

„Iš pat pradžių, ant tvirtinimų elementų buvo kabinamos lubos, kas projekte nebuvo numatyta“, – teigė pašnekovas.

Pašnekovo teigimu, buvo staigiai suskubta pašalinti nukritusias lubas. Penktadienio ryte prasidėjo valymai, o po pietų buvo pasirūpinta uždangstyti posėdžių salės langus, jog niekas pro juos nesimatytų.

Šiau­lių kul­tū­ros cent­ro di­rek­to­rė Dei­man­tė Ba­čiu­lė „Šiau­lių kraš­tui“ sa­kė ne­ga­lin­ti pa­ko­men­tuo­ti si­tua­ci­jos – ža­dė­jo re­dak­ci­jai at­sa­ky­mus pa­teik­ti vėliau.

Informacijos papildymas – 21:30:

Šiaulių kultūros centro feisbuko puslapis pasidalijo „Šiaulių krašto“ publikacija apie incidentą. Pateikiame įstaigos komentarą:

„Norime atkreipti dėmesį, kad pašnekovas spaudai pateikė netikslią informaciją, todėl ji gali klaidinti Šiaulių kultūros centro lankytojus. Dėl tos priežasties informaciją patiksliname.

Po renovacijos pradėjus eksploatuoti pastatą, buvo pastebėtos vizualios lubų deformacijos. Siekiant išvengti nelaimingo atsitikimo, buvo nutarta lubas demontuoti ir sustiprinti pakabinamų lubų karkasą. Darbų įkarštyje ir buvo padaryta publikuota nuotrauka.

Primename, kad renovacijos metu, UAB „Versinos“ užsakymu, lubų montavimo darbus atliko subtiekėjai, kurie, UAB „Versina“ atstovų teigimu, šiuo metu atsakomybės kratosi.“

„Šiaulių kraštas“ istorija domėsis toliau – kad skaitytojus pasiektų tiksli informacija.