NATO misiją Šiauliuose sustiprino Vokietijos karinės oro pajėgos

Jungtinės Karalystės Karališkųjų oro pajėgų nuotr.
NATO misiją Šiauliuose sustiprino Vokietijos oro pajėgų lėktuvai.
Baltijos šalių oro erdvę, sustiprindami NATO oro policijos misiją Baltijos regione, saugo ir Vokietijos karinių oro pajėgų naikintuvai „Eurofighter“. Šiauliuose praėjusią savaitę papildomai dislokuoti Vokietijos karinių oro pajėgų kariai ir naikintuvai iš 71-ojo taktinio sparno pagal dvišalį Vokietijos ir Jungtinės Karalystės susitarimą. Jie prisijungė prie Lietuvoje jau dislokuoto Jungtinės Karalystės junginio atliekančio oro policijos misiją kartu su Ispanijos karinėmis oro pajėgomis.

„Šis dvišalis bendradarbiavimas yra puiki galimybė abiejų šalių oro pajėgoms kartu atlikti realiais oro operacijas“, – sveikindamas atvykusius Vokietijos kolegas sakė Jungtinės Karalystės junginio vadas pulkininkas leitenantas Stu Gwinnutt ir pabrėžė, kad tokio tipo bendradarbiavimas suteikia unikalias treniruočių ir realių operacijų galimybes ne tik pilotams, bet ir inžinieriams kartu aptarnaujantiems skirtingų šalių orlaivius.

Šiuo metu trijų Baltijos šalių oro erdvę saugo 15 naikintuvų. Šiauliuose dislokuoti Ispanijos, Jungtinės Karalystės ir Vokietijos naikintuvai, taip pat Estijos Amari bazėje dislokuoti Prancūzijos naikintuvai. NATO oro policijos misija Baltijos šalyse vykdoma nuo 2004 metų, kai Lietuva, Latvija ir Estija tapo Aljanso narėmis.

Vokietijos karinių oro pajėgų kariai NATO oro policijoje Baltijos valstybėse dalyvauja jau šeštą kartą.

Taip pat Vokietija vadovauja ir didžiausią karių skaičių skiria atgrasymo ir gynybos tikslais 2017 metų pradžioje Rukloje dislokuotai tarptautinei NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei. Lietuvos kariuomenės mechanizuotoji pėstininkų brigada yra priskirta vienai iš Vokietijos kariuomenių divizijų, taip suteikiant Lietuvos ir Vokietijos kariams didesnių treniravimosi galimybių.

Vokietija ypač prisideda prie Lietuvos gynybinių pajėgumų vystymo. Šalis yra ilgametė Lietuvos partnerė modernizuojant Lietuvos kariuomenę, ginkluotę, karinę techniką – iš Vokietijos Lietuva perka pėstininkų kovos mašinas „Vilkas“, savaeiges haubicas Pz2000, šarvuočius M577. Šalys taip pat bendradarbiauja plėtojant ir gerinant Lietuvos kariuomenės batalionus, jų infrastruktūrą. Vilniuje įsikūrusioje NATO pajėgų integravimo štabe tarnauja šios šalies karininkai.

Birželio pabaigoje į Klaipėdą su draugišku vizitu buvo atvykusi Vokietijos karinių jūrų pajėgų laivų grupė iš trijų laivų. Siųsdama įvairias pajėgas sausumoje, ore, vandenyje Vokietija stiprina Baltijos regiono saugumą.

NATO taikos metu oro gynybos misijai nuolat atsiųsdama pastiprinimus siunčia aiškią atgrasymo ir kolektyvinės gynybos žinią visiems potencialiems agresoriams.

Komentarai

Nėra šeimininko    Tre, 2020-07-22 / 12:24
Užtat nepraustaburniai vėl padažnino skrydžius virš miesto. Kol neatsiraižys, tol gąsdins vaikus. O meras tyli, nes jam neįdomu, kas mieste darosi. Bazilionų nesiekia.
nu ką    Ket, 2020-07-23 / 10:07
teks į Pegasą eiti - su tais misionieriais pasikalbėti biški pačiam :)

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.