Nacionalinį diktantą rašė apie 80 šiauliečių

Vitalio LEBEDŽIO nuotr.
Šiaulių savivaldybės salėje diktantą rašė 8 šiauliečiai.

Penktadienį visoje šalyje buvo rašomas Nacionalinis diktantas. Šiemet jau 14-ą kartą vykęs Nacionalinis diktantas – tai tarptautinis suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinantis konkursas. Šių metų organizatoriai paskelbė šūkį – „Rašyk. Klysk. Išmok“.

Diktanto organizatoriai – Pilietinės minties institutas, LRT, Valstybinė lietuvių kalbos komisija ir jų partneriai.

Diktanto dalyviai rašė Agnės Žagrakalytės tekstą „Invazinė rūšis“, kurį skaitė diktorius Marius Žiedas.

Šiemet diktanto rašyti į Šiaulių miesto savivaldybę atėjo 8 šiauliečiai. Konkurso dalyvius pasveikino Lietuvių kalbos draugijos garbės narys, Šiaulių skyriaus pirmininkas, kalbininkas Algirdas Malakauskas, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus kalbos tvarkytoja Aušrinė Rinkevičienė. Diktanto dalyviams buvo padovanotos knygos apie Šiaulius ir rašikliai su Šiaulių simbolika.

Šiauliečiai diktantą galėjo rašyti ir bibliotekose. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje diktantą rašė 23, o Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos 3 padaliniuose – 53 asmenys.

Nacionalinio diktanto rezultatai bus paskelbti apie gegužės mėnesį. 100 geriausiai diktantą parašiusiųjų bus pakviesti dalyvauti Nacionalinio diktanto finale, vyksiančiame gegužės mėnesį Vilniuje. Ten bus išrinktas raštingiausias moksleivis, suaugusysis ir užsienio lietuvis.