Nacionalinė švietimo agentūra: gali būti, kad brandos egzaminai nevyks

Mariaus MORKEVIČIAUS (ELTA) nuotr.
Nacionalinės švietimo agentūros vadovė Rūta Krasauskienė informavo, kad dešimtokų žinių patikrinimai šiais mokslo metais vyks nuotoliniu būdu. Jos teigimu, brandos egzaminų organizavimas nuotoliu būtų per daug sudėtingas, todėl neatmetamas ir blogiausias scenarijus, kai jie apskritai nebus organizuojami.
Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) direktorė Rūta Krasauskienė tikina, kad jau yra ruošiamasi mokslo metų pabaigoje numatytiems abiturientų brandos egzaminams bei dešimtų klasių mokinių laikomam pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimui (PUPP). NŠA direktorės teigimu, dešimtokai patikrinimą šiais mokslo metais laikys nuotoliniu būdu.

„Kalbant apie pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimą, kadangi turėjome bandomąjį pasitikrinimą savęs įsivertinimui moksleiviams, pamatėme, kad jis pasiteisino, tai planuojamas pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimas dešimtų klasių moksleiviams tik nuotoliniu būdu ir nesvarbu, kokia bus situacija“, – pirmadienį Lietuvos švietimo tarybos posėdyje informavo R. Krasauskienė.

NŠA direktorė taip pat pranešė, kad priklausomai nuo situacijos dešimtokai PUPP nuotoliniu būdu galės laikyti klasėse arba namuose.

„Viena vertus, yra vienas variantas parengtas, kad jie tai galėtų atlikti mokyklose nuotoliniu būdu, kitas variantas, kad jie galės pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimą laikyti ir iš namų. Tam yra visi saugikliai rengiami“, – sakė ji.

Visgi R. Krasauskienė pabrėžė, kad brandos egzaminai šiais metais bus laikomi tiesiogiai.

„Mes atsižvelgėme į praėjusių mokslo metų patirtį ir galvojame apie tai, kad tvarkos projekte jau atsispindi, jog grupės bus mažesnės, atsižvelgiant į COVID-19 situaciją, ir kad greičiausiai reikės egzaminus vykdyti ekstremaliomis sąlygomis. Bet, kita vertus, egzaminų organizavimas priklausys ir nuo to, kokia tuo metu bus epidemiologinė situacija“, – teigė NŠA vadovė.

R. Krasauskienės teigimu, praėjusiais mokslo metais pandemijos sąlygomis vykę brandos egzaminai buvo labai didelis iššūkis, Visgi, NŠA direktorės teigimu, vargu ar būtų net teoriškai įmanoma šiais mokslo metais brandos egzaminus suorganizuoti nuotoliniu būdu.

„Jeigu kalbėtume apie brandos egzaminus, tai vargu ar galima kalbėti apie nuotoliniu būdu vykdomus brandos egzaminus, nes neturime kol kas jokių saugiklių, tai užtikrinančių. Tikiuosi, kad tai yra laiko klausimas ir mes ateityje galėtume pereiti apskritai prie nuotolinio atestavimo, ko NŠA ir siekia kalbant apie egzaminus“, – sakė ji.

NŠA direktorė taip pat pripažino, kad negalima atmesti ir blogiausio scenarijaus, jog brandos egzaminai apskritai nebūtų laikomi.