Motokroso trasoje lenktyniauja užtarėjai

Motokroso trasoje lenktyniauja užtarėjai

Motokroso trasoje lenktyniauja užtarėjai

Į redakciją kreipėsi netoli Bačiūnų trasos įsikūrę Šiaulių gyventojai ir skundėsi, jog kenčia ne tik nuo triukšmo, dulkių, bet ir šiukšlių. Tačiau trasą valdančio klubo prezidentas problemų neįžvelgia ir remiasi „protingais“ užtarėjais Savivaldybėje ir Seime.

Jurgita JUŠKEVIČIENĖ

jurgita@skrastas.lt

„Pataupė“

Netoliese Bačiūnų trasos įsikūrę gyventojai su siaubu prisimena per Jonines vykusį motokroso čempionatą. „Baisu kas čia dėjosi! Dulkės, triukšmas, pilna mašinų, pravažiuoti buvo neįmanoma, o dar po viso to dvi dienas vėjas šiukšles nešiojo. Vakarais ramybės neturim, ištisai birbina“, — su ašaromis akyse pasakojo Roma Lapėnienė.

Aleksandros Agafonovos namas ir sodas per Jonines taip pat skendėjo dulkėse ir šiukšlėse. „Taip džiaugėmės, kai buvo svartoma iškelti šią trasą, o dabar, atrodo, kad viskas liks kaip buvę“, — su liūdesiu kalbėjo moteris.

Jaunimo automoto klubo „Dakaras“ prezidentas Povilas Karlinskas, šeimininkaujantis Bačiūnų trasoje, teigė, jog šiukšlėmis po čempionato turėjo pasirūpinti AB “Specializuotas transportas“. P. Karlinsko teigimu šiukšlės buvo surinktos ir išvežtos netrukus po švenčių. “Šiukšlių visada būna po renginių, tai neišvengiama“, — sakė P. Karlinskas.

Minėtos įmonės Teritorijų valymo skyriaus darbuotoja Žavinta Motiejūnaitė buvo atviresnė. Moteris pasakojo, jog įvykęs nesusipratimas. Motokroso varžybų organizatoriai pageidavę, jog po renginio šiukšlės būtų surinktos ir išvežtos, tačiau savivaldybė skyrusi lėšų tik „žiogelių“ (plastikinių maišų šiukšlėms su metaliniais stovais — aut. pastaba) pastatymui ir šiukšlių išvežimui.

„Mes šiukšlių nerenkame, jeigu mums už tai nesumoka, tuo teko pasirūpinti trasos šeimininkams“, — sakė Ž. Motiejūnaitė.

Nežada išsikelti

Gyventojai įsitikinę, kad motokroso trasai miesto teritorijoje ne vieta. Ji turėtų būti įrengta nuošalioje vietoje, kur netrukdytų žmonėms gyventi.

P. Karlinskas kitos nuomonės. Jis įsitikinęs, kad trasa turi būti lengvai pasiekiama jaunimui, kuris čia sportuoja. „Mus palaiko Zoknių, Šimšės, Pabalių, Ginkūnų bendruomenės. Jaunimas iš aplinkinių mikrorajonų čia atvažiuoja pasivažinėti ir dviračiais. O kas pasieks mus kokiam užkampy? Jaunimas tikrai neprivažinės, kai tokios kuro kainos“, — tvirtina “Dakaro“ prezidentas.

Ponas Povilas tvirtina, kad visi dokumentai sutvarkyti ir trasos nežada iškelti kitur. Priešingai, trasa neseniai atnaujinta, planuojama įdiegti automatinę trasos drėkinimo sistemą, pastatyti dušus ir tualetus.

Nors praeitų metų lapkričio viduryje miestoTarybos ūkio ir plėtros komitetas įpareigojo Savivaldybės administraciją kreiptis į Šiaulių apskrities viršininko administraciją, kad pastaroji nutrauktų žemės panaudos sutartį su sporto klubu „Dakaras“, tačiau iki šiol viskas nurimę.

Adolfas Klenauskis, apskrities viršininko administracijos Turto valdymo ir viešųjų pirkimų skyriaus vedėjas, spėja, kad Bačiūnų trasos likimas pastaruoju metu Savivaldybės taryboje nebuvo svarstytas. Anksčiau buvo svarstyta šią trasą iškelti į Aleksandriją arba numatyti sklypą Industriniame parke, tačiau kol kas Bačiūnų trasa lieka kur buvusi.

Užnugaris Savivaldybėje ir Seime

Kalbinti gyventojai įsitikinę, kad ponas Karlinskas taip drąsiai jaučiasi ir savivaliauja, nes turi didelį užnugarį, palaikymą ne tik Šiaulių savivaldybėje, bet ir Vilniuje. To neneigia ir pats Bačiūnų trasos šeimininkas: „Yra protingų žmonių Savivaldybėje ir Seime, kurie mus palaiko ir ragina nenuleisti rankų.“

A.Karlinskas neslėpė, kad jį remia Seimo jaunimo ir sporto reikalų komitetas, vadovaujamas Algimanto Salamakino.

Ar įmanoma apsaugoti šalia gyvenančius žmones nuo triukšmo ir dulkių? Turintis užtarėjų miesto Savivaldybėje ir Seime P. Karlinskas mato tik vieną išeitį — pastatyti uždarą trasą, tačiau tam reikia nemažai lėšų. „Pasistengtume įgyvendinti ir tai, jeigu “nekibintų“ mūsų“, — tikina “Dakaro“ prezidentas.

TRASA: Dėl Bačiūnų trasos kyla nesutarimų tarp gyventojų ir motokroso varžybų organizatorių.

DULKĖS: Aleksandra Agafonova mano, kad trasos taip ir neiškels, todėl belieka susitaikyti ir kentėti.

 

KRYŽIUS: Roma Lapėnienė taip pat baigia prarasti viltį, todėl žada trasoje pastatyti kryžių.

 

VIETA: Vladas Lapėnas pats jaunystėje dalyvaudavo ralio rungtynėse, tačiau mano, kad panašių trasų miesto teritorijoje neturėtų būti.

 

NUOMONĖ: „Man trasa netrukdo, aš pats turiu keturratį ir ten važinėju“, — sako šalia Bačiūnų trasos gyvenantis Raimondas Monstvila.

KELIAS: Aldifonas Mažutis savo namus pasiekdavo asfaltuotu keliu iš Bačiūnų gatvės, dabar nemaža jo atkarpa sugadinta.  

Sauliaus JANKAUSKO nuotr.

 

ŠIUKŠLĖS: Po motokroso čempionato likusias šiukšles vėjas nešiojo dvi dienas.

Bačiūnų gyventojų nuotr.

MAINAI: „Daugiausia triukšmo kelia vienas gyventojas, kuris pasistatė namą prie pat trasos. Jeigu jam taip trukdo triukšmas, galiu keistis su juo namais. Turiu namą Ginkūnuose, ten labai ramu, o man patinka motorų gaudesys“, — pusiau juokais, pusiau rimtai atšauna Povilas Karlinskas.  

Redakcijos archyvo nuotr.