Mokinių skaičius tirpsta ir Joniškyje

Mokinių skaičius tirpsta ir Joniškyje

Mokinių skaičius tirpsta ir Joniškyje

Joniškio Mato Slančiausko gimnazijos bendruomenė per keletą dienų turėjo apsispręsti: tapti pagrindine mokykla ar progimnazija. Savivaldybės atstovai teigia, kad jiems priimtinas bet kuris variantas, tačiau mokyklai vaikų 9–10 klasėms ateityje nepakaks.

Loreta RIPSKYTĖ

loretar@skrastas.lt

Siūlyta pagalvoti apie progimnazijos tipą

Susirinkusiems pedagogams, tėvams, mokiniams Savivaldybės administracijos direktorius Voldemaras Bandžiukas aiškino: gimnazijos bendruomenė nori pagrindinės mokyklos, tačiau kai kurie specialistai siūlo pagalvoti apie progimnazijos statusą. Laukti nebėra kada, nes progimnazijos tipą pasirinkti lieka šie paskutiniai metai, o rajono mokyklų tinklo pertvarkos planas tvirtinamas už kelių dienų.

Trūksta mokinių

Svarbiausias tėvų argumentas, dėl ko jie rinkosi pagrindinės mokyklos statusą, nuskambėjo salėje: „Mes norime, kad vaikai baigtų 10 klasių.“

Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Ingrida Mačiulienė sakė, kad progimnazija yra 8-metė mokykla, o pagrindinė reiškia 10-metę. Jei vaikų pakankamai nesurenkama, ji gali būti ir 8-metė ar net 7-metė. Tuo tarpu progimnazija yra stabili 8 klasių ugdymo įstaiga.

Aiškinta, kad pagrindinės mokyklos statusas tokios galimybės neužtikrins, jei nebus vaikų. Jų 9 klasių komplektams surinkti gali nepakakti. Miesto mokyklos klasės komplektas sudaromas, kai yra 25 mokiniai.

Anot Mato Slančiausko gimnazijos direktoriaus Vaclovo Martinaičio, šią dieną devintokų būtų 19. Keletas išeis į „Aušros“ gimnaziją ir liks gal 15.

8-okų gimnazijoje mokosi 56. Didžioji dalis jų, prognozuojama, pasirinks „Aušros“ gimnaziją, gal dar keli išeis į Žemės ūkio mokyklą. Liks 10–15 vaikų.

Situacija tragiška: 2015 metais Joniškio rajone bus apie 2700 mokinių, kai prieš keletą metų vien Joniškio mieste mokėsi 2500.

Žadėjo priimti visus mokinius

Joniškio „Aušros“ gimnazijos direktorius Vidmantas Sutnikas sakė pats rajono mokyklų tinklo pertvarkos darbo grupėje balsavęs už tai, kad Mato Slančiausko gimnazija būtų progimnazija.

„Tai – ne tik 8-metė mokykla, bet ir atskiras mokyklos tipas, kuris turi ryšį su gimnazija. Mes norėtume tą ryšį užmegzti,“ – neslėpė V. Sutnikas.

Direktorius argumentavo, kad adaptuotis į gimnaziją atėjus 11-oje klasėje – gerokai sudėtingiau nei 9-oje.

Valandą trukusiame pasitarime pasiūlyta bendruomenei skubiai, per keletą dienų apsispręsti dėl mokyklos statuso, nes Tarybos komitetai pradeda svarstyti tinklo pertvarkos planą. Gimnazijos kolektyvas pasirinko tapti progimnazija.

PERSPEKTYVA

Joniškio rajone kiekvienais metais sumažėja maždaug 200–250 mokinių. 2010 metais jų buvo 3895, o 2011-aisiais – 3627.

Kovo 29 dieną rajono Taryba turėtų patvirtinti mokyklų steigimo, reorganizavimo, likvidavimo, vidaus struktūros pertvarkos 2012–2015 metų planą.

Pagal jį jau nuo šių metų rugsėjo siūloma uždaryti tris mokyklųs skyrius Daukšiuose, Rudiškiuose ir Kalviuose.

Joniškio „Saulės“ pagrindinėje mokykloje numatoma steigti jaunimo klases, o Jaunimo ir suaugusiųjų mokykla iš Kalnelio kaimo persikels į Joniškio miestą.

Autorės nuotr.

PAAIŠKINIMAS: Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Ingrida Mačiulienė teigė, kad progimnazija – aiškus mokyklos tipas, o pagrindinė gali būti ir 10-metė, ir 8-metė, ir 7-metė.

SKAIČIAI: Mato Slančiausko gimnazijos direktorius Vaclovas Martinaitis skaičiavo, kad devintokų kitiems metams yra 19, bet keletui išėjus į „Aušros“ gimnaziją, teliks gal 15, o mieste klasės komplektas sudaromas esant 25 mokiniams.

ABEJONĖ: Į susitikimą atėję tėvai abejojo, ar progimnazija galėtų būti pranašesnė už pagrindinę mokyklą.