Mitingas prie ligoninės išvirto į viešą cirką

Stopkadras iš mitingo
Praėjusį sekmadienį internetinėje erdvėje pasirodė raginimas jungtis prie taikaus mitingo, prasidėsiančio Plungės ligoninės kieme. Jo rengėjai skelbė šūkį „Nubusk, lietuvi, tu ne vienas“ ir kvietė pasisakyti prieš karantino suvaržymus, draudimą ligoninėse lankyti ligonius. Skelbtu metu būrelis mitinguotųjų ligoninės kieme iš tiesų pasirodė. Ir surengė tiesiogiai transliuojamą viešą cirką, į kurį teko įsikišti ir policijai. O aktyviausiai besireiškusiam prūsališkiui dėl savo elgesio teks aiškintis ir teisme.

Iš pradžių susirinkusieji ėjo apie ligoninės langus, filmuodami ir kalbindami ligoninės darbuotojus, skleisdami, jų pačių įsitikinimais, teisingą informaciją, ragindami nesitirti dėl koronaviruso. Tačiau provokacija nesitęsė ilgai – neapsikentęs vienas ligoninės darbuotojas tokiems kurstytojams iškvietė policiją.

Pareigūnams atvykus ir prasidėjo tikrasis cirkas. Kadangi vienas iš mitingo dalyvių nedėvėjo kaukės ir nepakluso pareigūnams, jį prireikė tramdyti. Kad vyras būtų pasodintas į policijos automobilį ir išvežtas į policijos komisariatą, pasitelktas ne vienas, bet visas būrys pareigūnų.

„Aš ne kalinys!“ – atsisakydamas lipti į mašiną šaukė sulaikytasis ir reikalavo protokolą surašyti vietoje. Net ir būdamas surakintas antrankiais, jis ir toliau ragino visus nedėvėti kaukių, reikalavo parodyti įstatymą, kur šitaip parašyta.

Kol pareigūnai bandė sutramdyti nepaklusėlį, vyrą palaikiusi kompanija gėdino policiją dėl tokių veiksmų, įžūliai elgėsi su į įvykio vietą atvykusia Plungės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininke Ingrida Juškaite, aiškindami, kaip pareigūnai turėtų dirbti ir atrodyti, priekaištaudami, kodėl neprisistato.

Kiti maištininkai viską transliavo gyvai ir bandė dėmesį nuo netinkamų savo veiksmų nukreipti į policijos pareigūnų neva netinkamą darbą. „Mokam mokesčius, kad prieš mus smurtautų“, – pyko viena iš būrelio triukšmautojų.

Pasirodo, Plungė buvo tik viena iš mitinguotųjų stotelių. Skleidžiant dezinformaciją apie virusą ir renkant neva tą patvirtinančią informaciją važinėta ir po kitus miestus.

„Gal net tie patys asmenys į Plungę buvo atvažiavę ir prieš gerą savaitę. Tik jau mes su jais nesusidūrėme, įrašą internete pamatėme paskui. Jie važinėjo po miestą, užsidėję plakatus „Sukilkim!“, „Netylėkim!“, „Pabusk, lietuvi!“. Pasidomėjome jais tik vėliau. Jie važinėjo ir po Radviliškį, Palangą, Klaipėdą, Telšius, Raseinius“, – pasakojo „Žemaičio“ kalbinta I. Juškaitė.

Ji sakė, kad šiame mitinguotųjų būryje buvo žmonių iš Palangos, Kauno, kitų miestų. Taigi „aktyvistai“ – daugiausia nevietiniai. Plungės policija iš anksto buvo informuota, kad prie Plungės ligoninės organizuojamas mitingas, ir buvo pasiruošusi reaguoti.

Po šio incidento į policijos komisariatą pristatyti du asmenys – minėtas pareigūnų nurodymų nevykdęs vyras ir moteris. Abu jie nedėvėjo kaukių, atsisakė pareigūnams pateikti asmens duomenis. Policijos komisariate paaiškėjo, kad atvežtieji – sutuoktiniai iš Prūsalių.

Už kaukių nedėvėjimą moteriai gresia 250 eurų bauda, žinoma, jeigu ją sumokės laiku. O vyriškio situacija sudėtingesnė – už kaukės nedėvėjimą ir pareigūnų teisėtų reikalavimų nevykdymą jam surašyti du protokolai. Byla perduota nagrinėti teismui.

Tiesa, tądien už kaukės nedėvėjimą nubausta ir dar viena mitinge dalyvavusi moteris. Jai taip pat reikės sumokėti 250 eurų baudą, jeigu tai padarys per dvi savaites. Kitu atveju suma išaugs.