Misija – perimti stadioną

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Talšos stadiono aikštynas – nušienautas, tiek sportininkams ir tereikia.
Šiaulių meras Artūras Visockas Savivaldybei iškėlė uždavinį pradėti Talšos stadiono perėmimo visuomenės poreikiams procesą. Internete apklausė ir gyventojus – jų pritarimą gavo. Miesto vadovas sako: laukia ilgas procesas. Savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis mano, kad galima objektą perimti ir „už savaitės“.

Beveik 900 – už

Iš atostogų grįžęs A. Visockas ėmėsi miestiečių apklausos – „Google“ anketoje klausė, ar Savivaldybė turi visuomenės poreikiams perimti prie vadinamųjų Gilo statybų esantį Talšos stadioną.

Nuo pirmadienio ryto 24 valandas vykusioje mero apklausoje dalyvavo 949 vartotojai. Iš jų 851 palaikė siūlymą, 98 jam prieštaravo.

„Žmonių nuomonė buvo reikalinga parodyti, kad žmonės nori, jog šalia centrinio parko būtų tvarkinga teritorija, o ne tokia, kokia yra dabar“, – „Šiaulių kraštui“ po paskelbtų rezultatų sakė A. Visockas.

Kodėl apklausa vyko „Google“ platformoje?

Meras tikino, kad taip sutaupoma, mat visų gyventojų apklausa, atitinkanti įstatymus, būtų labai brangi.

(Ne)apleistas stadionas

Šiandien Talšos stadione besitreniruojantys regbininkai, susitarę su tribūnų, o kartu prie jų priskirtos žemės – viso stadiono, savininku, aikštyno žolę nupjauna.

„Tai nepatvarus susitarimo režimas. Norint turėti patvarų ir kad sporto bendruomenė tą regbio stadioną turėtų, be abejo, reikėtų jį perimti visuomenės poreikiams“, – situaciją apibūdino A. Bartulis.

Ten, kur sportuojama, žolė nupjaunama, tačiau stadiono vartai, tribūnos – apleisti.

Kaip nurodė A. Visockas, Talšos stadionas priklauso tam pačiam sklypui, kuriame dešimtmečius „kyla“ pažadėtieji Gilo rūmai. Savivaldybė jau suplanavusi, kaip tą sklypą išdalyti ir visuomenės poreikiams perimti vieną jo dalį – stadioną, kurio tribūnos bei joms priskirta žemė yra privačiose rankose nuo 1998 metų.

„Susitvarko didžiulė (centrinio parko – past.) teritorija, ir ji atsirems į labai netvarkingą privačią teritoriją. Kiek tai gali tęstis ir kiek Nacionalinė žemės tarnyba nematys, kad tai yra nelogiška?“ – klausė meras, akcentuodamas, kad klausimo sprendimui įtakos turės ir minėtos Tarnybos, priskyrusios žemę tribūnų valdytojui, pozicija.

Reiks palaukti ar nereiks?

Paklaustas, kada galima tikėtis realaus stadiono perėmimo, meras teigė, kad „procesas bus klampus ir ilgas“ – per vienus metus tikrai nesibaigs.

A. Visockas šią savaitę davė užduotį Administracijos direktoriui surinkti visą turimą informaciją apie objektą. Kitą savaitę A. Bartulis užduos klausimus Tarnybos Šiaulių skyriui.

„Tikiuosi, gaus atsakymus ir tikiuosi, kad visuomenės poreikis galiausiai turės pirmenybę prieš labai neaiškų privatų veiksmą“, – sakė miesto vadovas.

29 tūkstančiai eurų – tokia galima stadiono perėmimo suma. Ji tapo aiški prasidėjus Savivaldybės ir savininko deryboms dėl objekto išpirkimo. Vis dėlto jos žlugo. Administracijos direktorius informavo, kad tai vyko prieš vienus dvejus metus – konkrečiau įvardyti tikino neįpareigotas.

„Tai paskutinė įmanoma stadija – būtent per išpirkimą visuomenės naudai“, – pirmadienį sakė A. Visockas.

A. Bartulis „Šiaulių kraštui“ minėjo, kad vis dar lieka įmanomas ir susitarimo su savininkais variantas. Derybos dėl stadiono perėmimo, jo teigimu, – nuolatinis procesas.

„Mes galime už savaitės susitarti, ir viskas. Ir nereikės jokio visuomenės poreikio“, – prasitarė Administracijos direktorius.