Mirė estrados legenda Vitalija Katunskytė

Redakcijos archyvo nuotr.
Netekome charizmatiškos dainininkės Vitalijos Katunskytės, ji dosniai dalijo savo talentą ir energiją publikai.
Šiauliai ir Lietuvos estrados pasaulis neteko išskirtinės dainininkės šiaulietės Vitalijos Katunskytės (1955–2023). Žinia apie 67 metų atlikėjos mirtį pasklido sausio 18 dienos vakarą. Ji mirė Šiauliuose, savo namuose.

Muzikos atlikėjai, dainininkės draugai ir jos talento gerbėjai socialiniuose tinkluose reiškė užuojautą dainininkės dukrai Monikai ir dalijosi prisiminimais. Dainininkė publiką žavėjo ne tik didžiojoje scenoje, ji yra tapusi Palangos vasaros koncertų legenda, jos balsas kas vakarą skambėjo J. Basanavičiaus gatvės restoranuose.

V. Katunskytė gimė Šiauliuose 1955 metais, mokėsi 9 vidurinėje mokykloje (dabar Ragainės progimnaziją), baigė Šiaulių konservatoriją, įgijo chorinio dirigavimo specialybę. Puikiai grojo akordeonu. Nuo jaunystės dainavo, koncertavo restoranuose ir svajojo apie didžiąją sceną, kuri sovietmečiu jai nebuvo pasiekiama. Kaip pati ne kartą yra pasakojusi, tada scenai reikėjo idealios figūros atlikėjų.

Didžiąją sceną Vitalija užkariavo išskirtinio tembro balsu, publiką būrė atlikėjos talentas, puikus jumoro jausmas, optimizmas. Žiūrovams ji negailėdama dalijo savo energiją.

Šiaulietis muzikantas Arijus Ivaškevičius „Šiaulių kraštui“ sakė, jog išgirdęs žinią apie Vitalijos mirtį negalėjo patikėti. A. Ivaškevičius su Vitalija Katunskyte ir saksofoninku Remigijumi Kraptavičiumi ne vienerius metus kartu koncertavo.

„Esu sukrėstas, – dalijosi A. Ivaškevičius. – Visai neseniai su Vitalija mačiausi, aplankiau ją namuose prieš Naujuosius metus. Kalbėjomės, planavome jos 70-mečio koncertą. Ji sunkiai vaikščiojo, bet kaip visada buvo maloni, optimistiška.“

„Išėjo neeilinė asmenybė, – sako A. Ivaškevičius. – Tokį stiprų, galingą, išskirtinio tembro balsą, kokį ji turėjo, turi tik didžiausios scenos žvaigždės. Jeigu ne soviemečio varžtai, būtų buvusi garsi ne tik Lietuvoje. Jos gyvenimas buvo skausmingas, likimas nelepino, bet ji buvo stipri moteris, puikią artistę praradome. Šiauliai suvedė du talentus – Vitaliją ir kompozitorių Sigitą Adeikį, kurio dainas ji dainavo. Užjaučiu Moniką, Sigitą, visus, kam brangi buvo Vitalija.“

„Vitalija vis sakydavo: „Aš dainuosiu, kol mane išneš“, – prisimena muzikantas. – Su jumoru taip sakydavo ir galima sakyti, jog iš tiesų dainavo iki paskutinės akimirkos.“

Jis dalijasi, jog dainininkas Romas Dambrauskas kelia mintį suburti atlikėjus ir surengti Šiauliuose nemokamą koncertą Vitalijai Katunskytei atminti.