Ministerija: senatvės pensija kitais metais galėtų augti 7,17 procento

Giedriaus BARANAUSKO aosciatyvi nuotr.
Vidutinė senatvės pensija ir pensija su būtinuoju stažu perkops 400 eurų.
Pagal naujausią ekonominės raidos scenarijų, senatvės bei netekto darbingumo pensijos 2021 metais galėtų augti 7,17 proc., pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM).

Pasak ministerijos, vadinasi, vidutinė senatvės pensija padidėtų nuo 377 eurų šiais metais iki 404 eurų kitąmet, o vidutinė senatvės pensija su būtinuoju stažu – nuo 399 iki 428 eurų.

„Senatvės pensininkai ir gaunantieji netekto darbingumo pensijas patiria didžiausią skurdo riziką, o ekonominės galimybės leidžia tęsti pensijų indeksavimą ir kitais metais, nepaisant koronaviruso pandemijos sukeltų sunkumų“, – pranešime sako socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Pensijų indeksavimui kitiems metams papildomai iš „Sodros“ ir valstybės biudžeto prireiktų 249 mln. eurų. 

Finansų ministerijos paskelbtame ekonominės raidos scenarijuje prognozuojama, kad šiais metais Lietuvos ekonomika sumažės 1,5 proc., o kitąmet bendrasis vidaus produktas augs 3,3 proc.

Pensijų indeksavimo koeficientas apskaičiuojamas išvedus 7 kalendorinių metų darbo užmokesčio fondo vidurkį.

Šiuo metu galioja taisyklė, kad pensijos negali būti indeksuojamos, jeigu einamųjų ir po jų sekančių kalendorinių metų bendrojo vidaus produkto augimas arba darbo užmokesčio fondo pokytis yra neigiamas, tačiau to siūloma atsisakyti.