Medaliai – medikams, pasižymėjusiems kovoje su COVID-19

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikos vadovas Algirdas Gauronskis – vienas iš keturių medikų, kuriam ministras A. Veryga įteikė ne tik medalį, bet ir paveikslą.
Liepos 14 dieną, Respublikinės Šiaulių ligoninės Konservatyviosios medicinos klinikos kiemelyje vyko renginys, skirtas padėkoti medikams ypatingai pasižymėjusiems ekstremalios situacijos ir karantino metu. „Už reikšmingą indėlį Lietuvos žmonių sveikatai“ medaliais buvo apdovanoti 46 Šiaulių ir Telšių regionų medikai.

Renginyje buvo pagerbti Respublikinės Šiaulių ligoninės ir Šiaulių bei Telšių regionų ligoninių medikai už darbą suvaldant koronaviruso infekcijos plitimą šalyje.

Apdovanojimus medikams įteikė į Šiaulius atvykęs Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Savo sveikinimo kalboje ministras sakė, kad lengva buvo galvoti, jog Lietuvai pasisekė taip lengvai susitvarkyti su pandemija, kad mus aplenkė rizika. Atsiradus galimybei palyginti Lietuvos situaciją su kitomis šalimis buvo pastebėta, kad nevisos šalys tvarkėsi taip, kaip Lietuva ir nevisos šalys išdrįso priimti tokius drastiškus sprendimus.

Ministras teigė, kad strategija, kuri buvo įgyvendinama Lietuvoje dabar leidžia šalies žmonėms susirinkti atvirose ar uždarose erdvėse ir pasidžiaugti tuo, ką visi sugebėjo kartu pasiekti.

„Lietuva gali didžiuotis savo specialistais ir visuomene, kad mums pavyko šitaip susitvarkyti ir tai yra mūsų visų bendras nuopelnas. Kiekvienas laikotarpis yra susijęs su tam tikrais simboliais. Labai dažnai tenka girdėti kam reikalingi kažkokie apdovanojimai, dėl ko mes dirbame, viską būtų geriau gauti pinigais, bet aš galvoju, kad tikrai yra svarbesnių dalykų. Taip, atlygis yra labai svarbus, niekas neneigia, jis turi būti, jis turi pasiekti kiekvieną, kuris dirbo ir užsidirbo. Bet yra svarbių dalykų, kurie paprastai pinigais nematuojami, nes pinigus mes labai greitai pravalgom, išleidžiam kur nors... Tam yra tikri simboliai, kurie išlieka visam gyvenimui“, – medalių idėją pagrindė Sveikatos apsaugos ministras.

Renginyje A. Veryga apdovanojo du Akmenės medikus, po vieną iš Kelmės ir Joniškio, septynis medikus iš Mažeikių, po penkis iš Pakruojo, Plungės bei Radviliškio, tris – Rietavo, šešis iš Telšių ir vienuolika medikų iš Šiaulių.

Medalis įteiktas Šiaulių ligononėsTuberkuliozės ir plaučių ligų klinikos vadovui Algirdui Gauronskiui. Šios klinikos darbas karantino metu buvo perorganizuotas ir pritaikytas karščiuojančių arba COVID-19 sergančių ligonių gydymui.

Taip pat pagerbti Ausų, nosies, gerklės ligų skyriaus bendrosios praktikos slaugytoja Loreta Daukševičienė, Laboratorinės diagnostikos skyriaus pagalbinė darbuotoja Rasa Indriekienė, Laboratorinės diagnostikos skyriaus biomedicinos technologė Olga Shegurova, Chirurgijos reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus anesteziologijos ir intensyviosios terapijos slaugytoja Birutė Skėrienė. Ministras medaliu apdovanojo ir Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorių Remigijų Mažeiką. Ši gydymo įstaiga pirmoji šalyje susidūrė su COVID-19 – čia vasario 28 dieną buvo nustatytas pirmasis šalyje užsikrėtimo atvejas.

Medikų pagerbimo šventėje taip pat dalyvavo ir Lietuvos karių asociacijos Keliautojų klubo nariai, kurie liepos 6-19 dienomis dalyvauja dviračių žygyje „LT-102 No Covid-19“. Klubo nariai žygio metu planuoja aplankyti šešias didžiausias Lietuvos miestų ligonines. Jie ligoninių bendruomenėms perduos Lietuvos istorinę vėliavą, o medikams – Lietuvos valstybės simbolius vienijančias vėliavėles „Lietuvos vienis“.

Žygio dalyviai Respublikinei Šiaulių ligoninei padovanojo vardinį suoliuką, kuris jau iki renginio pradžios buvo pastatytas prie pagrindinio ligoninės pastato.