„Mažųjų pievelėje“ – mažylių sporto ABC

Gintarės DAKNYTĖS nuotr.
Vaikų laisvalaikio, užimtumo ir pramogų studijos „Mažųjų pievelė“ pedagogės Lina Račė (kairėje) ir Jolanta Pažarauskienė.
Šiauliuose, Draugystės prospekte 21, trečius metus veikianti vaikų laisvalaikio, užimtumo ir pramogų studija „Mažųjų pievelė“ jau spėjo užsiauginti pirmąją savo ugdytinių laidą. Vaikučiai, kurie kartu su tėveliais prieš kelerius metus pravėrė šios Šiauliuose vienintelės sporto ir ritmikos studijos duris būdami vos šešių mėnesiukų, dabar čia yra vyriausi. „Mažųjų pievelės“ įkūrėja ir direktorė Lina Račė sako, kad profesionalūs užsiėmimai nuo mažumės – puikus startas ateičiai.

Idėja Šiauliuose įkurti fizinio aktyvumo studiją gimė ponios Linos Račės vyrui Deniui. Moteris pasakoja, kad po trečios dukrelės Frėjos gimimo pamažu grįžtant prie įprastos veiklos – švenčių organizavimo ir animatorės darbo, sutuoktinis surado ir įrengė patalpas studijai.

L. Račė, profesionali fizinio ugdymo mokytoja, dirbanti Šiaulių lopšelyje-darželyje „Eglutė“, kartu su vos šešių mėnesių dukrele pradėjo organizuoti ritminius užsiėmimus panašaus amžiaus mažyliams. Netrukus norą su savo atžalomis dalyvauti studijoje organizuojamoje veikloje pareiškė ir daugiau tėvelių.

Veiklai išpopuliarėjus, norinčiųjų lankyti studijos užsiėmimus pulkas sparčiai augo, tad Linai prireikė komandos pastiprinimo – padėti mielai sutiko jos kolegė, taip pat fizinio ugdymo mokytoja darželyje dirbanti Jolanta Pažarauskienė.

Užsiėmimus ir užduotėles „Mažųjų pievelės“ vaikučiams, kurių penkiose grupėse yra po 10, abi pedagogės parenka pagal mažųjų (nuo vos neseniai išmokusių sėdėti iki trimečių) amžių.

Organizuota veikla, L. Račės teigimu, vyksta pusę valandos. Eiliuoti pasisveikinimai, mankštelės, ritualai, žaidimai, kliūčių takeliai, lindimai per tunelius, spalvų, vabaliukų rūšiavimai, pasakos – taip lavinamas mažylių dėmesys, susikaupimas, ritmika, koordinacija, pusiausvyra ir kita.

Po organizuotos veiklos vaikučiai užkanda, o tėveliai gali tarpusavyje pabendrauti, atsigerti kavos. Galiausiai mokytojos mažiesiems ugdytiniams atveria žaidimų erdvės duris, prasideda laisvas laikas.

„Griauname mitus, kad mažiems vaikams nereikia sporto, aktyvios organizuotos veiklos. Vienas iš tokių mitų, kad jie nepajėgūs dalyvauti organizuotoje veikloje, nes negeba koncentruoti dėmesio – mažyliai supranta, kad čia jiems bus įdomu, juos labai įtraukia spalvos, užduotys, bet svarbiausia tai, kad kartu su jais dirba ir tėveliai. Suaugusiojo vaidmuo čia labai svarbus. Todėl labai džiaugiamės motyvuotais, aktyviais tėveliais ir jų rodomu pavyzdžiu mažiesiems“, – pasakoja mokytoja J. Pažarauskienė.

Priimti visų norinčiųjų dalyvauti veikloje studija „Mažųjų pievelė“ neturi galimybės, tad šiuo metu aktyviai ieškoma didesnių patalpų ir galbūt nuo rugsėjo mėnesio pavyks startuoti didesnėmis grupėmis.

Užsiėmimai studijos vaikučiams baigsis pasibaigus mokslo metams. Tačiau abi pedagogės Lina ir Jolanta, kurios dirba dar ir Šiaulių miesto darželiuose „Žiogelis“ bei „Eglutė“, nepoilsiaus. Trečius metus „Mažųjų pievelei“ pavyko gauti Šiaulių miesto savivaldybės dalinį finansavimą savaitinėms dieninėms vasaros stovykloms pradinių klasių moksleiviams.

Kokia tėvelių nuomonė apie veiklas „Mažųjų pievelės“ studijoje?

Jokūbo tėtis Robertas: „Užsiėmimai tapo ypatingi mūsų sūnui, nes tai buvo pirmoji patirtis, kur smagios veiklos buvo su labai aiškia struktūra, vaikas greitai perprato ir sėkmingai laikėsi taisyklių. Dėl jaukumo ir atmosferos tiek vaikai, tiek tėvai jaučiamės mažos bendruomenės dalimi“.

Gabijos mama Agnė: „Neapsakomas jausmas kaskart po užsiėmimo matyti dukrytės naujai išmoktus žaidimus, judesius, žodžius. Nuoširdus ačiū mokytojoms Linai ir Jolantai už begalinį atsidavimą vaikams ir savo veiklai“.

Igno mama Simona: „Užsiėmimų laukiame kaip šventės. Čia draugų susiradome abu: tiek sūnus, tiek aš – mama. „Mažųjų pievelės“ įkūrėja Lina yra vienas šilčiausių mano sutiktų žmonių. Visada tiek mažus, tiek didelius pasitinka su plačia šypsena. O mokytoja Jolanta paskiria vaikams žaismingai rimtas užduotis, kurios lavina mažųjų motoriką. Ačiū, kad Jūsų dėka Šiauliuose turime tokią nuostabią vietą“.