Mažiau nei pusė miesto autobusų salone turi kondicionierius

Gintarės DAKNYTĖS nuotr.
Šią vasarą „Busturas“ savo keleivius vargina ne tik stringančia nauja e bilieto sistema, bet ir kondicionierių neturinčiais autobusais.

Šiaulių miesto visuomeninio transporto keleiviai šią vasarą kenčia ne tik nuo stringančios naujos elektroninio bilieto sistemos, bet ir nuo karščio miesto autobusuose. Žmonės skundėsi, kad retame autobuse yra kondicionieriai. Plieskiant karščiui, kelias minutes pavažiavus autobusu jauti, kad trūksta oro, o išlipi šlapias nuo prakaito.

Nors „Busturas“ nuolat giriasi apie atnaujinamus miesto autobusus, įmonės atstovai paaiškino, kad šiuo metu iš eksploatuojamų 100 miesto autobusų, tik 48 turi kondicionierius vairuotojo darbo vietai ir keleiviams, 52 autobusai turi kondicionierius tik vairuotojo darbo vietai. Kondicionieriai nuolat prižiūrimi, remontuojami, esant poreikiui pildomi.

Autobusai į reisus leidžiami tik techniškai tvarkingi ir atitinkantys galiojančius teisės aktų reikalavimus. Ne visuose eksploatuojamuose autobusuose yra gamyklos įrengti oro kondicionieriai keleiviams, todėl karštomis dienomis autobusai vėdinami natūraliai – atidaromomis orlaidėmis, stogo liukais ir reguliariai vėdinant saloną stotelėse. Taip pat užtikrinama transporto priemonių švara ir higienos reikalavimų laikymasis, kaip numato galiojantys teisės aktai.