„Mano BŪSTO“ avarinė tarnyba: mūsų pagalbos prireikia ne tik žmonėms

Užsikimšusi kanalizacija, dingusi elektra, problemos su vandens tiekimu – tai dažniausios priežastys, dėl kurių gyventojai sulaukia pagalbos iš „Mano BŪSTO“ avarinės tarnybos Šiauliuose. Tiesa, kartais gelbėtojams tenka pasirūpinti ne tik inžinerinių sistemų remontu, bet ir skubėti į bėdą patekusiems naminiams bei laukiniams gyvūnams.

 

Gelbėjo daugiau nei 1000 kartų

Nesvarbu diena ar naktis, darbo diena ar laisvadienis, „Mano BŪSTO“ avarinės tarnybos profesionalai praėjusiais metais į pagalbą Šiaulių gyventojams skubėjo 1328 kartus.

Daugiausia, net 474, iškvietimų sulaukta dėl šalto vandens ir nuotekų avarijų daugiabučiuose namuose. 228 kartus avarinės tarnybos vyrai skubėjo spręsti šildymo ir karšto vandens sistemų problemų.

Dėl elektros sistemų avarinių darbų šiauliečiai kreipėsi 275 kartus. 60 kartų pagalbos šauksmas skambėjo dėl avarijų, susijusių su bendrastatybiniais, namų vidaus ir išorės konstrukcijų darbais.

„24 valandas per parą, be poilsio ir švenčių dienų budintys ekipažai užtikrina, kad įvykus gedimui daugiabučių gyventojai sulauktų operatyvios pagalbos. Tuo rūpinasi tarnybos darbuotojai, pasirengę pagelbėti šiauliečiams bet kuriuo paros metu ir esant bet kokioms oro sąlygoms“, – sako „Mano BŪSTO“ Šiaulių priežiūros grupės vadovas Aurimas Dokšas.

Gedimus šalina greičiau nei per valandą

Nepaisant didelio avarijų ir pagalbos prašymų skaičiaus, „Mano BŪSTO“ tarnyba Šiauliuose kasmet gerina veiklos rodiklius, susijusius tiek su reakcijos laiku, tiek su gedimų šalinimo terminais.

„Įmonė nuolat investuoja tiek į veiklos efektyvumą, tiek į avarinės komandos stiprinimą, kad nutikus nelaimei galėtume kuo greičiau atvykti ir padėti į bėdą papuolusiems savo klientams“, – pabrėžia A.Dokšas.

Įmonės duomenimis, „Mano BŪSTO“ avarinė tarnyba į 85 proc. visų iškvietimų dabar atvyksta greičiau nei per valandą, o vidutinis avarijos likvidavimo laikas siekia vos 46 minutes.

Padeda ir gyvūnams

A.Dokšo teigimu, avarinės tarnybos darbuotojai šalina ne tik techninius gedimus. Pasitaiko ir tokių atvejų, kai reikia padirbėti ir naminių ar laukinių gyvūnų gelbėtojais.

„Būna visko, kartais tenka atlikti ne tik tiesioginį darbą – spręsti avarines situacijas namuose. Mūsų specialistai padeda ir į bėdą patekusiems gyvūnams“, – sako A.Dokšas ir priduria, kad neseniai vieną meilų katinėlį teko vaduoti Gegužių gatvės 54 name.

Avarinės tarnybos specialistams ne kartą yra tekę vaduoti ne tik naminius gyvūnus, bet ir ventiliacijos šachtose atsidūrusius balandžius ar net padėti sužeistam gandrui.

Užs. Nr. 549642