A. Lukašenką šiandienos mitinge Minske palaikė dešimt kartų mažiau baltarusių

EPA-ELTA nuotr.
Žiniasklaida skelbia, jog paliepimą palaikyti Aliaksandrą Lukašenką gavo valstybinių įstaigų ir įmonių darbuotojai.
Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka sekmadienį kalbėjo mitinge Minsko centre susirinkusiems savo rėmėjams, prašydamas jų ginti šalį ir jos nepriklausomybę. Tačiau netrukus paaiškėjo, kad dešimties tūkstančių „išrinktojo prezidento“ palaikytojų minia – dešimt kartų mažesnė už susirinkusiųjų gretas Minsko Nugalėtojų prospekte. Ten vyko „Maršas už laisvę“.

Baltarusijoje tebesitęsiant masiniams protestams, prasidėjusiems po nedemokratinių prezidento rinkimų, kuriuose neva nugalėjo A. Lukašenka, Minsko Nepriklausomybės aikštėje „išrinktasis prezidentas“ sakė: „Pašaukiau jus čia ne tam, kam gintumėte mane, bet, pirmą kartą per ketvirtį amžiaus, kad gintumėte savo šalį ir jos nepriklausomybę.“

Kiek anksčiau žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad A. Lukašenkos rėmėjai į mitingą buvo suvežti autobusais ir traukiniais iš įvairių šalies miestų.

26-erius metus Baltarusiją valdęs A. Lukašenka šiuo metu susiduria su didžiausia krize iki šiol, kurią sukėlė augantis suklastotais rinkimų rezultatais nepatenkintų protestuotojų judėjimas.

„Nesu mitingų mėgėjas, tačiau tai ne mano kaltė, kad turėjau pašaukti jus čia, kad man padėtumėte“, – maždaug 10 tūkst. žmonių sakė 65-erių A. Lukašenka. Dalis susirinkusių A. Lukašenkos rėmėjų pradėjo skanduoti „Ačiū!“ ir „Baltarusija!“

A. Lukašenka tvirtino, kad praėjusį sekmadienį vykusių prezidento „rinkimų“ rezultatai yra legitimūs, o juose A. Lukašenka neva surinko daugiau nei 80 proc. rinkėjų balsų.

„Rinkimai buvo teisingi. Negalėjo būti daugiau nei 80 proc. suklastotų balsų. Mes neatiduosime šalies“, – sakė jis, pagrindinei opozicijos kandidatei į prezidento postą Sviatlanai Cichanouskajai raginant surengti naujus rinkimus.

„Pirmą kartą istorijoje pastatėme suverenią, nepriklausomą valstybę“, – teigė A. Lukašenka, prisimindamas „sunkius metus“ XX a. 10 deš.

„Ko norite dabar?“ – savo rėmėjų klausė jis, perspėdamas apie kaimyninių NATO šalių neva keliamą grėsmę ir opozicijos judėjimo keliamus neramumus.

„Jei mes jiems lankstysimės, pradėsime suktis ir niekada nestabilizuosime savo orlaivio. Išnyksime kaip

Laisvės radijo (RFE/RL) nuotr.
Prie stelos „Minskas – miestas herojus“ susirinko dešimtkart daugiau protestuotojų, nei Aliaksandro Lukašenkos „šalininkų“ Nepriklausomybės aikštėje.

 

Netrukus Minsko Nugalėtojų prospekte prie stelos „Minskas – miestas herojus“ susirinko Lukašenkos priešininkai – jų suskaičiuojama dešimtkart daugiau nei buvo palaikančiųjų „išrinktąjį prezidentą“. Laisvės radijo baltarusių redakcija praneša, kad čia jų daugiau nei 100 tūkstančių. „Maršas už laisvę“ vyksta ir kituose Baltarusijos miestuose. Pavyzdžiui, Gardine protestuotojų – 30 tūkstančių, perduoda Laisvės radijas