Lietuvos ugniagesiai gelbėtojai – stipriausi

PGV nuotr.
Lietuvos ugniagesiai gelbėtojai – ant stipriausiųjų pakylos.
Praėjusį savaitgalį Šiauliuose, Talkšos ežero pakrantėje, vyko 43-iasis Baltijos šalių stipriausio ugniagesio gelbėtojo čempionatas. Jame dalyvavo Estijos, Latvijos, Lenkijos bei Lietuvos priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybų pareigūnai. Stipriausi mūsų šalies ugniagesiai gelbėtojai pateko į Lietuvos rinktinę. Taip pat paaiškėjo, kad lietuviai yra stipriausi Baltijos šalių ugniagesiai gelbėtojai.

Čempionato dalyvius prieš būsimuosius startus pasveikino vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

„Mūsų pareigūnai turi ne tik didžiausią visuomenės pasitikėjimą, bet ir fizinę parengtį, tvirtą valią, todėl galime jaustis saugūs, – sakė ministrė. – Kiekvieną dieną jūs rizikuojate gyvybe, savo sveikata, o tam reikia nepaprastai daug pasirengimo, ir ne tik fizinio. Aš noriu palinkėti, kad jūs ir toliau garsintumėte Lietuvą ir savo gerais darbais rodytumėte pavyzdį. Linkiu jums kuo didžiausios sėkmės.“

Čempionato svečius ir sportininkus pasveikinusio Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus Sauliaus Greičiaus žodžiais, džiugu, kad čempionatas dėl įvairių priežasčių, nors ir buvo nutrūkęs, vėl sugrįžo. Vadovas dalyviams palinkėjo saugių startų ir asmeninių rekordų.

Naujai atgimusiu čempionatu pasidžiaugė ir Estijos gelbėjimo tarnybos generalinis direktorius Margo Klaos, Latvijos priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotojas Intars Zitans. Čempionato dalyvius sveikino ir Lietuvos olimpinio fondo direktorė Lina Minderienė.

Iš viso čempionate dalyvavo 14 komandų, iš jų 8 – Lietuvos komandos. Iš viso renginyje – 87 dalyviai, tarp jų – 10 moterų.

„Esame pasirengę. Visi sieksime pergalių. Norėtųsi, kad viskas pavyktų“, – sako vienas iš šio čempionato organizatorių, ne kartą tarptautinėse varžybose dalyvavęs ir ant nugalėtojų pakylos su Lietuvos rinktine lipęs šiaulietis Andrius Ašmontas.

Čempionatas vyko dvi dienas. Pirmąją dieną buvo varžomasi individualioje rungtyje, taip pat vyko atranka į komandinės estafetės rungtį.

Šeštadienį čempionato dalyvių laukia dvejetų rungtis, komandinės estafetės ketvirtfinalis, pusfinalis ir finalas. Nežiūrint įtampos ir noro nugalėti, Baltijos šalių ugniagesiai gelbėtojai, net ir siekdami pergalių, vieni kitus palaikė: pergalės svarbu, bet dar svarbiau – visus telkianti vienybė.

Čempionato nugalėtojais tapo Lietuvos ugniagesiai gelbėtojai. Antrąją vietą užėmė latviai, o trečiąją – estai. Iš moterų sėkmingiausiai startavo šiaulietė Regina Bartkutė, ji užsitikrino vietą Lietuvos rinktinėje.

Pirmąją vietą estafetės rungtyje iškovojo Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos komanda, antrąją užėmė Panevėžio PGV komanda, treti – Latvijos ugniagesiai gelbėtojai.

Baltijos šalių ugniagesių gelbėtojų čempionato tikslas – gerinti priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų pareigūnų, savanorių ugniagesių profesinius, praktinius įgūdžius, fizinį pasirengimą, stiprinti bendradarbiavimą.