Vyriausybė pritarė siūlymams mažinti kirtimus saugomų teritorijų miškuose

Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.
Vyriausybė pritarė siūlymams mažinti kirtimus saugomų teritorijų miškuose.
Vyriausybė pirmadienį pritarė Aplinkos ministerijos siūlymams mažinti kirtimus saugomų teritorijų miškų srityje.

„Pagrindinis šio projekto tikslas – sumažinti plynųjų kirtimų kiekį, juos pirmiausia ribojant biologinės įvairovės požiūriu vertingiausiuose miškuose, ypač esančiuose saugomose teritorijose. Taip pat – išlaikyti kuo optimalesnį sukauptos medienos ir jos prieaugio panaudojimą nenustatant perteklinių apribojimų likusiuose šalies miškuose ir sudarant prielaidas racionaliam miško išteklių naudojimui“, – Vyriausybės posėdyje pirmadienį sakė aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

Aplinkos ministerija siūlo nustatyti, kad trečios miškų grupės (apsauginiai miškai) medynuose plynųjų pagrindinių miško kirtimų biržės plotas būtų sumažintas nuo 5 iki 3 ha. Pagrindinių atvejinių miško kirtimų biržės plotas valstybiniuose parkuose (nacionaliniuose ir regioniniuose) ir draustiniuose negalėtų būti didesnis kaip 3 ha.

Taip pat teikiama, kad IVA miškų grupėje (ūkiniai miškai) atvejinių pagrindinių miško kirtimų biržės plotas valstybiniuose parkuose (nacionaliniuose ir regioniniuose) negalėtų būti didesnis kaip 6 ha.

Aplinkos ministerija pažymi, kad dėl įvedamų papildomų miško kirtimų apribojimų tiek valstybiniuose, tiek privačiuose miškuose rinkai pateikiamas medienos kiekis sumažėtų nedaug, t. y. mažiau nei dėl medienos kainų svyravimo rinkoje ir kitų veiksnių kasmet keičiasi metinė miško kirtimo apimtis.