Seimas pritarė akcizų didinimui: brangs alkoholis ir degalai

Redakcijos nuotr.
Seimas antradienį galutinai pritarė akcizų didinimui. Dėl to kitais metais brangs alkoholis bei degalai. Už akcizų didinimą balsavo 73 Seimo nariai, prieš – nebuvo, susilaikė – 6.

Seimo narys Simonas Gentvilas nuogąstavo, kad, padidinus akcizus, į Lietuvą plūstels alkoholis iš kaimyninių šalių.

„Lietuva iš tikrųjų geria ir užtruks ilgai, kol Lietuvą atpratinsime nuo stipraus alkoholio perteklinio vartojimo, bet valstybės žingsniai yra visiškai klaidinga linkme. (...) Ar alkoholio upės tekės į Lietuvą ar iš Lietuvos? (...) Jau šią vasarą Estija ir Latvija ėmėsi alkoholio akcizų kovos, Estija sumažino alkoholio akcizą, Latvijos premjeras per vasarą tą patį padarė. Lietuva, priešingai, imasi didinti. Atsakymas vienintelis – alkoholio upės tekės į Lietuvą“, – Seimo posėdyje sakė S. Gentvilas.

Parlamentaras Viktoras Rinkevičius atkreipė dėmesį, kad akcizas etilo alkoholiui nuo kovo visose Baltijos šalyse bus panašus.

„Kiekvienas pateikia vis savo versiją. Lenkijoje jis yra mažesnis ir bus mažesnis, tačiau Baltijos šalyse, nuo kovos 1 d. įsigaliojus akcizų dydžiui, bus panašus akcizas ir Latvijoje, ir Estijoje. (...) Mes ne visai teisingą informaciją pateikiame. Nuo kovo 1 d. visose Baltijos šalyse etilo alkoholio akcizas bus panašus“, – sakė jis.

Pritarta, kad etilo alkoholiui už gryno etilo alkoholio hektolitrą akcizų tarifas nuo 2020 m. kovo 1 d. didėtų nuo 1832 iki 2025 eurų.

Finansų ministerija pažymi, kad, remiantis Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) duomenimis apie alkoholinių gėrimų pardavimus, per penkerius metus etilo alkoholio rinka susitraukė 7,2 proc., kai vyno ir kitų fermentuotų gėrimų traukėsi apie 37,5 proc., tarpinių produktų – 83,8 proc., alaus – 23,6 proc.

Padidinus akcizų tarifą etilo alkoholiui, dėl mokestinių veiksnių 0,5 l stipraus gėrimo vidutiniškai galėtų pabrangti apie 0,45 euro, prognozuoja Finansų ministerija.

Degalams nuo 2020 m. sausio 1 d. standartinis akcizų tarifas bešviniam benzinui didės 7,3 proc., iki 466 eurų už 1 tūkst. litrų produkto, standartinis akcizų tarifas gazoliams – iki 372 eurų.

Komentarai

Prekybininkė    Ant, 2019-12-03 / 13:13
AI,ai,ai kokias nesąmones daro.Ir kvailiui aišku,kad minėtus akcizus padidinus 5% visos kitos prekės ir paslaugos brangs apie 10%.Visi prekybcentriai turės gauti pelnus,mokėti bent minimalius atlyginimus ir toliau baigti naikinti smulkiuosius verslininkus.Dirbu ne mažo miestelio parduotuvėje ir matau,kad žmonės geria ir rūko gal dar ir daugiau,tačiau mūsų parduotuvėje beveik neperka ir varo mus prie bankroto.Tuo tarpu visi naudoja kontrabandą,įvairias naminukes,surogatus.Dėl to daugėja sergančiųjų,mirčių.Negi taip valdantieji stengiasi išnaikinti mūsų kvailus žmones,kurie tokius valdžion išrenka?
bate    Ant, 2019-12-03 / 15:35
vai vai vai...tai negi tik degalai brangs? pasakykit tiesiai, kad branginsim viską, VISKAS BRANGS! dėl cigarų tai pofig, tegul jie kainuoja nors 1000 eurų pakelis, dėl to žmonės tik sveikiesni bus, nors iš kitos pusės iš kontrabandos bobutės jau namukus pasistatė ir ne kokios per sieną gabentojos, o paprasčiausios perprdavinėtojos. Policija sunaikinta, nieko jos nebijo. Mokečiai nebesurenkami, tankams nebeužtenka. Štai ir viskas. O kur gerovės valstybė, Prezidente!?

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.