Alytuje kiškis nugaišo dėl ūmaus kvėpavimo funkcijos nepakankamumo

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Smulkūs laukiniai gyvūnai, tokie kaip kiškiai, yra jautrūs aplinkos sąlygų pasikeitimams, taip pat oro taršai kenksmingomis medžiagomis.
Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute atlikus Alytaus apylinkėse rasto kiškio gaišenos patologinį anatominį tyrimą, patvirtinta diagnozė, kad kiškis nugaišo dėl ūmaus kvėpavimo funkcijos nepakankamumo bei kitų komplikacijų esant inhaliacinei traumai, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Smulkūs laukiniai gyvūnai, tokie kaip kiškiai, yra jautrūs aplinkos sąlygų pasikeitimams, taip pat oro taršai kenksmingomis medžiagomis.

VMVT teigimu, rekomenduojama stebėti naminius gyvūnus ir paukščius, o įtarus sveikatos sutrikimų – kreiptis į privačius veterinarijos gydytojus ar teritorines VMVT.

Reaguojant į Alytaus mieste ir rajone susidariusią ekstremalią situaciją, VMVT ir Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas dėl padangų degimo produktų sukeliamo poveikio gyvūnų sveikatai ir maisto saugai pateikė rekomendacijas gaisro paveiktoje teritorijoje gyvenantiems žmonėms ir maisto tvarkymo įmonėms.

ELTA primena, kad spalio 16-osios naktį Alytaus miesto padangų perdirbimo įmonėje "Ekologistika" kilo didžiulis gaisras. Degė apie 2 tūkst. kvadratinių metrų ploto sandėliai, kuriuose laikomos naudotos padangos. Gaisrą gesino ugniagesių pajėgos iš Alytaus, Kauno, Lazdijų, Vilniaus, Varėnos ir Marijampolės.