Lietuva esant galimybei sieks perimti Danijoje nenaudojamas „AstraZeneca“ vakcinas

ELTA nuotr.
Ingrida Šimonytė.

Lietuva jau informavo skiepijimą „AstraZeneca“ pagamintomis vakcinomis sustabdžiusią Daniją, kad esant galimybei norėtų perimti šiuos skiepus, ketvirtadienį teigė premjerė Ingrida Šimonytė.

„Tai tiesiog kreipėmės dar vakar ir pasakėm, kad jeigu Danija svarstytų pasidalinti šiais kiekiais, tai mes tikrai būtume tarp tų, kurie perimtų“, – atsakinėdamas į žurnalistų klausimus Seime, sakė ministrė pirmininkė.

Ji tvirtino, kad Lietuvoje tikrai bus norinčiųjų šia vakcina pasiskiepyti. Premjerė negalėjo detalizuoti, kokių „Vaxzevria“ vakcinos kiekių būtų galima tikėtis, nes Danija esą yra sulaukusi ir daugelio kitų valstybių prašymų.

„Aš suprantu, kad kai Danija išvis nusprendė neskiepyti „AstraZeneca“, sulaukė gana daug prašymų ir, aišku, galės rinktis, kam ir kiek to savo nenaudotino kiekio atiduoti. Suprantu, kad yra kažkokie kiekiai sandėlyje ir dar kažkokie, kurie turi ateiti pakeliui, tai tikrai nežinau, ką Danija turi dalinti ir kaip nuspręs dalinti“, – teigė I. Šimonytė.

ELTA primena, kad, nepaisant Pasaulio sveikatos organizacijos ir Europos vaistų agentūros rekomendacijų tęsti skiepijimą „Vaxzevria“ skiepais, Danija šių vakcinų atsisakė. Tuo tarpu Latvija sako, kad aiškinsis, ar gali gauti šios šalies nepanaudotas „Vaxzevria“ vakcinos nuo COVID-19 dozes. Susidomėjimą Danijos nepanaudotomis „Vaxzevria“ vakcinomis pareiškė ir Čekija.

Kaip skelbė žiniasklaida, Europos Komisija (EK) nusprendė ateinančiais metais neatnaujinti susitarimų dėl vakcinų pirkimo iš „AstraZeneca“ ir „Johnson&Johnson“.