Leidimas šeimų maršui duotas

Wikipedia.org.nuotr.
Prasideda organizuotas visuomenės pasipriešinimas: DIDYSIS ŠEIMOS GYNIMO MARŠAS 2021.
Gegužės 15 dieną Vingio parke vyksiančiai protesto akcijai „Didysis Šeimos Gynimo Maršas 2021“ išduotas Vilniaus miesto savivaldybės leidimas. Organizatoriai džiaugiasi, kad dalyvauti proteste registruojasi vis daugiau žmonių ir skelbia, kad renginys įvyks nepaisant nei blogo oro, nei provokacijų.

Šią savaitę vykusio nuotolinio pokalbio-aptarimo metu su Vilniaus savivaldybės komisija buvo susitarta dėl transporto, automobilių parkavimo aikštelių, renginio saugumo, siekiant išvengti galimų provokacijų, aptarti kiti klausimai.

Gegužės 15 dieną Vingio parke parkuotis bus leista 20 retro automobilių, dalyvausiančių „Didžiajame Šeimos Gynimo Marše 2021“ ir 40 motociklų desantui, taip pat leidimus turintiems organizatorių, apsaugos, medicinos, priešgaisrinės saugos ir aptarnaujančio personalo automobiliams.

Visiems kitiems vairuotojams Vingio parkas tą dieną bus uždarytas, todėl organizatoriai rekomenduoja iš anksto pasirūpinti vieta, kurioje bus galima palikti automobilį ilgesniam laikui.

Kaip „Vakaro žinioms“ sakė renginio iniciatorius ir vienas iš organizatorių Raimondas Grinevičius, kol kas sudėtinga nuspėti, kiek dalyvių sulauks maršas. Tačiau prognozuojama, kad tai bus įspūdingo dydžio protestas, kurio metu, įvairiais vertinimais, gali nusidriekti eilės iki 92 km.

Jis prisipažįsta, kad maršo idėjai pasklidus plačiai, buvo sulaukta ir įvairių provokacijų. Pavyzdžiui, viešojoje erdvėje kilo diskusijos dėl renginio logotipo, bandant organizatorius apkaltinti LGBT gynimu. „Diskusija paskatino sukurti dar vieną logotipą, kuriame vaizduojamas ąžuolas, simbolizuojantis šeimą. Dabar patenkintos visos pusės. Dalyviai gali rinktis, kuris logotipas jiems atrodo gražesnis, tokį ir galės naudoti renginio metu. Tai nėra svarbiausias dalykas. Svarbiausia yra protesto dalyvių skaičius ir mūsų pozicija bei rezoliucijos, kurias priimsime mitingo metu.

Tačiau matome neigiamus pasisakymus ir iš bendraminčių. Mažosios tautinės politinės partijos ima kalbėti, neva mes vykdome vatnikų politiką ir neaišku, kas slepiasi po mūsų judėjimu. Manau, taip yra todėl, kad aktyvūs žmonės susibūrę tarsi iškėlė mažosioms partijoms kartelę. Mane stebina pasipiktinimas, nes maršas būtų puiki proga vienytis. Ne vienam mažųjų partijų atstovui esu sakęs – norint suvienyti tautines ir patriotines jėgas, būtina atsiriboti nuo tų mažųjų partijų vadovų“, – sakė R.Grinevičius.

Organizatoriai primena, kad „Didysis Šeimos Gynimo Maršas 2021“ startuos vienu metu visoje Lietuvoje. Protesto žygis pajudės nuo Klaipėdos Vilniaus link milžinišku automobilių srautu, prie kurio pakeliui jungsis dalyviai iš visų šalies regionų, retro automobilių klubai ir Lietuvos baikeriai. Danguje protesto žygio dalyvius sveikins aviatoriai iš sportinių lėktuvų klubų, pademonstruodami, kad tą dieną Lietuva bus vieninga ir danguje, ir Žemėje.

Pasiekusi Vilnių, kolona bus paskirstyta po automobilių stovėjimo aikšteles, o žmonės autobusais bus vežami į Vingio parką, kur įvyks akcijos kulminacija – mitingas, reikalaujant sustabdyti antidemokratinę ir antivalstybinę politiką.

Taip pat skelbiama, kad „Didysis Šeimos Gynimo Maršas 2021“ oficialiai pradeda dalyvių registraciją. Ji būtina tam, kad masinis piliečių protestas vyktų organizuotai, sklandžiai ir nesukeltų sunkumų jo dalyviams ir visuomenei. Registruotis galima adresu https://seimusajudis.lt/registracija/. Iš vykstančių vienu automobiliu keleto dalyvių registruotis reikia tik vairuotojams.