„Laiptų galeriją“ remontas užklupo netikėtai

Artūro STAPONKAUS nuotr.
„Laiptų galerija“ devynis mėnesius bus remontuojama. Dabar dėliojama, kaip suderinti galerijos veiklą ir statybos darbus.
Šiaulių miesto savivaldybės kultūros centras „Laiptų galerija“ laukia remonto pradžios. Galerijos atnaujinimas kainuos 980 tūkstančių eurų ir truks devynis mėnesius.
Apie ilgai lauktą remontą galerijos darbuotojai sužinojo tik praeitą savaitę iš pačių statybininkų. Žinia įnešė sumaišties, nes parodos visiems šiems metams jau yra suplanuotos, su autoriais suderintos.

 

Trečias kartas nemelavo

Savivaldybės pernai skelbtą konkursą atlikti „Laiptų galerijos“ pastato paprastąjį remontą, laimėjo Šiauliuose veikianti statybos uždaroji akcinė bendrovė „Serpas“. Sutartis su rangovu pasirašyta besibaigiant metams – 2022 metų gruodžio 30 dieną.

Jolita Franckevičienė, Šiaulių miesto Statybos ir renovacijos skyriaus laikinoji vedėja, „Šiaulių kraštą“ informavo, jog konkursas įvyko tik iš trečio karto. Pirmuosiuose dviejuose nesulaukta dalyvių, o trečiajame buvo net penki dalyviai.

„Konkursą laimėjo UAB „Serpas“, iš dalyvių pasiūlęs mažiausią kainą, įsipareigojo darbus atlikti už 980 tūkstančių eurų, – įvardijo J. Franckevičienė. – Bus atliktas paprastas remontas: šiltinamas pastato fasadas, keičiama šildymo sistema, įrengiama vėdinimo sistema, atliekamas patalpų remontas, keičiama elektros instaliacija. Darbus rangovas turi padaryti iki šių metų rugsėjo 13 dienos.“

Ji informavo, jog per konkursą biudžeto lėšų nepavyko sutaupyti. Visi konkurso dalyviai atėjo su didesnės vertės pasiūlymais, nei buvo planuota, kiek gali kainuoti galerijos remontas.

„Planavome iš viso apie 700 tūkstančių eurų, bet brango statybos darbai“, – sakė vedėja.

Lėšos „Laiptų galerijai“ atnaujinti buvo suplanuotos dar praeitais metais ir perkeltos į šiuos metus.

Kultūros reikalus kuruojančiam vicemerui Egidijui Elijošiui buvo naujiena, kad „Laiptų galerija“ sulauks remonto.

„Tai infrastruktūros reikalai – administracijos, ne mano kuruojami, – sakė jis „Šiaulių kraštui“. – Gerai, kad pagaliau atėjo eilė ir „Laiptų galerijos“, ir Dailės galerijos remontui. Seniai apie tai kalbėjome, bet tik į kadencijos pabaigą prioritetai susidėliojo.“

„Laiptų galerija“ atnaujinama už valstybės ir Savivaldybės biudžeto lėšas. Valstybės investicijų programos lėšos sudaro 350 tūkstančių eurų, o Savivaldybės lėšos – 630 tūkstančių eurų.

Teks perkelti parodas, renginius

Diana Martinaitienė, „Laiptų galerijos“ laikinoji direktorė, „Šiaulių kraštui“ teigė, jog žinia apie remontą džiugi, bet užklupo netikėtai. Ji pati tik ką pakeitė karjerą baigusią ilgametę galerijos direktorę Janina Ališauskienę.

„Aš apie remontą sužinojau tik prieš savaitę iš statybininkų, tariamės su jais dėl darbų planavimo, – sakė D. Martinaitienė. – Parodos planuojamos metams, kai kurias teks perkelti, iš naujo tartis, derinti parodų datas su autoriais, ieškoti alternatyvių erdvių renginiams, literatūriniams skaitymams, jeigu laimėsime projektų finansavimą. Gali tekti daryti kokių dviejų mėnesių pertrauką.“

Daug žymių dailininkų parodų yra suplanuota. Tarp jų – Šarūno Saukos darbų paroda, kuri turėjo įvykti gegužę per „Laiptų galerijos“ gimtadienį. Ar iki gegužės būtų baigtas salės remontas, niekas negali atsakyti. D. Martinaitienė tikisi, kad gal remontas bus baigtas iki ilgamečio tradicinio renginio „Šiaulių Monnmartro respublika“. Per jį planuota tapytojo, grafiko Vinco Kisarausko (1934-1988) paroda.

„Susitvarkysime“, – sako D. Martinaitienė, tikindama, jog turi patirties, kaip organizuoti veiklą, kai vyksta remontas, ji dirbo miesto Kultūros centre per jo renovaciją.