Kviečia švęsti Dieną be automobilio

Gintarės DAKNYTĖS nuotr.
UAB „Busturas“ plėtros ir marketingo vadovė Raimonda Pelutienė Tarptautinę dieną be automobilio kvietė švęsti ne tik nemokamai važiuojant miesto autobusais, bet ir dalyvaujant renginiuose bei akcijose.

UAB „Busturas“ kartu su Šiaulių miesto savivaldybe ir Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centro „Sportas visiems“ komanda kviečia visus šiauliečius rugsėjo 22 dieną tradiciškai paminėti Tarptautinę dieną be automobilio. Įmonės plėtros ir marketingo vadovė Raimonda Pelutienė spaudos konferencijoje pabrėžė, kad šią dieną autobusais Šiaulių mieste keleiviai galės važiuoti nemokamai.

R. Pelutienė pasakojo, kad šiais metais ir vėl bus organizuojamos tradicinėmis tampančios lenktynės „Laisvė judėti“. Lenktynėse nuo prekybos centro „Akropolis“ iki Prisikėlimo aikštės, kaip ir praėjusiais metais, dalyvaus puikiai pažįstami šiauliečiai, kurie šią distanciją įveiks skirtingais būdais: bėgdami, važiuodami dviračiu, elektriniu paspirtuku, autobusu ar elektromobiliu. Lenktynėse bus siekiama išsiaiškinti, kuria transporto priemone Šiauliuose judėti galima greičiausiai.

Tarptautinės dienos be automobilio proga Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centro „Sportas visiems“ komanda kviečia dalyvauti ir neįprastoje estafetėje. Ji prasidės prie Šiaulių viešbučio ir baigsis Prisikėlimo aikštėje. Svarbu dalyvaujant estafetėje panaudoti ne mažiau kaip 2 aplinkai palankios transporto priemonės. Dalyviams žadamos atminimo dovanos, o geriausiai pasirodęs dalyvis laimės UAB „Baltik vairas“ įsteigtą prizą – naują dviratį. Į estafetę reikia registruotis elektroniniu paštu sportasvisiems.siauliai@gmail.com.

Dar viena atrakcija vyksianti tą ieną – flashmobo konkursas. Susidomėjusiems siūloma išmokti „Busturo“ atstovų sukurtą šokį ir atsiųsti jo vaizdo įrašą. Įmonės feisbuko platformoje bus patalpinti visi atsiųsti įrašai. Daugiausiai patiktukų sulaukęs įrašas bus apdovanotas UAB „Rūta“ įsteigtu saldžiu prizu.

R. Pelutienė pristatė ir akciją vaikams. Jis kviečiami dalyvauti piešinių konkurse. Šių metų tema „Laisvė judėti“. Vaikų prašoma sugalvoti, kaip galima judėti laisvai Šiaulių mieste: autobusu, pėsčiomis, o gal vienaračiu. Konkurso dalyviams reikės pavaizduokite kelionę Šiaulių mieste pasirinkta transporto priemone ir nuskenuotą piešinį iki rugsėjo 18 dienos siųsti elektroniniu paštu busturas@busturas.lt, nurodžius piešinio autorių, mokyklą ir kontaktinę informaciją. Balsavimas vyks Facebook platformoje, laimės daugiausia patiktukų sulaukęs piešinys. Nugalėtojai 7–10 metų bei 11 metų ir vyresniųjų kategorijose bus apdovanoti „Diena be automobilio 2023“ šventės metu.