Kviečia nemokamai atlikti tyrimą dėl cukrinio diabeto

Lietuvos LIONS klubų asociacija suvienijo jėgas su Nacionaliniu kraujo centru bei Lietuvos diabeto asociacija ir kviečia šalies gyventojus nemokamai atlikti kraujo tyrimą, galintį užkirsti kelią cukriniam diabetui.

Cukrinis diabetas – viena pavojingiausių ligų pasaulyje, nuo kurios kasmet miršta milijonai žmonių. Padidėjęs gliukozės kraujyje kiekis randamas net dešimtadaliui kraujo tyrimą atliekančių žmonių Lietuvoje. Tarptautinė diabeto federacija skaičiuoja, kad pasaulyje vienas iš dešimties suaugusiųjų serga cukriniu diabetu. Visgi yra ir labai daug tokių, kurie neįtaria sergantys, kadangi nėra atlikę tyrimų. Skaičiuojama, kad Lietuvoje 20–79 metų gyventojų grupėje tūkstančiui gyventojų tenka maždaug 186 diabetu sergantys žmonės. Cukrinio diabeto paplitimas šio amžiaus gyventojų grupėje yra 9,5 procento.

Dėl tos priežasties pasaulinė LIONS klubų asociacija jau daugelį metų investuoja į su diabetu susijusius tyrimus, remia prevencines iniciatyvas, skatina visuomenės švietimą.

Šiauliuose akcija, kurios metu gyventojai galės nemokamai pasidaryti kraujo tyrimą dėl cukrinio diabeto, vyks balandžio 27 dieną (šeštadienį), nuo 11 iki 15 valandos Prisikėlimo aikštės skvere (priešais miesto Savivaldybę). Prie šios akcijos organizavimo prisideda trys Šiauliuose veikiantys klubai: Šiaulių LIONS klubas, Šiaulių moterų LIONS klubas ir LIONS klubas „Alka“, prie jų jungiasi Šiaulių krašto žmonių, sergančių cukriniu diabetu, klubas „Lemtis“.

Vienas iš renginio organizatorių Gediminas Ramanauskas pranešė, kad „liūtai“ Šiauliuose nupirks visas reikalingas priemones kraujo tyrimams atlikti. Planuojama sulaukti apie 300 žmonių. Jei medžiagų liks, jos bus perduotos gydymo įstaigoms.

G. Ramanauskas pabrėžė, kad cukrinis diabetas vis dažniau diagnozuojamas jauniems žmonėms, todėl kvietė pasinaudoti akcijos suteikta galimybe ir miesto gimnazistus.

Primenama, kad rezultatai bus tikslesni, jei tyrimas bus atliktas žmogui nevalgius.