Kuršėnuose prasmego šulinys

Kuršėnuose prasmego šulinys

Kur­šė­nuo­se pra­sme­go šu­li­nys

Kur­šė­nuo­se mies­to cent­ri­nė­je gat­vė­je ant va­di­na­mo­jo „uni­ver­ma­go“ kal­no pra­sme­go šu­li­nys. Spe­cia­lis­tai ieš­ko at­sa­ky­mų, kas ga­lė­jo nu­tik­ti šu­li­niui ir kuo tai gre­sia gy­ven­to­jams.

Ri­ta ŽA­DEI­KY­TĖ

rita@skrastas.lt

Vytauto gat­vės 7-ojo na­mo gy­ven­to­jai prieš ke­lias die­nas ra­do nu­gar­mė­ju­sį į gel­mę šu­li­nį – su­sme­gęs į ke­lių met­rų gy­lio duo­bę bu­vo ne tik virš že­mės bu­vęs ren­ti­nys, bet ir šu­li­nio sto­ge­lis.

Šu­li­nio bū­ta gi­laus – net 17-os ren­ti­nių.

Gy­ven­to­jai sku­biai krei­pė­si į Kur­šė­nų mies­to se­niū­ną Vy­tau­tą Ged­mon­tą, šis iš­kvie­tė į įvy­kio vie­tą Šiau­lių ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės vy­riau­sią­jį spe­cia­lis­tą dar­bo ir ci­vi­li­nei sau­gai bei mo­bi­li­za­ci­jai Jo­ną Ki­ri­liaus­ką.

Pa­rei­gū­nai sku­biai tu­rė­jo įver­tin­ti, kas gre­sia gy­ven­to­jams, gy­ve­na­ma­jam na­mui.

„Su­si­sie­kė­me su ap­lin­ko­sau­gi­nin­kais, geo­lo­gais. Jie nu­ra­mi­no, kad Kur­šė­nuo­se tik­rai kars­ti­nių reiš­ki­nių, to­kių, kaip Bir­žų kraš­te, nė­ra ir gy­ven­to­jams bei gy­ve­na­ma­jam na­mui nie­kas ne­gre­sia“, – ma­no J. Ki­ri­liaus­kas.

Gy­ven­to­jai at­vy­ku­siems pa­rei­gū­nams pa­pa­sa­ko­jo, kad prieš po­rą me­tų šu­li­ny­je ne­li­ko van­dens, na­mas bu­vo pri­jung­tas prie mies­to van­den­tie­kio, o šu­li­nys li­ko ne­nau­do­ja­mas.

Pa­sak spe­cia­lis­to sau­gai, ti­kė­ti­nos dvi šu­li­nio nu­gar­mė­ji­mo ver­si­jos. Vie­na, kad van­dens gys­la pa­kei­tė kryp­tį ar gy­lį ir pa­plo­vė šu­li­nio dug­ną, to­dėl šu­li­nys su­gar­mė­jo į at­si­vė­ru­sią ert­mę. Ki­ta ver­si­ja, kad gi­liau esan­tys tuš­ti šu­li­nio ren­ti­niai neat­lai­kė lie­taus per­mir­ku­sio dir­vo­že­mio spau­di­mo ir su­lū­žo bei su­smu­ko.

Šiuo me­tu šu­li­nys yra už­pil­tas že­mė­mis.

Jo­no KI­RI­LIAUS­KO nuo­tr.

Kur­šė­nuo­se, Vytauto gat­vės 7-ojo na­mo kie­me ša­lia se­no­sios mies­to vais­ti­nės, prieš ke­lias die­nas pra­sme­go 17 met­rų gy­lio šu­li­nys – į duo­bę sukrito ir pa­vir­ši­nis ren­ti­nys, ir sto­ge­lis.