Kur vasaroja parlamentarai?

Mariaus MORKEVIČIAUS (ELTA) nuotr.
ELTA domėjosi, kaip vasarą leidžia Seimo nariai.
Naujienų agentūros ELTA žurnalistė Jadvyga Bieliavska teiravosi Seimo narių, kuo jie užsiima vasarą, kur planuoja keliauti ir ką rekomenduotų aplankyti Lietuvoje.

Koronavirusas pakoregavo ne tik daugelio šalies žmonių vasaros planus, bet ir Seimo narių darbotvarkę. Didelių renginių, konferencijų, komandiruočių nebeliko, oficialios atostogos neįteisintos, bet poilsis ne tik priklauso, bet yra būtinas ir tautos atstovams. Daugelis jų tvirtina, kad vasarą daugiau dėmesio skiria savo šeimoms ir užsiima širdžiai miela veikla – tvarko aplinką, gėlynus, šienauja, grybauja, uogauja, žvejoja, maudosi, mina dviratį, mėgaujasi  vandens sportu.

Kadenciją baigiančio Seimo nariai Eltai teigia žadantys ilsėtis Lietuvoje. Politikai sutartinai tvirtina, kad kelionių į užsienį neplanuoja. Jų teigimu, tai gera proga geriau pažinti savo kraštą.

Kaip leidžiate vasarą, kur atostogaujate ar atostogausite, kokie jūsų pomėgiai, kuriems vasarą galite skirti daugiau laiko?

Dainiaus LABUČIO (ELTA) nuotr.

 

Viktoras Pranckietis, Seimo pirmininkas:

Jau ketvirtą vasarą planuoju atostogauti, bet kol kas tokio plano įgyvendinti nepavyko ir tikrų atostogų, kokios įprastos daugumai žmonių, per pastaruosius kelerius metus neturėjau.

Savo laiką dabar išnaudoju taip – susipažįstu su dokumentais, peržiūriu spaudą, žiniasklaidos priemones, vyksta susitikimai, renginiai ne tik Seime, bet ir kitose šalies vietose. Jeigu nieko nebūna numatyta, leidžiuosi į „kelionę“ aplink namą, skiriu dėmesio aplinkos tvarkymui, gyvatvorių priežiūrai, šiuo metu yra svarbu ir išretinti vaismedžių vaisių užuomazgas. Galima drąsiai pašalinti mažesnius ar sugedusius obuoliukus ir kriaušes, kad likę užaugtų didesni, o jų apsaugai nuo kirmijimo nereikėtų cheminių priemonių.

Taip pat labai didelis malonumas – būti su šeima, o ypač teškentis su anūkais.

Mariaus MORKEVIČIAUS (ELTA) nuotr.

 

Agnė Širinskienė, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narė:  

Paprastai vasaros atostogas, gal tiksliau, kiek ilgesnius vasaros savaitgalius, nes pastaruosius ketverius metus dirbant Seime atostogų kaip tokių neteko turėti, leidžiu gimtajame Ignalinos rajone. Ir sunkiai įsivaizduoju geresnę atostogų vietą nei ežerų krašto ramybė ir mano daugiau kaip pusšimtį krūmų turintis rožynas.

Dainiaus LABUČIO (ELTA) nuotr.

 

Irena Šiaulienė, Seimo pirmininko pavaduotoja, Lietuvos socialdemokratų darbo  frakcijos narė:

Vasarą leidžiu Klaipėdoje. Čia mano namai, džiaugiuosi galėdama ilgėliau pabūti juose, skirti daugiau laiko aplinkos tvarkymui, naudingai pajudėti, pasidžiaugti žydinčiomis gėlėmis, ramiai išgerti puodelį kavos. Stengiuosi ryte arba vakare nukeliauti dviračiu per Girulių mišką iki jūros, išsimaudyti, pasivaikščioti ir vėl grįžti per vasara kvėpuojantį mišką.  

Šį savaitgalį Klaipėdoje vyks gražiausia vasaros tradicinė šventė dėl pandemijos netradicinėmis  sąlygomis – Jūros šventė, o rugpjūčio 1 d. – miesto gimtadienis, jo proga bus rodoma Richardo Vagnerio opera ,,Skrajojantis olandas“ Kruizinių laivų terminale, elinge, natūralioje aplinkoje, kur ir išnirs iš vandens tikras laivas, ne vaiduoklis.

Dainiaus LABUČIO (ELTA) nuotr.

 

Ingrida Šimonytė, Seimo Audito komiteto pirmininkė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė:

Neturiu jokių ypatingų įpročių. Iki šiol praktiškai visas vasaras leisdavau Lietuvoje ir daugiausia Vilniuje, nes nelabai galėdavau išvykti ilgesniam laikui dėl dabar jau amžinatilsį Mamos slaugos. Tad daugiausiai laiko praleisdavau savo gėlynuose ar kitose pernelyg nuo namų neatitraukiančiose pramogose, o kadangi vasaromis aplankydavo ir sesuo su vaikais, tai tiesiog stengdavausi būti gera teta. Panašiai leisiu ir šią vasarą. Tikiu, kad kelioms dienoms pavyks nuvykti ir tolėliau nuo namų, pavyzdžiui, į pajūrį, bet ilgesnių atostogų neplanuoju.

Mariaus MORKEVIČIAUS (ELTA) nuotr.

 

Rita Tamašunienė, vidaus reikalų ministrė, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos narė:

Vasara – tai laikas, kai gali daugiau laiko skirti šeimai ir artimiesiems, tad stengiamės suplanuoti veiklas taip, kad pabūtume kartu. Dažniausiai leidžiame laiką prie Baltijos jūros, tad kiekvienais metais bent savaitei stengiamės išvažiuoti į pajūrį.

Mariaus MORKEVIČIAUS (ELTA) nuotr.

 

Kęstutis Glaveckas, Seimo  Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys:

Sėkmingai leidžiu vasarą namuose ir Seime, netoli esančiame miške ir Vingio parke. Mėgstu pasivažinėti motociklu prisimindamas jaunystę.

Dainiaus LABUČIO (ELTA) nuotr.

 

Andrius Palionis, žemės ūkio ministras, Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos narys:

Esu žmogus, kuriam žemės trauka vienu metu yra ir gyvenimo būdas. Negaliu be lauko, daržo, sodo, miško, šalia tėčio tėviškės tekančio Nemuno. Niekada nesuku galvos dėl laisvalaikio ar atostogų. Išvažiuoju iš Vilniaus ir žinau kryptį – Birštonas, Siponys. Mėgaujuosi viskuo, ką gali nuveikti vasarą kaime: sodinti, auginti, šienauti, ravėti, uogauti, grybauti, maudytis, ruošti atsargas žiemai. Kaime atsigauna, pailsi protas, o fizinis nuovargis tik padeda gerai išsimiegoti.

Mariaus MORKEVIČIAUS (ELTA) nuotr.

 

Rasa Budbergytė, Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė, Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotoja:

Mano vasaros poilsio planai tradiciniai – kelios dienos Druskininkuose ir kelios dienos prie jūros Palangoje. Vasaros malonumais stengiuosi pasimėgauti Lietuvoje. Druskininkus labai myliu už jų pušynus, gamtą, galimybes atsipalaiduoti. O Palanga jau nuo vaikystės – vasariškų sentimentų vieta. Bet kokiu oru Baltijos bangos, vėjas ir saulė nukelia tarsi į kitą erdvę, puikiai „atlaisvina galvą“ šviežioms mintims.

Mariaus MORKEVIČIAUS (ELTA) nuotr.

 

Artūras Skardžius, Mišrios Seimo narių grupės narys, Aplinkos apsaugos  komiteto narys:

Vasarą leidžiu Lietuvoje. Kartais pavyksta savaitgalius praleisti ir su šeima,  draugais, daugiau paskaityti. Esu sportiškas žmogus, todėl labai mėgstu vandens sportą: keliones baidarėmis, vandens slides, irklentę. Leidžiuosi į dviračių žygius. Praktikuoju Tai chi ir Chi kung. Man tikras poilsis – aktyvus poilsis.

Dainiaus LABUČIO (ELTA) nuotr.

 

Aušra Papirtienė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narė, Švietimo ir mokslo komiteto narė:

Ši vasara panaši į visas mano vasaras. Beveik visą ją praleidžiu Lietuvoje. Tik kartais trumpam aplankau savo dukros Agnės šeimą, kuri gyvena Austrijoje, Vorarlbergo regione, arba dukra su šeimyna aplanko Lietuvą. Pernai Lietuvoje krikštijome mano anūkėlį Julių Matheo. Šįkart bandysiu porai dienų aplankyti birželio 16 d. gimusią anūkėlę Anną Aurorą. O šiaip iš Lietuvos niekur nenoriu išvykti. Radusi laisvesnio laiko žvejoju, grybauju, uogauju, vaistažoliauju ir lankau dar nepažintus Lietuvos kampelius. Nėra gražesnės man šalies už Lietuvą.

Dainiaus LABUČIO (ELTA) nuotr.

 

Algirdas Butkevičius, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas, Mišrios Seimo narių grupės narys:

Kiekvieną vasarą su žmona bent savaitę praleidžiame Lietuvos pajūryje. Labai mėgstu vaikščioti, atostogų metu kasdien nueinu bent po 10 kilometrų pajūriu ar miško takais.

Mariaus MORKEVIČIAUS (ELTA) nuotr.

 

Jurgis Razma, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotojas, Ekonomikos komiteto narys:

Seimo narių atostogos nėra įteisintos, todėl klausimą reiktų performuluoti į klausimą, kaip leidžiame laiką tarp sesijų. Gaila, kad įstatymo projektas, kuris turėtų reglamentuoti Seimo narių darbo sąlygas, jau treti metai yra nesvarstomas Agnės Širinskienės vadovaujamame Teisės ir teisėtvarkos komitete. Beje, tam projektui esu pateikęs siūlymą, kad Seimo nariams būtų numatytos standartinės keturių savaičių atostogos.

O aš laiką tarp sesijų daugiausia leidžiu Daugėdų kaime, kur gyvenu, kelioms dienoms ketinu nuvykti prie jūros. Džiaugiuosi, kad šiuo metu galiu patenkinti savo pomėgį grybauti, nes Žemaitijoje gana gausiai ėmė augti grybai. O kiti pomėgiai sutampa ir su neišvengiamomis pareigomis. Tai kassavaitinis žolės pjovimas, daržo laistymas ir kitos pramogos.

Mariaus MORKEVIČIAUS (ELTA) nuotr.

 

Remigijus Žemaitaitis, Mišrios Seimo narių grupės narys, Ekonomikos komiteto narys: 

Šiuo metu praktiškai 70 proc. savo laiko tenka praleisti susitikimuose su gyventojais, partijos skyriais, nes su kolegomis Artūru  Zuoku ir Artūru Paulausku neseniai įkūrėme partiją. Bet laiko atitrūkti nuo Seimo darbų tikrai yra. Buvau su vaikais penkias dienas Lietuvos pajūryje. Tai buvo proga pabūti su vaikais ir šeima. Kadangi turiu ūkį, nemažai laiko, ypač savaitgaliais,  skiriu jam. Kad ir kaip keistai skambėtų, kiekvienas politikas turi suprasti, kad jis politikoje yra laikinai ir kadencijai pasibaigus jam teks eiti dirbti tą darbą, kurį dirbo  prieš tapdamas politiku. Kadangi mūsų vasara oro prasme būna įvairi, tai turint laisvą minutę ir pažvejoju, bet, žinoma, nepraleidau ir grybavimo karštligės. 

Ar ketinate atostogauti užsienyje ir kur?

V. Pranckietis:

Ne, nes jei mes išsiruoštume dviese su Irena, tai vykti turėtume keturiese – su privalomąja apsauga.

A. Širinskienė:

Su vyru mėgdavome savo automobiliu keliauti po kaimynines šalis, lankydavome su Lietuvos istorija susijusias vietas, pavyzdžiui, pernai viešėjome Marienburge bei aplinkinėse pilyse. Žinoma, šiemet tokių išvykų jau nebebus, nes turime įvertinti pandemijos protrūkius.

I. Šiaulienė:

Atostogų užsienyje neplanuoju.

I. Šimonytė:

Neketinu.

R. Tamašunienė:

Šiemet į užsienį neplanuojame vykti, laiką leisime Lietuvoje. Turime daug gražių, lankytinų vietų, kurias tikrai verta pamatyti. Lietuvos gamta labai graži, čia gausu ežerų, tad manau, kiekvienas šiemet gali suplanuoti bent trumpas keliones po Lietuvą.

K. Glaveckas:

Užsienyje atostogų neplanuoju. Saugiau yra likti Lietuvoje ir džiaugtis nuostabiais gamtos kampeliais.

A. Palionis:

Kelionių į užsienį neplanuoju. Daugiausia jos būna susijusios su mano tiesioginiu darbu. Tačiau ir darbinių išvykų metu pavyksta kažkiek pamatyti kitų šalių kultūrą, kraštovaizdį, pažinti istoriją.

A. Budbergytė:

Kol kas tikrai tokių planų nekuriu, juos koreguoja ne tik korona ir karantinai, bet, kaip minėjau, stengiuosi vasarą pailsėti Lietuvoje, o be to, kaip ir kiti laikotarpiai tarp sesijų būna skiriami susitikimams su žmonėmis. Artėjantys rinkimai susitikimų grafiką daro tik karštesnį.

A. Skardžius:

Neketinu ir neįžvelgiu ten jokio privalumo.

A. Papirtienė:

Atostogų užsienyje neplanuoju. Trumpa išvyka pas dukrytės šeimą nebus atostogos, nes kaip Seimo narė atostogų aš neturiu. O jei ir turėčiau, tai vasaros atostogos būtų tik Lietuvoje.

A. Butkevičius: 

Šis metas nelabai tinkamas atostogoms užsienyje. Galbūt su šeima nuvažiuosime į Latviją savaitgaliui, bet tolimesnes ir ilgesnes keliones į užsienį planuoti šiuo metu, kol koronavirusas neįveiktas, būtų neatsakinga.

J. Razma:

Nė vieną vasarą nesu atostogavęs užsienyje, tuo labiau to neplanuoju dabar.

R. Žemaitaitis:

Tokių planų neturime, bet jei koks savaitgalis gautųsi laisvesnis,  tai į Latviją norėtųsi nuvykti. 

Iki pandemijos daugelio žmonių atostogų darbotvarkėje vietos Lietuvai nebelikdavo. Tačiau ši neeilinė situacija gal turi ir tam tikrų pliusų, nes privers Lietuvą atrasti iš naujo. Ką patartume šią vasarą aplankyti Lietuvoje, ar žinote kokių nors išskirtinių vietų, objektų, kurie verti turisto dėmesio?

V. Pranckietis:

Lietuvą ir aš vis dar atrandu,  ypač aplankydamas mūsų mažuosius miestelius, bet visuomet rekomenduoju aplankyti Tytuvėnų vienuolyno ansamblį ir Lietuvoje vykstančius muzikos festivalius – Pažaislio, Plungės, Tytuvėnų ir kitus. Muzikos festivalių koncertai vyksta įvairiose, dažnai istorinėse Lietuvos vietose, todėl lankytojus lydi labai gražios patirtys.

A. Širinskienė:

Lietuvoje yra daug nuostabių kampelių. Kaip savo krašto mylėtoja, siūlyčiau aplankyti Aukštaitiją, Stelmužės ąžuolą su medine be galo gražiais drožiniais garsėjančia Stelmužės bažnyčia. Čia netoli ir Šlyninkos malūnas su labai svetingais šeimininkais ir jų malamais miltais bei kepamais kepiniais. Prie pat Ignalinos, visai šalia Ginučių, užlipus ant Ladakalnio atsivers net šešios žydros ežerų akys. O kur dar Palūšė ir Aukštaitijos nacionalinis parkas...

I. Šiaulienė:

Kiekvieną vasarą stengiuosi apsilankyti kurioje nors Lietuvos vietoje. Tikrai Lietuvoje yra daug vietų, kur istorinė, literatūrinė, kultūrinė praeitis, gamtinė aplinka, piliakalniai kviečia lankytis, pastebėti pokyčius. Kelionė bus vykusi, jei jai šiek tiek pasiruošime, pasidomėsime vietovės ar su ja susijusių asmenų istorija, nutikimais. Praėjusį savaitgalį su bičiulių grupe keliavome po žaviąją visais aspektais Žemaitiją – jos turizmo Meką – Mosėdį, aplankėme Renavo dvarą, kuriame augo broliai Gabrielius ir Stanislovas Narutavičiai, pasukome į Židikus, kur paskutiniuosius 16 gyvenimo metų praleido rašytoja M.Pečkauskaitė-Šatrijos Ragana. Maršrutai gali būti patys įvairiausi, tikrai Lietuvoje daug vietovių su savo istorija ir reikšme krašto istorijai ir kultūrai.

I. Šimonytė: 

Lankytinų vietų Lietuvoje yra labai daug ir labai smagu, kad daugelis jas atranda, dalijasi atradimais feisbuke ir kituose socialiniuose tinkluose. Yra nemažai parengtų maršrutų su lankytinomis vietomis žmonėms, kurie tingi ar neturi laiko ieškoti ir galvoti – visi jie verti dėmesio. Daug kas priklauso ir nuo žmonių atostogavimo būdo – vienaip dviračiu ar baidarėmis, kitaip – automobiliu ir pėsčiomis. Todėl išankstinių patarimų sunku duoti – net ir ištuštėjusiame Vilniuje čia visą laiką gyvenęs žmogus gali atrasti sau kažką nematyta.

R. Tamašunienė:

Kadangi gyvenu Maišiagaloje, tai tikrai kviečiu aplankyti šį miestelį, taip pat labai patarčiau aplankyti Karmazinų pažintinį taką. Jo ilgis – 6 km. Jis vingiuoja netoli Dūkštų, Neries regioniniame parke, Velniakampio kraštovaizdžio draustinyje. Takas žavus tuo, kad jo kelias nėra asfaltuotas, o tik pramintas žmonių. Stebina, kad miške daug ąžuolų, o tai – ne taip dažna Lietuvos miškuose. Tai puiki pramoga visai šeimai trumpai išvykai.

K. Glaveckas:

Lietuvoje yra tiek daug gražių vietų, kad kiekvienas žmogus tikrai turės galimybių atsirinkti ką nori pamatyti: ar tai būtų dvarai, piliakalniai, pažintiniai takai, upės ar ežerai.

A. Palionis:

Sutinku, kad dabartinė situacija Lietuvoje pakoregavo daugelio iš mūsų atostogų planus. Kita vertus, ir suteikė daugiau galimybių pažinti savąją šalį – Lietuvą. Kartais net nustembi supratęs ir pamatęs, kiek daug įstabių ir nepakartojamo grožio vietų gali atrasti mūsų Lietuvoje. Aš linkęs vasaras leisti a. a. tėčio, Juozo Palionio, gimtinėje, Siponių kaime, Birštono savivaldybėje. Ten turiu nedidelį ūkį, kuriame surandu širdžiai ir rankoms malonios veiklos. Prienų ir Birštono kraštą pažįstu ganėtinai gerai, todėl kviesčiau apsilankyti šioje nuostabioje, poeto Justino Marcinkevičiaus kūryba apdainuotoje, garsiais, žymiais žmonėmis derlingoje žemėje. Niekur kitur Lietuvoje nerasite kitų tokių Nemuno vingių kaip ties Prienais ir Birštonu, aukščiausio apžvalgos bokšto, vienintelio, unikalaus medinių skulptūrų Saulės rato Matiešionyse, prof. J.Kazlausko tėviškėje, paslaptinga trauka dvelkiančio Davatkyno Šilavote, Rimorystės muziejaus Veiveriuose ir t.t. Nesustodamas galėčiau vardinti akį traukiančias vietas. Labai kviečiu atvykti į Birštoną ir Prienus – turiningai ir įdomiai praleisite laiką!

R. Budbergytė:

Ypatingų vietų daug, ir kiekvienas ne taip jau sunkiai išsirenka. Man svarbu, kiek tos vietos susijusios su mano prisiminimais, šeima, gimine. Galima grįžti ir grįžti į savo vaikystės vietas, kuriose aplanko tas ypatingas jausmas, nors kitiems ta vieta – galbūt paprasta Prienų Nemuno pakrantė. Galima paieškoti savo tėvų, senelių šaknų, gyvenamųjų vietų. Jas parodyti savo vaikams, kad neužsimirštų. Tai – irgi karantino suteikta proga. O į užsienius, tikiu, kad ateis laikas ir vėl, kas norės, skraidys ir važinės.

A. Skardžius:

Vasarą Lietuvoje tikrai yra ką veikti, kiekvienas gali pasirinkti pagal savo pomėgius: ramų poilsį gamtoje, aktyvias pramogas, besidomintys istorija ir kultūra gali pakeliauti po Lietuvą, o mėgstantys šurmulį – pasirinkti miesto renginius. Lietuva apdovanota ypatingo grožio gamta, todėl atostogaujantiems ir norintiems pajusti vasaros alsavimą, siūlyčiau pakeliauti po Lietuvos nacionalinius parkus, kurių turime net penkis ir tikrai galime didžiuotis jų savitumu bei tik jiems būdingu kraštovaizdžiu. Akis glostantys vaizdai gali atsiverti čia – Lietuvoje, nebūtinai už jūrų marių.

A. Papirtienė:

Patarčiau atsiversti knygą „Ypatinga Lietuva“ ar susirasti internete kitų šaltinių, kuriuose yra nurodytos visos lankytinos Lietuvos vietos. Mes turime 5 nacionalinius parkus, 30 regioninių parkų, 6 rezervatus. Ir gausybę lankytinų objektų. Tada – pasiimi reikalingiausius kelionei daiktus ir įsijungi automobilio navigaciją. Arba dar paprasčiau. Važiuoji ir matai kelyje įvairias nuorodas, kur pasukti. Punios piliakalnis, Poterionių piliakalnis, Paverknių piliakalnis, Raižių mečetė... Ir dar daug nepažintų ir nematytų vietų. Baidarės. Sodybos prie ežero. Druskininkai. Birštonas. Kuršių nerija. Net Palanga. Visko Lietuvoje yra pagal kiekvieno norus ir poreikius. 

A. Butkevičius:

Išties tai puiki proga geriau pažinti savo kraštą. Manau, kad kiekvienas rajonas turi ką savito, unikalaus parodyti.

Neseniai paminėto valstybės atkūrimo šimtmečio proga kviesčiau aplankyti Vilkaviškio kraštą, kuriame labai gyva tautiškumo dvasia. Čia gimė Jonas Basanavičius, Vincas Kudirka, kiekviename žingsnyje jaučiami jų įspausti pėdsakai. Suvalkijos perlu vadinamame Paežerių dvare šią vasarą vyksta Edgaro Montvido globojami jaunųjų atlikėjų koncertai. Įdomesnių potyrių ieškantys turėtų užsukti į ką tik atidarytą atnaujintą Vištyčio vėjo malūną ar Plaktukų muziejų, kuriame daugiau kaip tūkstantis eksponatų.

Mano gimtasis Radviliškio kraštas garsėja Burbiškio dvaru, kuriame vyksta Tulpių žydėjimo šventės, taip pat partizanų memorialu Minaičiuose, Rumšiškių pusbroliu vadinamu Kleboniškių kaimo buities muziejumi bei unikaliu senovinių automobilių muziejumi Šeduvoje. Visko ir neišvardinsi, kviečiu pakeliauti ir patiems pamatyti. 

J. Razma:

Lietuvoje yra gausybė lankytinų vietų ir objektų. Iš savo patirties galiu pasiūlyti dienai suplanuoti aplankyti porą savivaldybių,  internete susiradus jų lankytinus objektus,  ir turėsite turiningai užpildytą laiką. O tuos, kurie nėra buvę, kviečiu į man artimiausią Plungės–Rietavo kraštą. Čia verta aplankyti unikalų Šaltojo karo muziejų prie Platelių, tame miestelyje esančią dvaro sodybą su įdomiomis ekspozicijomis, prie gražaus Platelių ežero galima ir pailsėti, pačioje Plungėje – Žemaičių dailės muziejus Oginskių rūmuose ir įspūdingas parkas, Rietave – taip pat Oginskių muziejus ir parkas, prie Tverų – paslaptingas Lopaičių piliakalnis. Čia paminėjau tik nedidelę dalį lankytinų objektų.

R. Žemaitaitis:  

Aš kaip tikras žemaitis iš Žemaitijos ir su Žemaitaičio pavarde tai pirmiausia siūlau aplankyti Žemaitiją ir Mažąją Lietuvą. Čia yra daug nuostabių vietų – Šilalė, Kelmė, Raseiniai, Telšiai, Šilutė... Yra daug naujų objektų, kur gali gauti nauju potyrių, nuo plaukimo laivu, žvejybos Nemune, Kuršių mariose, baidarių žygio Jūros upe, medžioklės Kretingoje iki vikingų Palangoje, nuo Raseinių  lygumų iki Medvėgalio kalnų ir jo kalniukų, nuo Bijotų Baublių iki Kelmės dvaro.