Kur slypi gerų vadovų paieškos sėkmė?

https://www.pexels.com/photo/man-sitting-with-laptop-computer-on-desk-and-lamp-1586996/
Įkūrus naują įmonę ar netekus buvusio vadovo jau seniai veikiančioje, reikalinga surasti žmogų į vadovaujančias pareigas. O tai padaryti nėra lengva, nes reikia surinkti daug informacijos apie galimus kandidatus: sužinoti, koks jų būdas, koks požiūris į darbą, kokie yra jų gebėjimai dirbti su kolektyvu, pelnyti jo pagarbą ir pasitikėjimą. Todėl šią užduotį geriausia patikėti tam, kas gerai tą reikalą išmano.

Nuo ko tiesiogiai priklauso įmonės sėkmė?

Įmonės sėkmė tiesiogiai priklauso ne tik nuo darnaus darbo kolektyvo, bet ir jos vadovo sugebėjimo organizuoti darbuotojus našiam darbui, kas įmonę puikiai pristato partnerių akyse. Geras vadovas savo vadovavimo stiliumi formuoja itin sveiką kultūrinę ir emocinę atmosferą įmonėje.

Jis ne tik gerai sutaria su darbuotojais, bet yra gerbiamas ir mylimas verslo partnerių. Vidinis vadovo žavesys padeda įmonei plėsti pažintis su naujais partneriais ir tuo pačiu sėkmingai plėtoti verslą, suteikiant jam gana viliojančias perspektyvas.

Kaip vykdoma naujų vadovų paieška?

Kai vadovų paieška užsiima profesionalai, tada šis darbas pasižymi gilumu, kai kandidatams pateikiamos sudėtingos užduotys, gilinamasi į psichologines jų savybes. Jų atrankos metu yra vertinami atsiliepimai iš buvusių ankstesnių darboviečių, verslo partnerių.

Ypač kruopščiai analizuojami gauti neigiami atsiliepimai apie kandidatus, mat ne visada jie yra teisingi, objektyviai pamatuoti. Juk įmanomas ir buvusių kolegų pavydo ar noro keršyti siekis, kai dėl netinkamų darbo sąlygų buvęs samdomas vadovas nusprendžia kitur ieškotis darbo.

Kokių „galvų medžioklės“ metodų laikomasi ieškant naujų vadovų?

Galimi kandidatai į vadovo pareigas vertinami pateikus jiems specialius psichologiniu testus, darbdavių skirtas atitinkamas praktines užduotis. Po to apibendrinami ir įvertinami pateiktų užduočių atlikimo rezultatai, pateikiamos galutinės išvados. Taip pat pristatomas kandidatų požiūris į siūlomo darbo pobūdį ir karjeros plėtojimo galimybes.

Vadovų paieškos užsakovui išsamiai pristatoma informacija apie esamą kandidatų patirties ir sukauptų darbo įgūdžių situaciją, jų pageidavimus ir viltis. Ataskaitose smulkiai aprašomos kandidatų stipriosios ir silpnosios pusės, kurios gali kelti didesnę ar mažesnę riziką, juos paskyrus į numatytas pačios įmonės ar kurio nors jos padalinio vadovo pareigas.

Vadovų „medžioklės“ ir atrankos darbą geriausia patikėti internetinei įmonei Indigroup, nes ji yra sukaupusi didelę gerų vadovų paieškos patirtį.