Kur dingo arklys Kaštonas?

Socialinio tinklo nuotr.
Akivaizdu, kad pasenusiam arkliui reikėjo priežiūros.
Liūdna arklio Kaštono istorija. Seni šeimininkai, nebeišgalintys jo prižiūrėti, savo gyvulį geranoriškai padovanojo vienam ūkininku prisistačiusiam vyrui. Šis prisiekė, kad pas jį gyvendamas Kaštonas bus tinkamai prižiūrėtas ir laikomas puikiomis sąlygomis. Tačiau netrukus senieji šeimininkai sužinojo, kad jų numylėtinio likimas gali būti visai kitoks, net nepanašus, apie kokį paskubomis išveždamas arklį žadėjo dovanos gavėjas. Galimos aferos keliai veda į Kelmę.

Graži dovana virto nesmagia istorija

Prieš kelias savaites į žirgų globos asociaciją „Arklių slėnis“, užsiimančią žirgų, kurie jau paseno ir nebetinka sportui ar darbui, karšinimu, kreipėsi varėniškių šeima. Prašymas buvo paprastas: padėti rasti naujus namus jų arkliui Kaštonui, kurio 87 metų šeimininkas dėl savo amžiaus tiesiog nebepajėgia prižiūrėti.

„Arklių slėnio“ socialinėje paskyroje buvo išspausdintas skelbimas – žirgus mylinčių žmonių paieška. Netrukus buvusiems Kaštono šeimininkams paskambino žmonės, kurie įtikino turintys visas sąlygas laikyti arklį ir galintys tą pačią dieną jį parsivežti. Ir per kelias valandas atvyko Kaštono pasiimti.

Anot sodybos šeimininkės, dovanos gavėjas prisiekė, kad šeimos numylėtiniui bus sudarytos puikios sąlygos, jis gaus tinkamus pašarus, galės ganytis ganykloje su kitais arkliais. Žodžiu, žadėjo, kad bene 30-metis Kaštonas gražiai praleis likusius gyvenimo metus.

Nuoširdžiai apsidžiaugusi, kad Kaštonui surasti namai, šeimininkė gyvulį atidavė, net nepasiteiravusi, kur jis išgabenamas, nesužinojusi apie naujus savininkus ir nepasirašiusi dovanojimo sutarties.

Keliai atvedė į Kelmės rajoną

Jau kitą dieną, kai buvę arklio savininkai bandė paskambinti naujiems šeimininkams paklausti, kaip Kaštonui sekasi, niekas į skambučius neatsakinėjo, ragelio nekėlė. Pabandžius skambinti iš kito numerio, atsiliepė, tačiau, sužinoję, kas skambina, iškart atsijungė. Panaršius internete pavyko rasti duomenų, susijusių su telefonu, iš kurio buvo skambinta tariantis dėl arklio dovanojimo. Buvo rastas ir skelbimas, kuriame ieškoma pirkti arklių, ir jame panaudotos Kaštono nuotraukos, o telefono numeris – tas pats.

Sunerimusių šeimininkų paprašyta „Arklių slėnio“ vadovė, buvusi raitelė Olga Choroškova, kreipėsi į savo paskyros sekėjus ir paprašė padėti nustatyti Kaštoną išgabenusio asmens gyvenamąją vietą.

„Gal čia esama žmonių iš Kelmės apylinkių, kurie padėtų mums surasti ir susigrąžinti Kaštoną, jei jis dar gyvas? Gal kas nors turite daugiau informacijos apie šį ūkį ir jo savininką? Taip pat norime kreiptis į asmenį, kuris Kaštoną pasiėmė – kas bebūtumėte, jei matote šį postą, gal turite dar trupinėlį sąžinės? Jei turite, tai nedelsdami susisiekite su buvusiais Kaštono šeimininkais ir galbūt ši situacija tuo ir baigsis. Esame įsitikinę, kad mus sekate, tad tikriausiai žinote, kokia kartais galinga būna viešai pasidalinta informacija. Buvusiam Kaštono šeimininkui 87-eri ir mes nesame garantuoti, kokių pasekmių jam turėtų žinia apie tai, jog Kaštono nebėra“, – rašoma paskyroje.

Komentarai pasipylė lyg iš gausybės rago. Žmonės pirštu dūrė į Kelmės rajone ūkininkaujantį Viktorą.

„Taip, šiuo atveju buvo dovanota naiviai pasitikint be sutarties. Pamoka. Tačiau gudrumu jis nepasižymi, tad be dokumentų turime daug kitų įrodymų, kad Kaštonas buvo dovanotas jam ir kokiu tikslu“;

„Jis ne mėsininkas, suleis vaistus ir parduos už 2 000 eurų kaip jauną, stiprų, sveiką arklį. Jis daug žmonių apgavęs su karvėm, arkliais“;

„Veikia pogrindyje, sunku juos susekti. Teko ir man su jais susidurti, ragelius mėto, žirgas būna mėtomas, per savaitę gali tris vietas pakeisti. Jie ten tarp savęs maino, parduoda vieni kitus išdūrinėja“.

„Arklių slėnio“ įkūrėjos ir vadovės O. Choroškovos žodžiais, labiausiai apmaudu, kad senų žmonių prašymas padėti Kaštonui tinkamai praleisti paskutinius jo gyvenimo metus liko neišpildytas.

„Žmonės mylimą gyvulį ir dovanojo tam, kad jį kažkas nukaršintų, o neparduotų tiems, kurie neleis Kaštonui ilsėtis, vers toliau dirbti ir tarnauti“, – sakė ponia Olga.

Vyksta tyrimas

„Šiaulių kraštas“ atliko tyrimą senolio Kaštono paieškoje.

Skambutis minėtam ūkininkui Viktorui. Pasakė, kad nieko apie arklį iš Varėnos rajono nežino. Vėliau vis dėlto prisiminė. Prisipažino, kad arklio nebėra – parduotas. Po pokalbio perskambino: jei straipsnis bus išspausdintas, paduos į teismą.

Apie arklio Kaštono dovanojimą ir tikėtiną pardavimą buvo informuoti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Šiaulių departamento pareigūnai. Jie minėto ūkininko ūkyje apsilankė dėl Kaštono. Ūkininkas parašė paaiškinimą, prisipažino, kaip paėmė Kaštoną ir kam jį pardavė. Apžiūrint kelmiškio ūkį buvo rasta nemažai kitų pažeidimų. Netrukus planuojama vykti į Kaštoną įsigijusio asmens ūkį.„Tas ūkininkas prieš pusmetį jau buvo baustas už gyvulių supirkimą ir perpardavimą. Gali būti, kad po šio incidento jis neteks ūkininkams skiriamos paramos“, – sakė Šiaulių departamento specialistas.