Kryžių kalne – šv. Roko skulptūra

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Kryžių kalne pastatytas keturių metrų aukščio medinis kryžius šv. Rokui.
Kryžių kalne iškilo keturių metrų aukščio skulptūra šv. Rokui. Ją praėjusią savaitę pastatė medžio meistras, skulptorius Jonas Bugailiškis.

Du mėnesius namuose privertęs likti karantinas menininką įkvėpė sukurti skulptūrą šv. Rokui – AIDS ir ir kitomis epideminėmis ligomis sergančiųjų globėjui.

„Koronaviruso infekcija kiekvieną dieną iš mūsų tarpo pasiglemžia savo aukas. Kiekvienas iš mūsų galime ja tapti“, – teigia kryžiaus autorius.

Skulptorius teigia, kad Kryžių kalne stovi ne viena jo skulptūra: „Į Kryžių kalną iš mano studijos yra iškeliavęs ne vienas kryžius. Vieni kūriniai ramiai, tyliai įsiliejo į kalno gyvenimą, kiti atvykdami sukvietė būrius žmonių.“

Tiesa, šv. Roko skulptūra buvo pristatyta mažai asmenų grupei, nes autorius norėjo pagerbti tylų šventojo darbą. „Mano supratimu, toks jis buvo. Tyliai, ramiai dirbo, dirbo, dirbo“, – užsiminė J. Bugailiškis.

Jonas Bugailiškis – Tautodailininkų sąjungos narys, kuriam 2005 metais suteiktas meno kūrėjo statusas. Skulptorius skaitė paskaitas ir vadovavo praktiniams užsiėmimams Kelmėje, Biržuose, Vilniuje, Kamerne (Vokietija), Detroite (JAV).

Menininkas skulptoriaus darbu užsiima 30 metų ir mini, kad yra sukūręs muzikos instrumentų, skulptūrų, vaikų žaislų.

Iš didesnių J. Bugailiškio projektų galima paminėti vaikų darželiui sukurtą skulptūrinę kompoziciją bei skulptūras Angelų kalvoje, dar vadinamojoje Trakų „Kryžių kalnu“. Jo darbai yra eksponuojami visoje Lietuvoje. Kūrėjas užsiminė, kad šiuo metu vykdo projektą Angelų kalvoje.

Jonas Bugailiškis ne kartą ne kartą atstovavo Lietuvai įvairiuose renginiuose, jo kūriniai buvo pristatyti Lietuvos, Prancūzijos, Vokietijos, Čekijos, Lenkijos, Kinijos, Japonijos televizijų žiūrovams.