Krašto apsaugos ministras lankėsi Šiauliuose ir Radviliškyje

Kunigaikščio Margirio pėstininkų bataliono nuotr.
Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas lankėsi Radviliškyje ir Šiauliuose.

Antradienį krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas lankėsi Radviliškyje, Oro gynybos ir Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionuose, bei Šiauliuose – Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje, Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Prisikėlimo apygardos 6-ojoje rinktinėje ir statomame kariniame miestelyje.

Oro gynybos bataliono vadas pulkininkas leitenantas A. Konovalovas pristatė bataliono veiklą, uždavinius bei naudojamą techniką. Ministras pasidžiaugė, kad Lietuva prieš porą metų priėmė sprendimą vystyti NASAMS vidutinio nuotolio oro gynybos pajėgumus. Karas Ukrainoje įrodė, kad oro gynyba yra kritiškai svarbi, saugant strateginius šalies objektus nuo grėsmių iš oro.

Kitos Baltijos šalys taip pat artimiausiu metu investuos į vidutinio nuotolio oro gynybos sistemas. Lietuva taip pat naudoja ir artimojo nuotolio priešlėktuvines raketines sistemas RBS-70.

Lankydamasis KASP Prisikėlimo apygardos 6-oje rinktinėje, ministras apžiūrėjo atkuriamą Div. gen. Edvardo Adamkavičiaus poligono Strazdų šaudyklą. Planuojama, kad šią vasarą šaudyklos įrengimo darbai bus pilnai baigti ir galės vykti kovinio šaudymo pratybos. Strazdų šaudykla bus modernizuota pagal šiuolaikinius standartus, vienu metu joje galės treniruotis kuopos dydžio vienetas.

A. Anušauskas apsilankė ir Šiauliuose statomo karinio miestelio teritorijoje. Baigus statybas į šį miestelį bus perkeltas 2018 metais įkurtas ir šiuo metu Radviliškyje laikinai dislokuotas Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionas bei dalis KASP 6-osios rinktinės.

Naujas karinis miestelis, vystomas drauge su verslo partneriu, yra vienas svarbiausių Krašto apsaugos ministerijos strateginių projektų, kuriuo siekiama didinti Lietuvos kovinius pajėgumus, užtikrinti fizinę infrastruktūrą Lietuvos kariuomenės kovinių pajėgumų nuolatiniam dislokavimui, stiprinti gynybą ir atgrasymą. Dar du miesteliai statomi Šilalės ir Vilniaus rajonuose.