Koronaviruso atoslūgis sulėtėjo

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiauliuose nuo koronaviruso pasiskiepijo per 70 procentų gyventojų.

Koronaviruso pandemija Lietuvoje dreifuoja. Naujų atvejų skaičius per parą svyruoja apie 5 000, o mirčių – 10–20. Spartus pandemijos slūgimas stabtelėjo ir net 17 savivaldybių sergamumas kovidu ir vėl ūgtelėjo.

Šiaulių mieste sergamumas COVID-19 sumažėjo iki 2 572 atvejų per 14 dienų 100 tūkstančių gyventojų. Miestas užleido ilgai turėtas „lyderio“ pozicijas šalyje ir čia sergamumas dabar jau mažiausias tarp didžiųjų šalies miestų.

Šiaulių apskrityje miestas vis dar turi didžiausią dalį sergančių kovidu gyventojų, tačiau Šiaulius jau beveik pavijo Joniškio ir Pakruojo rajonai.

Trečiadienį buvo paskelbta, kad per parą mieste užregistruoti 225 nauji ligos atvejai, o iš viso mieste kovidu serga 2 577 gyventojai.

Statistikos departamento duomenimis, tarp savivaldybių, kurioje pandemija veržiasi, yra Kelmės ir Šiaulių rajono savivaldybės. Paradoksalu, tačiau būtent šiuose rajonuos sergamumas COVID-19 apskrityje ilgą laiką buvo mažiausias. Tiesa, Šiaulių rajone ir dabar mažiausiai sergančių – 1 189 per 14 dienų 100 tūkstančių gyventojų. Už Šiaulių rajoną geresnė situacija šalyje yra tik Kalvarijos savivaldybėje, kurioje nesiekia ir tūkstančio atvejų.

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje „kovidinių“ pacientų skaičius mažėja. Vakar dienos duomenimis, čia buvo gydomi 62 COVID-19 sergantys ligoniai, 4 iš jų – reanimacijoje.

Vėl iki 11 padaugėjo nuo kovido komplikacijų gydomų vaikų. Vienas vaikas slaugomas Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje.

Savaitės pradžioje ligoninės direktorė Česlova Špūrienė sakė, kad situacija ligoninėje gerėja ir jei blogesnių pokyčių neįvyks, planuojama mažinti reanimacijos lovų skaičių „kovidiniams“ ligoniams, plečiant dienos chirurgijos paslaugas.

Nors pastaruoju metu vakcinavimo nuo COVID-19 procesas sulėtėjo iki minimumo, Šiauliuose vakcinuotų gyventojų dalis pasiekė 70,3 procento ir aplenkė šalies vidurkį – 69,7 procento. Tarp 80 ir 90 procentų svyruoja pasiskiepijusių 25–79 metų šiauliečių dalis.

PGR tyrimų, palyginti su ligos piku sausį, Šiauliuose atliekama tris kartus mažiau, o teikiamų atsakymų dalis siekia 34 procentus, anksčiau tokių buvo beveik pusė.