Koronavirusas: Šiauliuose – vienas pasveikęs, 2 nauji atvejai

Giedriaus BARANAUSKO asociatyvi nuotr.
Šiaulių apskrityje per paskutinę parą užfiksuoti du nauji koronaviruso atvejai. Vienas – po kontakto su sergančiuoju, kito aplinkybės nežinomos.
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą užfiksuoti 22 nauji koronaviruso atvejai. 7 iš jų registruoti Kauno, 5 – Vilniaus, 4 – Klaipėdos apskrityse. Panevėžyje patvirtinti 3 atvejai, Šiauliuose – 2, Tauragėje – 1.

Naujausiomis žiniomis, Šiaulių apskrityje yra dešimt aktyvių koronaviruso atvejų: 7 – Šiaulių mieste, po vieną – Šiaulių, Radviliškio ir Kelmės rajonuose. Vienas žmogus pasveiko.

Per šią savaitę vienas žmogus pasveiko. Antradienį ir ketvirtadienį nustatyti trys nauji ligos atvejai. Visi jie – Šiaulių mieste. NVSC viešai pateikia užsikrėtusiųjų maršrutus.

Pirmasis maršrutas

Rugpjūčio 3–7 dienomis lankėsi AB „Šiaulių bankas“ (Vilniaus g. 199, Šiauliai) pagalbinėse patalpose.

Antrasis maršrutas

Rugpjūčio 2 dieną, 9:20, tarpmiestiniu autobusu Šiauliai–Kaunas išvyko į Kauno autobusų stotį. 

Rugpjūčio 4 dieną, 11:00, tarpmiestiniu autobusu Alytus–Kaunas išvyko į Kauno autobusų stotį. 13:40 tarpmiestiniu autobusu Kaunas–Šiauliai išvyko į Šiaulių autobusų stotį. Apie 17:00 valgė picerijoje „Čili pica“ prekybos centre „Saulės miestas“ (Tilžės g. 109).

Rugpjūčio 5 dieną, 12:45, važiavo 17 miesto autobusu į Ginkūnų kapines.

Trečiasis maršrutas

Rugpjūčio 4 dieną lankėsi į AB „Ignitis gamyba“, adresu Elektrinės pl. 21, Elektrėnai. Elektrinėje kontaktų su kitais asmenimis neturėjo. Naktį nakvojo viešbutyje „Green Vilnius Hotel“ (Pilaitės pr. 20, Vilnius), kambario numeris – 708, rugpjūčio 5 dienos rytą valgė pusryčius viešbučio restorane. Tą pačią dieną lankėsi AB „Ignitis gamyba“, adresu Elektrinės pl. 21, Elektrėnai.

Primename

„Šiaulių kraštui“ komentavusi koronaviruso atvejį vienos iš „Akropolio“ parduotuvių darbuotojui, NVSC specialistė Justina Petravičienė pabrėžė, kad virusui plisti reikalingas ilgalaikis buvimas šalia užsikrėtusiojo.

„Jeigu buvo trumpalaikis kontaktas, toje pačioje parduotuvėje žmonės prasilenkė trijų metrų atstumu dvi sekundes, tikrai rizikų nėra įžvelgiama. Žmonės turėtų nesibaiminti to“, – paaiškino specialistė.

Įvežtiniai atvejai

Du iš per vakarykštę parą registruoti Vilniaus apskrityje asmenims, į Lietuvą atvykusiems iš Turkmėnistano. Dar vienas įvežtinis atvejis nustatytas Vilniuje – asmuo į Lietuvą grįžo iš Lenkijos.

Taip pat koronavirusas patvirtintas Klaipėdos apskrityje gyvenančiam asmeniui, į Lietuvą grįžusiam iš Ukrainos. Žmogus jaučia COVID-19 ligai būdingus simptomus.

Po kontakto su sergančiaisiais – 13

Keturi atvejai (trys Kauno ir vienas Vilniaus apskrityse) siejami su protrūkiu Kauno senamiestyje veikiančiame „Adform kiemelyje“ (Rotušės a. 20, Kaunas). Du asmenys yra darbuotojai, kiti du – sąlytį turėję asmenys, iš kurių vienas lankytojas, dalyvavęs rugpjūčio 7 dieną šioje erdvėje vykusiame renginyje. Visi asmenys jaučia COVID-19 ligai būdingus simptomus. Iš viso su šiuo židiniu dabar siejama 11 atvejų, įskaitant patvirtintus per vakar.

Dar devyni žmonės – trys Panevėžio, po du Kauno ir Klaipėdos bei po vieną Vilniaus ir Šiaulių apskrityse – užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtinta COVID-19 liga. Visi asmenys jaučia koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus.

Dar nėra aiškios aplinkybės

Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė penki asmenys: du Kauno ir po vieną Klaipėdos, Šiaulių ir Tauragės apskrityse. Visi asmenys tirti dėl jaučiamų koronavirusui būdingų simptomų. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kas asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.