Koronavirusas įsisuko Šiaulių apskrityje

Giedriaus BARANAUSKO asociatyvi nuotr.
Šiaulių apskrityje – jau 21 aktyvus koronaviruso atvejis.
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) praneša, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 36 koronavirusino (COVID-19) atvejai. 14 iš jų užregistruota Vilniaus, 8 Kauno, 6 Šiaulių, 4 Utenos, 2 Tauragės ir po vieną – Klaipėdos ir Marijampolės apskrityse.

Šiaulių apskrityje per praėjusią parą patvirtinti 5 nauji koronaviruso atvejai, kurie siejami su protrūkiu įmonėje „Interscalit“. Be to, liga nustatyta ir vieno darbuotojo šeimos nariui. Pirmasis susirgimas šioje įmonėje buvo užfiksuotas rugsėjo 2 dieną. Iš viso su šiuo protrūkiu siejami jau 7 susirgimai, įskaitant patvirtintus praėjusią parą.

Apie šiuos atvejus „Šiaulių kraštas“ rašė jau vakar publikacijoje „COVID-19 židinys Šiauliuose plečiasi“.

Iš viso, šiandienos ryto duomenimis, Šiaulių apskrityje yra 21 aktyvus ligos atvejis: 15 iš jų – Šiaulių mieste, dar du protrūkio „Interscalit“ atvejai priskirti Šiaulių rajonui, taip pat du atvejai – Akmenės rajone, po vieną – Radviliškio ir Pakruojo rajonuose.

Atvejis, penktadienį nustatytas Tauragės apskrityje, yra susijęs su protrūkiu viename iš kariuomenės dalinių. Iš viso su šiuo židiniu siejami 33 susirgimai, įskaitant patvirtintą praėjusią parą.

Trys atvejai, per vakarykštę parą patvirtinti Vilniaus apskrityje, siejami su įmone, dalyvaujančia Vilniaus kogeneracinės jėgainės statybos projekte. Iš viso su šiuo protrūkiu siejama 14 susirgimų, įskaitant patvirtintus praėjusią parą.

Dar du atvejai, patvirtinti Vilniaus apskrityje, siejami su protrūkiu Vilniaus oro uosto pasienio užkardoje. Susirgę asmenys koronavirusui būdingų simptomų nejaučia. Iš viso su šiuo židiniu siejami 6 atvejai.

Taip pat dar vienas atvejis Vilniaus apskrityje siejamas su choru „Draugiški projektai".

Trys atvejai Utenos apskrityje siejami su jau žinomu šeiminiu protrūkiu Molėtų rajone.

Du atvejai Kauno apskrityje siejami su krikštynų švente Raseinių rajone, iš viso su šiuo židiniu susiję 5 atvejai, įskaitant patvirtintus per vakarykštę parą.

Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 7 žmonės Vilniaus, 4 – Kauno, po vieną – Klaipėdos, Utenos ir Marijampolės apskrityse.

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinta 3040 koronaviruso atvejų, tebeserga 989 asmenys, 1952 – pasveiko.