Koronavirusas: apskrityje – 18 naujų atvejų

Giedriaus BARANAUSKO asociatyvi nuotr.
Naujausiais duomenimis, Šiaulių apskrityje sergančiųjų COVID-19 yra 351. Iš jų 158 – Šiaulių mieste, 115 – Radviliškio rajone, 45 – Šiaulių rajone, 14 – Kelmės rajone, 11 – Akmenės rajone, 7 – Pakruojo rajone, vienas – Joniškio rajone
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 90 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. 37 iš jų registruoti Kauno, 19 Vilniaus, 18 Šiaulių, 9 Panevėžio, 5 Telšių ir po vieną – Klaipėdos bei Utenos apskrityse. Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 75 asmenys, iš jų 29 asmenys yra užsikrėtę ne židiniuose. 14 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko. Vilniaus apskrityje registruotas vienas įvežtinis atvejis iš Baltarusijos.

Per vakar parą užfiksuoti 46 atvejai židiniuose

Šiaulių apskrityje septyni atvejai yra siejami su protrūkiu Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Iš šių atvejų vienas yra antrinis. Su šiuo židiniu jau siejama 38 atvejai.
 
Taip pat Šiauliuose vienas per vakar parą užfiksuotas atvejis yra siejamas su saldainių gamybos įmone. Su šiuo protrūkiu jau siejami penki atvejai.
 
Šiaulių apskrityje, Radviliškyje, per vakar parą nustatytas vienas atvejis siejamas su VšĮ Radviliškio ligonine. Su šiuo židiniu jau siejama 114 atvejų.  

Koronavirusinė infekcija buvo patvirtinta septyniems asmenims, susijusiems su Blinstrubiškių socialinės globos namais. Infekcija patvirtinta dviem darbuotojams, keturiems pacientams, nustatytas vienas antrinis atvejis sergančiojo šeimos nariui. Iš viso jau patvirtinta 17 atvejų.
 
Patvirtinti keturi nauji atvejai Kaune yra susiję su vienos Kaune veikiančios IT įmonės židiniu.
 
Keturi atvejai Kauno apskrityje patvirtinti Raseinių choro „Šatrija“ nariams, vienas iš jų vienas yra antrinis. Iš viso su šiuo protrūkiu jau siejama 20 atvejų.
 
Keturi atvejai buvo patvirtinti Raseinių policijos komisariato darbuotojams. Trys iš jų antriniai. Su šiuo protrūkiu jau siejami 38 atvejai.
 
Trys patvirtinti atvejai Kaune yra susiję su Valstybinio Kauno muzikinio teatro židiniu.
 
Du atvejai Raseinių rajone buvo patvirtinti ir yra susiję su Viduklės ambulatorijos židiniu. Abu atvejai antriniai. Iš viso šiame židinyje jau užfiksuota 26 atvejai.
 
Kaune patvirtinti du atvejai susiję su Erudito licėjaus židiniu. Su šiuo židiniu jau siejama 8 atvejai.
 
Raseinių rajone taip pat vienas patvirtintas atvejis yra susijęs su Viduklės lopšelio-darželio židiniu. Su šiuo židiniu jau siejama 15 atvejų.
 
Nustatytas vienas antrinis užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejis, susijęs su protrūkiu Raseinių rajono savivaldybėje. Su šiuo protrūkiu jau siejama 40 atvejų.
 
Vilniaus apskrityje du patvirtinti COVID-19 ligos atvejai yra susiję su ansamblio „Lietuva“ židiniu. Su šiuo židiniu jau siejama 27 atvejai.
 
Patvirtintas vienas atvejis Vilniuje yra susijęs su Vilniaus kogeneracinės jegainės židiniu. Su šiuo židiniu jau siejama 19 atvejų.  
 
Vienas atvejis, patvirtintas vakar, yra siejamas su židiniu šokių studijoje „City Dance“. Šiame židinyje jau yra patvirtinti 34 atvejai.
 
Vilniuje per vakar parą taip pat patvirtintas vienas atvejis yra susijęs ledo ritulio treniruote. Su šiuo židiniu siejama jau 12 atvejų.
 
Šeši patvirtinti atvejai Panevėžio apskrityje yra siejami su viena metalo apdirbimo įmone. Su šiuo židiniu jau siejama 8 atvejai.
 
Taip pat du atvejai patvirtinti Panevėžio Juozo Miltinio mokyklos mokiniams.
 
Telšių apskrityje, Mažeikiuose, patvirtinti du atvejai yra siejami su židiniu Mažeikių rajono savivaldybėje. Su šiuo protrūkiu jau siejama 13 atvejų.
 
Be to, dar 29 asmenys, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, tačiau atvejai, šiuo metu turimais duomenimis, nepriskiriami infekcijos židiniams.
 
14 asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios

Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad šie asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.
 
Specialistai nagrinėja šių užsikrėtusiųjų maršrutus, tad statistika dar gali keistis, jei būtų rastos sąsajos tarp atskirų atvejų.
 
Taip pat Kauno apskrityje per vakar parą buvo užfiksuotos dvi mirtys nuo koronavirusinės infekcijos. Abu asmenys priklausė rizikos grupei dėl amžiaus ir kitų gretutinių susirgimų.
 
NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso patvirtinti 4385 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 1948 asmenys, 2327 – pasveiko.

Visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.