Koronavirusas: 9 nauji atvejai Šiaulių apskrityje, susirgo ir medikai

Giedriaus BARANAUSKO asociatyvi nuotr.
Antradienio ryto duomenimis, Šiaulių apskrityje sergančiųjų COVID-19 yra 209. Šiaulių mieste – 100, Radviliškio rajone – 64, Šiaulių rajone – 21, Kelmės rajone – 11, Akmenės rajone – 9, Pakruojo rajone – 4.
Praėjusią parą Lietuvoje buvo patvirtinti 45 nauji COVID-19 infekcijos atvejai. Kauno apskrityje patvirtinta 20 atvejų, Vilniaus apskrityje – 13 atvejų, Šiaulių apskrityje – 9, Klaipėdos apskrityje – du atvejai, dar vienas – Alytaus apskrityje, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

 Du atvejai yra įvežtiniai. Vienas – iš Baltarusijos. Asmuo atvyko į Vilnių. Kitam asmeniui, grįžusiam iš Airijos Respublikos, patvirtinta koronavirusinė infekcija Alytaus mieste.

Šiuo metu nežinomos šešiolikos asmenų užsikrėtimo aplinkybės. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, tačiau aiškinantis užsikrėtusiųjų maršrutus informacija gali keistis, jei būtų rastos sąsajos tarp atskirų atvejų.

Septyni COVID-19 ligos atvejai praėjusią parą patvirtinti asmenims, kurie užsikrėtė po kontakto, bet ne židiniuose.

Iš šių dvidešimties atvejų keturi nauji atvejai patvirtinti Radviliškio ligoninėje dviem pacientams. Vienam jų koronavirusinė infekcija patvirtinta po mirties. Asmuo mirė dėl kitų susirgimų. Du atvejai patvirtinti ir šios ligoninės darbuotojams. Su šiuo protrūkiu iš viso jau siejama 67 atvejai.

Taip pat keturi atvejai buvo patvirtinti Šiaulių greitosios medicinos pagalbos (GMP) stoties ir VšĮ Respublikinės Šiaulių ligoninės darbuotojams. Iš jų du GMP darbuotojams, vienas VšĮ Respublikinės Šiaulių ligoninės darbuotojui ir vienas šios ligoninės pacientui.

NAUJAUSIA INFORMACIJA, 16:18:

Antradienį paaiškėjo, kad Respublikinės Šiaulių ligoninės Neurologijos skyriuje kilęs židinys išsiplėtė iki šešių pacientų ir penkių personalo darbuotojų. Kontaktinių asmenų skaičiuojama iki 80. Skyrius, užsikrėtusieji ir kontaktą turėję asmenys izoliuoti.

Vienas atvejis praėjusią parą buvo patvirtintas vienos Šiaulių pramoninių prekių parduotuvės sandėlio darbuotojui. Čia jau užfiksuoti du atvejai.

Kauno apskrityje, Raseinių rajone, vienas atvejis nustatytas Raseinių policijos komisariato darbuotojui. Su šiuo protrūkiu jau yra siejami iš viso 32 atvejai.

Atvejai taip pat buvo užfiksuoti ir Raseinių savivaldybės administracijos darbuotojams. Iš viso čia jau patvirtinti du atvejai.

Vilniaus apskrityje po keturis atvejus buvo pavirtinta „Gym Plius“ ir „City Dance“ protrūkiuose. Epidemiologų vertinimu, su GymPlius iš viso jau yra siejama 18 atvejų, o su City Dance jau – 16 atvejų.

COVID-19 užsikrėtė vienas Raseinių ligoninės konsultacinės poliklinikos darbuotojas ir vienas Kauno GMP stoties darbuotojas.

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso patvirtinti 3859 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 1529 asmenys, 2225 – pasveiko.