Koronavirusas: 7 – Lietuvoje, 1 – Šiauliuose

Giedriaus BARANAUSKO asociatyvi nuotr.
Vienas koronaviruso atvejis nustatytas ir Šiauliuose.
Lietuvoje per praėjusią parą buvo nustatyti 7 koronavirusinės infekcijos atvejai. Du yra įvežtiniai iš Jungtinės Karalystės ir Omano Sultonato, keturi yra susiję su anksčiau patvirtintais protrūkiais, informuoja Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Vienas atvejis nustatytas Šiauliuose. Asmuo niekur išvykęs nebuvo, dirba vienoje parduotuvėje. Susirgo liepos 22 d., grįžus iš darbo, vakare, jam pasireiškė klinikiniai simptomai – karščiavimas. Iki susirgimo, liepos 21 d., nedirbo, nes turėjo laisvą dieną. Nustatyti du artimą sąlytį turėję asmenys. Šiuo metu atliekamas epidemiologinis tyrimas.

Dar vienas atvejis nustatytas asmeniui Molėtų rajone. Nuo liepos 18 d. jis buvo izoliacijoje, nes kontaktavo su asmenimis, kuriems koranavirusinė infekcija patvirtinta anksčiau. Jaučia ligos simptomus: slogą, raumenų skausmą, nejaučia kvapų. Asmuo kontaktavo su dviem šeimos nariais.

Vilniaus apskrityje, Šalčininkų rajone, susirgo šventės Šalčininkuose dalyvis. Simptomus pajuto liepos 16 d. Po šventės niekur nesilankė, nes teko izoliuotis dėl pirmųjų patvirtintų atvejų, susijusių su šia švente.

Šalčininkų rajone, NVSC duomenimis, nustatytas dar vienas atvejis, šįkart įvežtinis atvejis iš Didžiosios Britanijos. Asmuo atskrido iš Londono į Vilnių liepos 23 naktį, apie 1 val. 30 min. Dėvėjo apsauginę kaukę. Darbe Didžiojoje Britanijoje paskutinį kartą buvo liepos 10 d., nes turėjo nedarbingumą dėl rankos skausmų.

Atvejis Vilniaus mieste yra susijęs su protrūkiu Kėdainių rajone. Asmuo prižiūri užsikrėtusį vaikaitį sodyboje Tauragės rajone. Tyrėsi dėl susirgimų šeimoje. Atvykus į sodybą liepos 15 d., niekur nesilankė, nes buvo įsigiję pakankamai maisto.

Vilniaus mieste atvejis patvirtintas liepos 12 d. iš Omano Sultonato į Lietuvą atvykusiam asmeniui, kuris iškart izoliavosi. Asmuo simptomų nejaučia. Nustatyti du kontaktavę asmenys, kurie atvyko kartu.

Patvirtintas atvejis Vilniaus apskrityje keleivinio transporto įmonės „TOKS“ darbuotojui, kuris jau buvo izoliacijoje, kontaktavo su sergančiu kolega darbe. Protrūkis šioje įmonėje yra susijęs su šeimos švente Salininkuose. Šiuo metu įmonėje jau registruoti 4 susirgimai. Ir tai jau penktas antrinis atvejis dėl protrūkio Salininkuose, pažymima NVSC pranešime.

Lietuvoje koronavirusas iš viso nustatytas 2 008 žmonėms, tebeserga 299 asmenys, 1616 – pasveiko, 84 žmonės yra izoliacijoje. Nuo COVID-19 mirė 80 asmenų, dar 13 koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirė dėl kitų priežasčių.

Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruoti 78 įvežtiniai atvejai.

Komentarai

Aidas    Sek, 2020-07-26 / 15:54
Jau net juokas ima lietuva soka pagal amerikonu polka,prabuvau svedijoje du menesius vaiksciojau po prekybos centrus stokholme net prostes turejau nera viruso o zmogus buvo namie ir susirgo Veryga issiblaivyk uzteks pagal amerikonu dudelia sokti!!!!
Saulius    Sek, 2020-07-26 / 16:12
Veryga soka pagal PSO dudele nes pazadeti pinigai yratik reikia sulaukt,dar neissiblaives veryga zmogus sukosejo gavo sloga o jie tau pripazista korona,nebera teisybes lietuvoj
Tai bent anekdotas.    Sek, 2020-07-26 / 16:29
*Susirgo liepos 22 d., grįžus iš darbo, vakare, jam pasireiškė klinikiniai simptomai – karščiavimas. Iki susirgimo, liepos 21 d., nedirbo, nes turėjo laisvą dieną. Nustatyti du artimą sąlytį turėję asmenys. Šiuo metu atliekamas epidemiologinis tyrimas.*************************** Na ir išminčiai, iki susirgimo, liepos 21d šiaulietis nedirbo, nes turėjo laisvą dieną, o 22 dieną grįžo iš darbo sirgdamas. O kaip liepos 14-15-16-17-18-19-20 dienomis, kur buvo tomis dienomis? Ir turėjo tik 2 kontaktus ir tik susirgimo dieną? Šposininkai .
jei tikrai tas akro ?/     Sek, 2020-07-26 / 17:46
būtinai miestičiams reikia paskelbti parduotuvės pavadinimą, visas miestas turi žinoti ir saugotis ..Jei tikrai ta parduotuvė yra Akro-, būtinai reiktų jį uždaryti ir dezinfekuoti
S A U G O K I T Ė S    Sek, 2020-07-26 / 18:35
,, V A I B Į E R T A ( Šiauliai ) APGAUDINĖJA ŽMONES IR VALSTYBĘ. NUSIPELNĖ BANKROTO ŠUDBALDŽIAI. ,,
L...    Pir, 2020-07-27 / 09:38
Prieš savaitę, autobusų stotelėje nugirdau dviejų ponių pokalbį, viena kitai pasakojo, kad vaikai grįžo iš Švedijos, bet per Daniją. Ir įlipant į keltą nuslėpė, pamelavo, pasakė, jog grįžta iš Danijos, kad Lietuvoje nereiktu dvi savaites karantinuotis Lietuvoje. Grįžusi šeima pasidalino į dvi dalis, žmona su vaikais liko Klaipėdoje pas savo tėvus, o vyras grįžo į savo tėviškę Šiauliuose... Ir taip išvengė karantino. Ar galima tuo patikėti ir ko verta laukti...? Nemanau, kad jie nevieni taip gudraujantys.
Tai    Pir, 2020-07-27 / 11:33

In reply to by L...

Reiskia tik viena, zmones nebetiki Verygos, praimo sapalionem. Tai blogai, bet zmones pavargo nuo kolchozo melagysciu, durnu situaciju, visokiu keliuku, lenkiuku, daktaru savivales, ..... Laukia sunkus laikotarpis.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.