Koronavirusas: 15 naujų atvejų ir židinys viešojo transporto įmonėje

Giedriaus BARANAUSKO asociatyvi nuotr.
Didžioji dalis naujų atvejų susiję su jau esamais koronaviruso židiniais.
Per praėjusią parą nustatyti 15 naujų koronaviruso užsikrėtimo atvejų, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. Iš jų 6 Kauno apskrityje, po 3 – Vilniaus, Panevėžio ir Utenos apskrityse.

Molėtuose po kontakto su kitais sergančiaisiais susirgo 3 asmenys. Du vienos šeimos nariai užsikrėtė po kontakto su sergančiu artimuoju. Trečiasis asmuo kontaktavo darbovietėje. Viso židinyje Molėtų rajone yra 5 patvirtinti atvejai.

Dar vienas atvejis Vilniaus apskrityje nustatytas asmeniui, kontaktavusiam su sergančiu kolega, kuris užsikrėtė nuo šventės Salininkuose dalyvio. Tai jau penktas atvejis už minėtos šventės ribų.

Dviejų asmenų Vilniaus apskrityje užsikrėtimo aplinkybės neaiškios. Vienas iš asmenų šiuo metu hospitalizuotas, darbo vietoje nustatyti 5 kontaktiniai asmenys. Kitas asmuo, kuriam nustatytas koronavirusas, simptomų neturi. Atvejis nustatytas, nes asmuo kreipėsi į gydymo įstaigą dėl traumos. Šių atvejų epidemiologinis tyrimas tęsiamas.

Penki atvejai Kaune yra susiję su savivaldybės viešojo transporto įmone „Kauno autobusai“. Keturi atvejai nustatyti darbuotojams. Jie susirgo po kontakto su vairuotoju, apie kurio užsikrėtimą buvo pranešta penktadienį. Dar vienas asmuo susirgo ne darbo aplinkoje.

Kėdainiuose nustatytas atvejis vaikui, kuris susirgo po kontakto su sergančiu artimuoju.

Trys atvejai nustatyti Panevėžio apskrityje. Jų užsikrėtimo aplinkybės kol kas nėra aiškios, šiuo metu vyksta epidemiologiniai tyrimai.

Lietuvoje koronavirusas iš viso nustatytas 2001 žmogui, tebeserga 292 asmenys, 1616 – pasveiko, 90 žmonės yra izoliacijoje. Nuo COVID-19 mirė 80 asmenų, dar 13 koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirė dėl kitų priežasčių.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.