Koronavirusas: 11 naujų atvejų, Šiauliuose kol kas nėra

Giedriaus BARANAUSKO asociatyvi nuotr.
11 naujų koronaviruso atvejų: įvežtiniai – 5.
Praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta vienuolika naujų koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų: po vieną – Vilniaus ir Tauragės apskrityse, likę devyni – Kauno. Penki iš naujai patvirtintų atvejų – įvežtiniai, penki – susiję su infekcijos židiniais. Tuo metu, vieno žmogaus užsikrėtimo aplinkybės Kauno apskrityje šiuo metu dar nėra aiškios, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Pirmasis iš praėjusią parą patvirtintų atvejų nustatytas Kauno apskrityje. COVID-19 liga patvirtinta UAB „Kauno autobusai“ darbuotojui, kontaktavusiam su sergančiais kolegomis.

Antrasis atvejis taip pat siejamas su šiuo protrūkiu dėl antrinio kontakto. Epidemiologinio tyrimo metu nustatyta, kad asmuo liepos 22 d. pajautė koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus. Tai jau aštuntasis atvejis, susijęs su šiuo protrūkiu. 

Trečiasis ir ketvirtasis atvejai patvirtinti Kauno apskrities gyventojams. Nustatyta, kad asmenys užsikrėtė po bendravimo su giminaičiais iš Kėdainių. Artimą sąlytį turėjo septyni asmenys. Šiuo metu su šiuo protrūkiu jau yra siejami devyni infekcijos atvejai visoje Lietuvoje.

Penktasis iš sekmadienį patvirtintų atvejų nustatytas asmeniui, gyvenančiam Kauno apskrityje. Kaip šis žmogus užsikrėtė, šiuo metu dar nėra aišku. Epidemiologinis tyrimas tęsiamas.

Šeštasis atvejis patvirtintas Tauragės apskrityje. COVID-19 liga nustatyta asmeniui, turėjusiam kontaktą su užsikrėtusiuoju koronavirusu, kuris dalyvavo Salininkuose (Vilniuje) vykusioje šeimos šventėje. Kaip atliekant epidemiologinį tyrimą nurodė asmuo, išskyrus kiek padidėjusią kūno temperatūrą, kitų simptomų nejautė. 

Dar keturi atvejai, nustatyti Kauno apskrityje, – įvežtiniai. Trys asmenys į Lietuvą liepos 23 d. atvyko iš Uzbekistano per Minską, Baltarusiją, iš kur įmonės transportu atvežti į izoliavimosi vietą. Šie atvejai su protrūkiu Kauno mieste nėra susiję. Ketvirtasis įvežtinis atvejis: COVID-19 liga patvirtinta asmeniui, kuris liepos 20 d. į Lietuvą grįžo iš Dramblio Kaulo Kranto Respublikos.

Vienuoliktasis atvejis sekmadienį patvirtintas Vilniaus apskrityje. Turimais duomenimis, asmuo pirmuosius koronavirusui būdingus simptomus pajautė liepos 24 d., o kitą dieną pradėjo karščiuoti. Nustatyta, kad užsikrėtusysis liepos 18 d. išskrido į Kijevą, iš ten kitą dieną – į Airiją, o liepos 21 d. keltu – į Prancūziją, iš kurios automobiliu į Vilnių grįžo liepos 24 d. Nustatyta, kad artimą sąlytį turėjo kiti du kartu vykę asmenys.

Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinta 2019 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 306 asmenys, 1620 pasveiko, 76 žmonės yra izoliacijoje.

Komentarai

Deja jau yra    Pir, 2020-07-27 / 17:32
korona virusas nustatytas Šiauliu Akropolio vienos parduotuvės darbuotojui.
negirdi    Ant, 2020-07-28 / 09:37

In reply to by negirdi

O kodėl melavo, kad antra viruso banga ateis tik rudenį, gal žiemą, o gal išvis jos nebus ? Aš seniai jau išgėriau visą tą skysti, tikėjausi, kad nebereiks... O dabar neturiu eurų ir teks vagiliauti, su indeliu eiti per parduotuves, tualetus, važiuoti autobusais, kad po truputį iš ten prisipildyčiau savo stiklainį. Vot valdžia, siaubas, ne valdžia.
tikrai taip nebuvo    Tre, 2020-07-29 / 08:54

In reply to by to negirdi

Anksčiau tikrai taip nebuvo, PRIE RUSO BUVO GERIAU, Lendzbergeris išdraskė kolūkius, mus nuskurdino iki to, kad dabar turime dezinfekcinį skystį gerti. Lionė.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.