Konservatoriui S. Strelcovui pareikštos abejonės dėl paramos ukrainiečiams panaudojimo

Redakcijos archyvo nuotr.
Simonas Strelcovas.

Šiaulių rajono savivaldybės tarybos narys, konservatorius Simonas Strelcovas ir jo vadovaujama viešoji įstaiga praėjusiais metais gavo 35 tūkst. eurų paramos lėšų, kurios buvo skirtos Lietuvoje esančių ukrainiečių mokymams. Vis dėlto, abejonių dėl įvykdytų mokymų ir galimo interesų konflikto perkant paslaugas už paramos lėšas kilo ir Šiaulių savivaldybės merui, ir paramą suteikusiam Japonų profesoriui Inaba Chiharu, praneša portalas „Delfi“.

S. Strelcovas ir jo viešoji įstaiga „Tekančios saulės tiltai“ praėjusių metų gegužę pradėjo dvišalį bendradarbiavimą su Japonijos Nagojos miesto Meijo universiteto prof. Inaba Chiharu. Profesorius, siekdamas padėti Lietuvoje esantiems karo pabėgėliams iš Ukrainos, į Šiaulių rajono savivaldybės sąskaitą ukrainiečių švietimui pervedė 35 tūkst. eurų.

S. Strelcovas ir jo vadovaujama viešoji įstaiga pati mokymų nerengė, o paslaugas pirko iš sutuoktinės Živilės Strelcovienės, Nacionalinės regionų plėtros agentūros, bendrovės „MES 360“ ir iš kolegos taryboje konservatoriaus Vaclovo Motiejūno žmonos Renatos Motiejūnės.

Šiaulių rajono savivaldybės meras Česlovas Greičius portalui pareiškė abejones dėl galimai supainiotų interesų, nes mokymų paslaugos S. Strelcovo buvo perkamos iš žmonos ir bendrapartiečio sutuoktinės.

Jis portalui teigė abejojantis, ar S. Strelcovas ir jo vadovaujama įstaiga ukrainiečiams suorganizavo tiek paskaitų, kiek įsipareigojo. Todėl Šiaulių rajono savivaldybė svarsto kreiptis į teisėsaugą.

Kaip rašo portalas „Delfi“, S. Strelcovas, turėjęs už panaudotą paramą atsiskaityti tiek savivaldybei, tiek Japonijos prof. I. Chiharu, abejoms šalims pateikė raštus, pasirašytus skirtingų asmenų.

Raštą savivaldybei pasirašė tarybos narys, įstaigos „Tekančios Saulės tiltai“ direktorius S. Strelcovas, o raštą I. Chiharu – Šiaulių rajono savivaldybės Apskaitos skyriaus vadovė Violeta Murkienė. Vis dėlto, tokios darbuotojos savivaldybėje nėra.

Abejones dėl įvykdytų mokymų ukrainiečiams pareiškė ir pats profesorius I. Chiharu. Šiaulių rajono savivaldybei pateiktame rašte jis teigė, kad, paprašęs S. Strelcovo išsamiai pateikti, kaip buvo panaudotos lėšos, konservatorius vengė tai daryti.

Pats S. Strelcovas portalui „Delfi“ tvirtino, kad jam japonų prof. Ch. Inaba jokių abejonių dėl surengtų mokymų neišreiškė ir išsamios informacijos apie tai neprašė.