Konservatorijai teks kraustytis į „Ringuvą“

Konservatorijai teks kraustytis į „Ringuvą“

Konservatorijai teks kraustytis į „Ringuvą“

Šiaulių konservatorijai tinkamų patalpų miesto centre Savivaldybė nerado ir nebeieško. Nuo rugsėjo 1-osios Konservatorija privalės apleisti nuomojamas patalpas Šiaulių kolegijoje ir kraustytis iš miesto centro į specialiąją „Ringuvos“ mokyklą.

Rūta JANKUVIENĖ

ruta@skrastas.lt

Steigėjas kito varianto neturi

Jonas Bosas, Šiaulių apskrities viršininko administracijos Socialinių reikalų, švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorius, „Šiaulių kraštui“ sakė, jog po ilgų svarstymų liko šis vienintelis variantas.

Konservatorija yra apskrities pavaldumo. Pasak J. Boso, apskritis nieko kito Konservatorijai pasiūlyti negali, o miestas nieko tinkamo nerado. Apskritis jau gavo Kolegijos raštą, jog Konservatorija turi išsikraustyti iš nuomojamų patalpų iki rugsėjo 1-os. Kolegija pati nebeišsitenka, nori rūmuose įsirengti laboratorijas.

Dar pernai gruodį Kolegija reikalavo, kad Konservatorija iš jos patalpų išsikeltų. Kilo skandalas, ir Kolegijos vadovybė sutiko palaukti iki mokslo metų pabaigos — gal problemą padės išspręsti miestas.

Šiaulių meras Genadijus Mikšys „Šiaulių kraštui“ sakė, jog miestas bandė siūlyti Konservatorijos moksleivius įkurdinti “Santarvės“ vidurinėje mokykloje, bet tam pasipriešino mokyklos bendruomenė. Po to derintas variantas naudotis “Dagilėlio“ dainavimo mokyklos patalpomis. Tačiau Konservatorijos direktorė Irena Asauskienė atsisakiusi.

„Dabar tai — jų problema, — teigė meras. — Direktorei gal tinka “Ringuva“.“

Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjos Violetos Damskienės teigimu, Konservatorija pareiškusi, jog „Dagilėlyje“ per mažai patalpų. Be to, norėjo jomis naudotis visą dieną, o tai jau netinka “Dagilėliui“.

Šiuo metu „Ringuvos“ mokyklos bendrabučio vienas aukštas jau parengtas Konservatorijos moksleiviams. Čia suremontuota 13 klasių ir įrengta nedidelė salė. 9— 12 klasių moksleiviams čia vyktų bendrojo lavinimo pamokos. Kur jie muzikuotų, dar neaišku. Ieškoma papildomų patalpų “Ringuvos“ mokykloje. Kitaip moksleiviams teks važinėti muzikuoti į Konservatorijos rūmus P. Višinskio gatvėje.

Tėvai nusivylę

Konservatorijos moksleivių tėvai tikėjosi, jog miesto valdžia neatsuks nugaros. „Ringuvos“ variantas jiems netiko ir netinka iki šiol. Tėvai kreipėsi ir į Seimo narį Edvardą Žakarį, Švietimo ir mokslo ministeriją. Ministerija atsakė, jog problemą turi spręsti miestas ir apskritis.

Tėvų iniciatyvinės grupės narė Vilma Urbietienė, iš „Šiaulių krašto“ sužinojusi, kad grįžtama prie “Ringuvos“ varianto, nustebo: “Mes turime mero raštą, kad bus suteiktos patalpos “Santarvės“ mokykloje. Juo pasitikėjome. Jeigu yra kažkokie pakeitimai, kodėl niekas mūsų neinformuoja? Jeigu vaikams teks važinėti į “Ringuvą“, dalis tėvų tikrai atsisakys Konservatorijos paslaugų.“

Kitas tėvų iniciatyvinės grupės narys Audrius Jonaitis taip pat neslėpė nusivylimo: „Liūdna, kad Konservatorija paliekama likimo valiai. Juk tai įstaiga, kuri gali papuošti miestą ir kultūrinę veiklą vykdo. Nelabai įsivaizduoju, kaip “Ringuvoje“ galima bus išsitekti.“

Irena Asauskienė, Konservatorijos direktorė, jokių oficialių žinių, kad reikės išsikelti į „Ringuvą“, neturinti. Ji tikisi, kad gal dar bus kitų variantų. Esą tėvai rūpinasi per Seimo narius. Direktorė sako, jog Konservatorijai gera išeitis būtų prieš rūmus P. Višinskio gatvėje stovintis tuščias geležinkelininkų pastatas.

Jos žiniomis, pastatas pardavinėjamas už 10 milijonų litų. Jeigu Vyriausybė rastų lėšų, Konservatorija čia galėtų visa išsitekti, o jos rūmus P. Višinskio gatvėje galima būti parduoti.

„Ringuvoje“ mes nelabai telpame, — sakė I. Asauskienė, — mums trūksta klasių individualiam darbui. Koncertų salės iš viso nebeturėsime, nežinia, kur reikės padėti penkis koncertinius rojalius“.

Direktorė teigia, jog, nepaisant neaiškios Konservatorijos ateities, norinčių mokytis nemažėja: „Klases jau komplektuojame, tėvai prašo net pirmokus priimti. Galėtume dirbti kaip Meno mokykla, bet viskas atsiremia į patalpas.“

Šiuo metu Konservatorijoje mokosi 300 moksleivių. Iš jų pusantro šimto yra ugdomi pagal bendrojo lavinimo programą, kiti — pagal papildomo ugdymo programas.

VARIANTAS: Konservatorijos direktorei Irenai Asauskienei širdį skauda žiūrint į čia pat, P. Višinskio gatvėje, stovintį tuščią geležinkelininkų pastatą — nupirktų valdžia jį Konservatorijai, išsispręstų visos problemos.

NEŽINOMYBĖ: Šiaulių konservatorija, sugebanti išugdyti tokius talentingus muzikantus kaip akordeonistas Martynas Levickis, nežino, ar nuo kitų mokslo metų turės normalias darbo salygas.

 

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.