Koncesija peršama Krepšinio akademijai

Koncesija peršama Krepšinio akademijai

Koncesija peršama Krepšinio akademijai

Šiaulių politikai pradėjo sukti galvas, kokiu pagrindu steigti Krepšinio akademiją. Keliama idėja atiduoti jaunųjų krepšininkų ugdymą į koncesininko rankas ir mokėti koncesijos mokestį.

Rūta JANKUVIENĖ

ruta@skrastas.lt

Savivaldybė vėl mokėtų už viską

Idėja pristatyta pirmadienį sušauktame miesto Tarybos narių pasitarime.

Taryba yra pritarusi Lietuvos krepšinio federacijos prezidento Arvydo Sabonio iniciatyvai Šiauliuose steigti Krepšinio federaciją. Meras buvo įpareigotas pasirašyti ketinimų protokolą.

Tuomet kalbėta, jog Krepšinio akademijos, kuri būtų kuriama viešosios įstaigos pagrindu, potencialios steigėjos būtų Savivaldybė, Lietuvos krepšinio federacija ir bendrovė „Šiaulių plentas“. O akademija būtų išlaikoma ne vien iš Savivaldybės lėšų.

Dabar ketinimus įgyvendinti siūloma per koncesijos sutartį. Iš konkursą laimėjusio koncesininko Savivaldybė 15 metų pirktų ugdymo paslaugą ir mokėtų už pastato eksploatavimą. Krepšinio akademijai atiduotų Sporto rūmus Pramonės gatvėje.

Tvirtinta, jog Savivaldybė koncesijos mokesčio mokėtų ne daugiau, nei šiemet skiria krepšininkams ugdyti „Saulės“ sporto mokykloje ir Sporto rūmams išlaikyti. Koncesininkas įsipareigotų pastatyti priestatą su trimis aikštelėmis.

Paini pradžia

Pirmadienį tokio varianto idėją politikams pristatė Gintaras Jasiūnas, Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas.

Meras Justinas Sartauskas ragino iš principo laiminti koncesijos idėją, o koncesijos sąlygas pavesti rengti „Saulės“ sporto mokyklai, kuri po akademijos įkūrimo bus likviduojama. Mero teigimu, „į Tarybą ateitume tik dėl kainos“.

Bet tokiam siūlymui pasipriešino eksmeras Genadijus Mikšys, pats turintis karčią koncesijos sutarties su Šiaulių arenos valdytojais praktiką.

„Pirmiausia Taryboje turime apsispręsti dėl koncesijos, juk už pastatą, už vaikų išlaikymą – už viską užmokame“, – sakė G. Mikšys.

Kas būtų tas potencialus koncesininkas, negarsinta. Esą konkursas parodys.

Tačiau pati Savivaldybė būsimo koncesininko įkurtoje viešojoje įstaigoje ketina turėti savo dalį – galbūt net du trečdalius. Pati ir koncesiją suteiktų, ir būtų koncesijos mokesčio gavėja? Bet į šią teisinę painiavą politikai nesigilino.

Kaip atiduoti Savivaldybės pinigus?

G. Jasiūnas „Šiaulių kraštui“ teigė, jog keliama tik pradinė idėja: „Gal tos koncesijos nė nebus.“

Jis neslėpė, jog ieškoma būdo, kaip galima būtų Savivaldybės lėšomis finansuoti naują darinį.

G. Jasiūnas teigė, jog svarstomi trys variantai. Vienas – Savivaldybė steigia su partneriais viešąją įstaigą. Bet tuomet partneriams parinkti reikia skelbti konkursą.

Antras variantas – akademiją steigti viešosios ir privačios partnerystės pagrindu. Trečias – pagal koncesijos sutartį pirkti krepšininkų ugdymo paslaugą, Krepšinio akademijai atiduoti Sporto rūmus ir už jų eksploatavimą mokėti koncesininkui.

Koncesijos variantas pasirodęs aiškiausias finansavimo požiūriu, todėl ir pasiūlytas.

Kliūva ir Futbolo akademija

Pasitarime iškeltas klausimas ir dėl Šiaulių futbolo akademijos. Ši įstaiga dabar yra biudžetinė, Savivaldybės išlaikoma.

Lietuvos futbolo federacijos generalinis direktorius Edvinas Eimontas Šiaulių politikus ragino keisti akademijos statusą – kurti viešąją įstaigą ir bendradarbiauti su privačiu Šiaulių futbolo klubu. Tokiu atveju jaunųjų futbolininkų rengimą galėtų remti ir federacija.

E. Eimontas aiškino, jog futbolo klubams keliamas reikalavimas turėti ir vaikų komandas. Už vaikų ugdymą klubams yra kompensuojama.

Bet negali federacija remti biudžetinės įstaigos – tokios kaip Šiaulių futbolo akademija. O turėti mieste dvi alternatyvias ugdymo sistemas, anot federacijos atstovo, būtų prabanga.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

IDĖJA: Meras Justinas Sartauskas palaiko idėją steigti Krepšinio akademiją koncesijos būdu.